|
Бөлім: |
І бөлім: «Атадан қалған асыл сөз» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Далиева К |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
16.09.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төле би «Ердің бақыты –әйел» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтай алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
• Тәуелсіздік және Отаншылдық • Бірлік және ынтымақ • Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік • Әділдік және жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 7 минут 5 минут 7 минут 8 минут 8 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Сәлемдесу Ширату жаттығулары «Құпия зат» әдісі арқылы оқушыларға сурет көрсетіледі. Олардың мәнін ашып және сабақпен қандай байланысы бар екені сұралады. Суреттер: Төле би, қарлығаш, әйел бейнесі.
Топқа бөлу Төле бидің нақыл сөздері тармақтарға бөлініп, оқушыларға ұсынылады. Оқушылар өлеңнің тармағы арқылы шумақ құрастырып, үш топқа бөлінеді. Оқушылар жауаптары тыңдалады, сабақтың мақсаты мен бағалау критерийі таныстырылады. Топтық жұмыс 1-тапсырма «Ердің бақыты – әйел» мәтінін мұқият оқып шығыңдар. Берілген сұрақтарға жауап беріңдер. Wordwall платформасы 1.Бидің «ұлыма келінді өзім таңдап беремін» деуінің себебі неде? 2.Данагүлдің қандай әрекеті Төле бидің ризашылығын тудырды? 3.Төле би жолда келе жатып қандай оқиғаға тап болды? 4. Данагүл Төле бидің жұмбағын қалай шешті? 5.Қалың қол қарақшыларды қалай ұстады? 6.Оқиғаның соңы немен аяқталды? Бейнекөрініс «Төле бидің жұмбағы» 2-тапсырма «Ердің бақыты – әйел» шығармасына сюжеттік талдау жасау Оқиғаның басталуы _____________ Оқиғаның дамуы________________ Оқиғаның байланысуы __________ Оқиғаның шиеленісуі __________ Оқиғаның шарықтау шегі _______ Оқиғаның шешімі ____________ 3-тапсырма Жұптық жұмыс Мәтіндегі кейіпкерлер бейнесін анықтаңыз.
Кері байланыс: Тапсырманы орындау барысында не қиын болды? Ең пайдалысы не болды? 3-тапсырма Жеке жұмыс Мәтінде кездесетін 3 кейіпкерді атап, байқалған басты құндылықтарды анықтаңыз. «Кейіпкер кестесін» толтырыңыз
Төле бидің: «Құлақ пен таңдай бергенім, айттырмай біліп, өсиетімді жұртқа жайып жүретін балам бол, міне»,-деп Данагүлге құлақ пен таңдай ұсынуының мәні неде? 4-тапсырма Жеке жұмыс Кейіпкерлерді қазіргі замандағы өз кейіпкеріңізбен салыстырыңыз.
7-тапсырма
Рефлексия
|
«Құпия зат» әдісі арқылы оқушылар суреттердің мәнін ашып және сабақпен қандай байланысы бар екені айтып береді. Оқушылар үш топқа бөлінеді. І топ: Төле би ІІ топ: Қарлығаш ІІІ топ: Данагүл
Әр топ өздеріне берілген әңгіменің бөлігін оқып шығады. Мәтін мазмұнына, идеясына қатысты сұрақтарға Wordwall платформасы арқылы жауап береді
Мәтіндегі кейіпкерлер бейнесін анықтайды. Мәтіннен мысал келтіреді.
Мәтінде кездесетін 3 кейіпкерді атап, байқалған басты құндылықтарды анықтайды. «Кейіпкер кестесін» толтырады.
Кейіпкерлерді қазіргі замандағы өз кейіпкерлерімен салыстырады.
Рефлексия кезінде «Өзін-өзі бағалау» парағы арқылы сабақтан қандай әсер алғанын, қандай жаңа нәрсе үйренгенін немесе не түсінбегенін, қандай кедергі болғанын жеткізеді.
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Өзара топтық бағалау 1-топ: Ертегі құрастыру арқылы бағалайды. 2-топ: Алғыс хат беру арқылы бағалайды. 3-топ: Келесі топқа “SMS” жазу арқылы бағалайды.
Дескриптор Білім алушы -сюжеттік талдау жасайды.
Дескриптор Білім алушы -шығарма сюжеті арқылы кейіпкерлерді анықтайды, -кейіпкердің шығармадағы бейнесін сипаттайды, -эпизодтардан мысал келтіреді, -3 кейіпкерді атайды -басты құндылықтарды анықтайды - ойын білдіреді -Төле бидің сөзінің мәнін анықтайды, -ойын жинақы жеткізеді
Дескриптор Білім алушы
-кейіпкерлер бойындағы қасиеттер мен ерекшелік терді анықтайды; -кейіпкерлер жүйесін салыстыра талдайды.
Жеке жұмысты бағалау Алшы – (9-10 балл) Тәйке (7-8 балл) Бүге (4-6 балл) Шіге (шік) – (1-4 балл)
|
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
https://wordwall.net/ru/resource/52307500
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Төле би «Ердің бақыты –әйел»
Төле би «Ердің бақыты –әйел»
|
Бөлім: |
І бөлім: «Атадан қалған асыл сөз» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Далиева К |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
16.09.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төле би «Ердің бақыты –әйел» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтай алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
• Тәуелсіздік және Отаншылдық • Бірлік және ынтымақ • Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік • Әділдік және жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 7 минут 5 минут 7 минут 8 минут 8 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Сәлемдесу Ширату жаттығулары «Құпия зат» әдісі арқылы оқушыларға сурет көрсетіледі. Олардың мәнін ашып және сабақпен қандай байланысы бар екені сұралады. Суреттер: Төле би, қарлығаш, әйел бейнесі.
Топқа бөлу Төле бидің нақыл сөздері тармақтарға бөлініп, оқушыларға ұсынылады. Оқушылар өлеңнің тармағы арқылы шумақ құрастырып, үш топқа бөлінеді. Оқушылар жауаптары тыңдалады, сабақтың мақсаты мен бағалау критерийі таныстырылады. Топтық жұмыс 1-тапсырма «Ердің бақыты – әйел» мәтінін мұқият оқып шығыңдар. Берілген сұрақтарға жауап беріңдер. Wordwall платформасы 1.Бидің «ұлыма келінді өзім таңдап беремін» деуінің себебі неде? 2.Данагүлдің қандай әрекеті Төле бидің ризашылығын тудырды? 3.Төле би жолда келе жатып қандай оқиғаға тап болды? 4. Данагүл Төле бидің жұмбағын қалай шешті? 5.Қалың қол қарақшыларды қалай ұстады? 6.Оқиғаның соңы немен аяқталды? Бейнекөрініс «Төле бидің жұмбағы» 2-тапсырма «Ердің бақыты – әйел» шығармасына сюжеттік талдау жасау Оқиғаның басталуы _____________ Оқиғаның дамуы________________ Оқиғаның байланысуы __________ Оқиғаның шиеленісуі __________ Оқиғаның шарықтау шегі _______ Оқиғаның шешімі ____________ 3-тапсырма Жұптық жұмыс Мәтіндегі кейіпкерлер бейнесін анықтаңыз.
Кері байланыс: Тапсырманы орындау барысында не қиын болды? Ең пайдалысы не болды? 3-тапсырма Жеке жұмыс Мәтінде кездесетін 3 кейіпкерді атап, байқалған басты құндылықтарды анықтаңыз. «Кейіпкер кестесін» толтырыңыз
Төле бидің: «Құлақ пен таңдай бергенім, айттырмай біліп, өсиетімді жұртқа жайып жүретін балам бол, міне»,-деп Данагүлге құлақ пен таңдай ұсынуының мәні неде? 4-тапсырма Жеке жұмыс Кейіпкерлерді қазіргі замандағы өз кейіпкеріңізбен салыстырыңыз.
7-тапсырма
Рефлексия
|
«Құпия зат» әдісі арқылы оқушылар суреттердің мәнін ашып және сабақпен қандай байланысы бар екені айтып береді. Оқушылар үш топқа бөлінеді. І топ: Төле би ІІ топ: Қарлығаш ІІІ топ: Данагүл
Әр топ өздеріне берілген әңгіменің бөлігін оқып шығады. Мәтін мазмұнына, идеясына қатысты сұрақтарға Wordwall платформасы арқылы жауап береді
Мәтіндегі кейіпкерлер бейнесін анықтайды. Мәтіннен мысал келтіреді.
Мәтінде кездесетін 3 кейіпкерді атап, байқалған басты құндылықтарды анықтайды. «Кейіпкер кестесін» толтырады.
Кейіпкерлерді қазіргі замандағы өз кейіпкерлерімен салыстырады.
Рефлексия кезінде «Өзін-өзі бағалау» парағы арқылы сабақтан қандай әсер алғанын, қандай жаңа нәрсе үйренгенін немесе не түсінбегенін, қандай кедергі болғанын жеткізеді.
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Өзара топтық бағалау 1-топ: Ертегі құрастыру арқылы бағалайды. 2-топ: Алғыс хат беру арқылы бағалайды. 3-топ: Келесі топқа “SMS” жазу арқылы бағалайды.
Дескриптор Білім алушы -сюжеттік талдау жасайды.
Дескриптор Білім алушы -шығарма сюжеті арқылы кейіпкерлерді анықтайды, -кейіпкердің шығармадағы бейнесін сипаттайды, -эпизодтардан мысал келтіреді, -3 кейіпкерді атайды -басты құндылықтарды анықтайды - ойын білдіреді -Төле бидің сөзінің мәнін анықтайды, -ойын жинақы жеткізеді
Дескриптор Білім алушы
-кейіпкерлер бойындағы қасиеттер мен ерекшелік терді анықтайды; -кейіпкерлер жүйесін салыстыра талдайды.
Жеке жұмысты бағалау Алшы – (9-10 балл) Тәйке (7-8 балл) Бүге (4-6 балл) Шіге (шік) – (1-4 балл)
|
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
https://wordwall.net/ru/resource/52307500
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















