Сабақ жоспары
|
Бөлім: Тарих тағылымы |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі 1-сабақ |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
7.1.1.1 Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау; 7.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Төлен Әбдіковтің «Қонақтар» әңгімесіндегі кейіпкерлерге мінездеме беру, кейіпкерлердің типтік ерекшелігін анықтау, сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі
ІІ.Қызығушылықты ояту
«Кроссенс» әдісі арқылы төменде берілген суреттерді бір-бірімен байланыстыра отырып, шығарма мазұнының не туралы болатынын болжайды. (жеке жұмыс)
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару.
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
|
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
|
7-сынып қазақ әдебиеті
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану. ПАЗЛ әдісімен шығарма мазмұнын меңгереді. (Әр топқа шығарма үзінділері беріледі. Өздеріне берілген үзіндінің жалғасын тауып, оқиғаның не болатындығын анықтау арқылы шығарма мазмұнын меңгеріп шығады.) 1-тапсырма. Кейіпкер портреті Оқушылар кейіпкерлерге портреттік мінездеме береді.
Бағалау дескрипторлары
ҚБ 2-тапсырма . «FILA толтыру» әдісі көркем шығармадағы кейіпкердің образдық тұлғасын ашуға бағытталады. Топ құрамында төрт адам болады. Әрқайсысы «FILA толтыру» әдісі бойынша тапсырма түрлерін бөліп алады, қорытындысында жұмыстарын біріктіріп, кестені толтырады. F /Дерек/ – шығармаданкейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау I /Идеясы /– кейіпкер туралы өзінің ой, пікірі, шығарманың идеяы. L /Сұрақ/– кейіпкердің образдық тұлғасын ашатын сұрақтар A /Іс-әрекет/– автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілі .
Сапабек – ат жақты, қапсағай сары жігіт. Тома – омырау, жеңдері ашық шұбар көйлек киген, шашын қидырған, топ-толық ақ сары, ажарлы келіншек. Жеңіс- аяқ-қолы шидей, алтылар шамасындағы ұл бала.
Бағалау дескрипторлары
ҚБ |
Әр топқа шығарма үзінділері беріледі. Өздеріне берілген үзіндінің жалғасын тауып, оқиғаның не болатындығын анықтау арқылы шығарма мазмұнын меңгеріп шығады.
«FILA толтыру» әдісі көркем шығармадағы кейіпкердің образдық тұлғасын ашуға бағытталады. Топ құрамында төрт адам болады. Әрқайсысы «FILA толтыру» әдісі бойынша тапсырма түрлерін бөліп алады, қорытындысында жұмыстарын біріктіріп, кестені толтырады.
|
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
|
http://bilimland.kz/kk/content/lesson/7979-7_tolen_abdikov_qonaqtar_anggimesi (Т.Әбдіков «Қонақтар» шығармасының аудио жазбасы) |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. «Сұрақ-жауап» әдісі 1.Бүгін сіз үшін не маңызды және қызықты болды? 2. Сіз қандай сұрақтар бойынша нақты жауап алдыңыз? 3. Сіз үшін бүгін не қиын болды? 4. Сіз психологиялық ортаны қалай бағалайсыз? 5. Сіз үшін не жеткіліксіз болды? |
|
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Төлен Әбдіков Қонақтар
Төлен Әбдіков Қонақтар
Сабақ жоспары
|
Бөлім: Тарих тағылымы |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі 1-сабақ |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
7.1.1.1 Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау; 7.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Төлен Әбдіковтің «Қонақтар» әңгімесіндегі кейіпкерлерге мінездеме беру, кейіпкерлердің типтік ерекшелігін анықтау, сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі
ІІ.Қызығушылықты ояту
«Кроссенс» әдісі арқылы төменде берілген суреттерді бір-бірімен байланыстыра отырып, шығарма мазұнының не туралы болатынын болжайды. (жеке жұмыс)
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару.
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
|
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
|
7-сынып қазақ әдебиеті
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану. ПАЗЛ әдісімен шығарма мазмұнын меңгереді. (Әр топқа шығарма үзінділері беріледі. Өздеріне берілген үзіндінің жалғасын тауып, оқиғаның не болатындығын анықтау арқылы шығарма мазмұнын меңгеріп шығады.) 1-тапсырма. Кейіпкер портреті Оқушылар кейіпкерлерге портреттік мінездеме береді.
Бағалау дескрипторлары
ҚБ 2-тапсырма . «FILA толтыру» әдісі көркем шығармадағы кейіпкердің образдық тұлғасын ашуға бағытталады. Топ құрамында төрт адам болады. Әрқайсысы «FILA толтыру» әдісі бойынша тапсырма түрлерін бөліп алады, қорытындысында жұмыстарын біріктіріп, кестені толтырады. F /Дерек/ – шығармаданкейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау I /Идеясы /– кейіпкер туралы өзінің ой, пікірі, шығарманың идеяы. L /Сұрақ/– кейіпкердің образдық тұлғасын ашатын сұрақтар A /Іс-әрекет/– автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілі .
Сапабек – ат жақты, қапсағай сары жігіт. Тома – омырау, жеңдері ашық шұбар көйлек киген, шашын қидырған, топ-толық ақ сары, ажарлы келіншек. Жеңіс- аяқ-қолы шидей, алтылар шамасындағы ұл бала.
Бағалау дескрипторлары
ҚБ |
Әр топқа шығарма үзінділері беріледі. Өздеріне берілген үзіндінің жалғасын тауып, оқиғаның не болатындығын анықтау арқылы шығарма мазмұнын меңгеріп шығады.
«FILA толтыру» әдісі көркем шығармадағы кейіпкердің образдық тұлғасын ашуға бағытталады. Топ құрамында төрт адам болады. Әрқайсысы «FILA толтыру» әдісі бойынша тапсырма түрлерін бөліп алады, қорытындысында жұмыстарын біріктіріп, кестені толтырады.
|
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
|
http://bilimland.kz/kk/content/lesson/7979-7_tolen_abdikov_qonaqtar_anggimesi (Т.Әбдіков «Қонақтар» шығармасының аудио жазбасы) |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. «Сұрақ-жауап» әдісі 1.Бүгін сіз үшін не маңызды және қызықты болды? 2. Сіз қандай сұрақтар бойынша нақты жауап алдыңыз? 3. Сіз үшін бүгін не қиын болды? 4. Сіз психологиялық ортаны қалай бағалайсыз? 5. Сіз үшін не жеткіліксіз болды? |
|
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз























