|
ҚАЗАҚ ТІЛІ МЕН ӘДЕБИЕТІ САБАҚ РЕТІ: №32-33 |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||
|
Күні: 3-4.09.2018 |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 6 «б» |
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
|
Бөлім: Таулар сыры. М.Мақатаев «Мен таулықпын» |
Тақырыбы Толағай тауының тарихын айтшы |
|||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаттары |
6.1.4.1 - шағын поэзиялық шығармалардың мазмұнын талдай отырып кейіпкерлерге сипаттама жасау 6.5.1.3 - реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді Көптеген оқушы: сан есімдерді ажырата алады Кейбір оқушылар: мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырады |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Толағай тауы туралы білетінін айтады, сипаттайды, шағын мәтін құрап жазады. Тақырып бойынша сұхбат құрады. |
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминалогия: абайсызда, гүрілдеп, селдей, көшкін, белгілейді, үгіледі, бұзылады |
|||||||||||||||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: тау туралы аңыз, қуаңшылық болды, жаңбыр жауды |
||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Тауға шығудың пайдасы, тауда түнеудің тәртібі туралы біледі |
|||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
5 минут
Сабақтың ортасы 5 минут
10 минут
10 минут
5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Ынтымақтастық атмосферасын құру үшін оқушылар парталас достарымен қазақша амандасады. Қызығушылықты ояту «Кубизм» әдісі
Сөздікпен жұмыс 1-тапсырма сұрақтарға жауап бер Мәтінмен жұмыс. 3-тапсырма. Өлеңнен сапалық және қатыстық сын есімдерді анықтап, кестеге толтырыңыз.
Дескрипторлар:
4-тапсырма. «5 минуттық эссе» Оқушылар «Егер мен .... болсам...» (көп нүктенің орнына оқушы өзіне ұнаған өлең кейіпкерін таңдап, эссе жазады) тақырыбында 5 минуттық эссе жазуда сабақ барысында алған білімдеріне сүйене отырып, сын есімдерді жазылым кезінде қолданады. Керекті сөздер мен сөз тіркестері: менің ойымша, меніңше, сол себепті, қорыта айтқанда, пайдалы, қадірлі, мықты, шипалы, қажетті, әдемі. Жазылым жұмысына дескрипторлар:
Бағалау. Жазылым жұмысын оқушылар жұптарында бір-біріне оқып, ұсынылған дескрипторлар арқылы бағалайды. |
суреттер
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия Аяқталмаған 4 сөйлем Бүгін мен...................... білдім *................. қызықты болды. *.......................... қиын болды. *......................... екенін түсіндім. Тақтаға рефлексия жасау үшін дайын құрылымды шығарып, оқушылар бүгінгі өзінің әрекетіне талдау жасайды. Сол арқылы мұғалім бүгінгі сабақтың сәтті және сәтсіз тұстарын анықтай алады. |
|
||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Толағай тауының тарихын айтшы" 6-сынып
"Толағай тауының тарихын айтшы" 6-сынып
|
ҚАЗАҚ ТІЛІ МЕН ӘДЕБИЕТІ САБАҚ РЕТІ: №32-33 |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||
|
Күні: 3-4.09.2018 |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 6 «б» |
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
|
Бөлім: Таулар сыры. М.Мақатаев «Мен таулықпын» |
Тақырыбы Толағай тауының тарихын айтшы |
|||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаттары |
6.1.4.1 - шағын поэзиялық шығармалардың мазмұнын талдай отырып кейіпкерлерге сипаттама жасау 6.5.1.3 - реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді Көптеген оқушы: сан есімдерді ажырата алады Кейбір оқушылар: мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырады |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Толағай тауы туралы білетінін айтады, сипаттайды, шағын мәтін құрап жазады. Тақырып бойынша сұхбат құрады. |
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминалогия: абайсызда, гүрілдеп, селдей, көшкін, белгілейді, үгіледі, бұзылады |
|||||||||||||||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: тау туралы аңыз, қуаңшылық болды, жаңбыр жауды |
||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Тауға шығудың пайдасы, тауда түнеудің тәртібі туралы біледі |
|||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
5 минут
Сабақтың ортасы 5 минут
10 минут
10 минут
5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Ынтымақтастық атмосферасын құру үшін оқушылар парталас достарымен қазақша амандасады. Қызығушылықты ояту «Кубизм» әдісі
Сөздікпен жұмыс 1-тапсырма сұрақтарға жауап бер Мәтінмен жұмыс. 3-тапсырма. Өлеңнен сапалық және қатыстық сын есімдерді анықтап, кестеге толтырыңыз.
Дескрипторлар:
4-тапсырма. «5 минуттық эссе» Оқушылар «Егер мен .... болсам...» (көп нүктенің орнына оқушы өзіне ұнаған өлең кейіпкерін таңдап, эссе жазады) тақырыбында 5 минуттық эссе жазуда сабақ барысында алған білімдеріне сүйене отырып, сын есімдерді жазылым кезінде қолданады. Керекті сөздер мен сөз тіркестері: менің ойымша, меніңше, сол себепті, қорыта айтқанда, пайдалы, қадірлі, мықты, шипалы, қажетті, әдемі. Жазылым жұмысына дескрипторлар:
Бағалау. Жазылым жұмысын оқушылар жұптарында бір-біріне оқып, ұсынылған дескрипторлар арқылы бағалайды. |
суреттер
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия Аяқталмаған 4 сөйлем Бүгін мен...................... білдім *................. қызықты болды. *.......................... қиын болды. *......................... екенін түсіндім. Тақтаға рефлексия жасау үшін дайын құрылымды шығарып, оқушылар бүгінгі өзінің әрекетіне талдау жасайды. Сол арқылы мұғалім бүгінгі сабақтың сәтті және сәтсіз тұстарын анықтай алады. |
|
||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
шағым қалдыра аласыз














