|
Білім беру ұйымының атауы |
«Новочеркасс ауылының ЖОББМ» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлімі: |
Ұрпақ тәрбиесі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төлен Әбдіков. «Қонақтар» әңгімесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.3.1. Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды |
|||||
|
|
Бағалау критерийлері: - кейіпкерлердің бейнесін, әрекеттерін талдайды; кейіпкерлерді сипаттайды - проблемалық сұрақтар бойынша өз ойларын еркін жеткізеді; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығу- шылықты ояту
Өткен білімді еске түсіру
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
(Ұ) Сәлемдесу. Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру, өздерін таныстыру.
«Тілшімен сұхбат» әдісі бойынша үй тапсырмасын тексеру. Тілші оқушыларға үй жұмысына берген мақалдарды сұрап, толықтырады, сұрақтар қойып жауап алады. 1. Төлен Әбдіков бұл әңгімені неге «Қонақтар» деп атаған? 2. Ұлына Ерғабыл шалдың көңілі не себептен толмады? 3. Қарттарға келіні Томаның қылығы ұнады ма? 1-тапсырма. «Сұрақ-жауап» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді. Әр оқушыға 1 сұрақтан беріледі. Сергіту сәті «Қалпақ»
3-тапсырма. «Кейіпкерге хат» әдісі «Сапабекке хат» жазу «Ерғабыл қартқа хат» жазу
4-тапсырма. Проблемалық сұрақ: Қариялар жасы ұлғайғанда қараусыз қалуға тиіс пе?
Кері байланыс «Бір сөйлем» әдісі «Бұдан шығатын түйін...»
Рефлексия «СМС хат» |
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді. Айтылым. Дескриптор: Жалпы -2 балл.
Кезек-кезекпен тілшінің сұрағына жауап береді
Дескриптор: Жалпы -3 балл. - өз ойларын айтып, сұраққа жауап береді. Қалпақ киген оқушы берілген сұраққа шығарма бойынша сұрақ құрастырады Дескриптор: Жалпы -3 балл. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым және жазылым дағдысы қалыптасады Жазылым. Дескриптор: Жалпы -3 балл. Сұрққа жауап беру арқылы әр оқушы өз ойын жеткізеді Жазылым. Дескриптор: Жалпы -3 балл. Дәптерге бұл әңгімеден не түйгендерін жазады. Дескриптор: Жалпы -3 балл |
Өзін-өзі бағалау Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
|
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділік-пен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыу Интерак-тивті тақта
Слайдтар
Интерак-тивті тақта
«Қара жорға» әні
Интерак-тивті тақта
Интерак-тивті тақта
Интерак-тивті тақта
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Төлен Әбдіков. «Қонақтар» әңгімесі ҚМЖ
Төлен Әбдіков. «Қонақтар» әңгімесі ҚМЖ
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Новочеркасс ауылының ЖОББМ» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлімі: |
Ұрпақ тәрбиесі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төлен Әбдіков. «Қонақтар» әңгімесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.3.1. Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды |
|||||
|
|
Бағалау критерийлері: - кейіпкерлердің бейнесін, әрекеттерін талдайды; кейіпкерлерді сипаттайды - проблемалық сұрақтар бойынша өз ойларын еркін жеткізеді; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығу- шылықты ояту
Өткен білімді еске түсіру
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
(Ұ) Сәлемдесу. Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру, өздерін таныстыру.
«Тілшімен сұхбат» әдісі бойынша үй тапсырмасын тексеру. Тілші оқушыларға үй жұмысына берген мақалдарды сұрап, толықтырады, сұрақтар қойып жауап алады. 1. Төлен Әбдіков бұл әңгімені неге «Қонақтар» деп атаған? 2. Ұлына Ерғабыл шалдың көңілі не себептен толмады? 3. Қарттарға келіні Томаның қылығы ұнады ма? 1-тапсырма. «Сұрақ-жауап» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді. Әр оқушыға 1 сұрақтан беріледі. Сергіту сәті «Қалпақ»
3-тапсырма. «Кейіпкерге хат» әдісі «Сапабекке хат» жазу «Ерғабыл қартқа хат» жазу
4-тапсырма. Проблемалық сұрақ: Қариялар жасы ұлғайғанда қараусыз қалуға тиіс пе?
Кері байланыс «Бір сөйлем» әдісі «Бұдан шығатын түйін...»
Рефлексия «СМС хат» |
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді. Айтылым. Дескриптор: Жалпы -2 балл.
Кезек-кезекпен тілшінің сұрағына жауап береді
Дескриптор: Жалпы -3 балл. - өз ойларын айтып, сұраққа жауап береді. Қалпақ киген оқушы берілген сұраққа шығарма бойынша сұрақ құрастырады Дескриптор: Жалпы -3 балл. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым және жазылым дағдысы қалыптасады Жазылым. Дескриптор: Жалпы -3 балл. Сұрққа жауап беру арқылы әр оқушы өз ойын жеткізеді Жазылым. Дескриптор: Жалпы -3 балл. Дәптерге бұл әңгімеден не түйгендерін жазады. Дескриптор: Жалпы -3 балл |
Өзін-өзі бағалау Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
|
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділік-пен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыу Интерак-тивті тақта
Слайдтар
Интерак-тивті тақта
«Қара жорға» әні
Интерак-тивті тақта
Интерак-тивті тақта
Интерак-тивті тақта
|
||
шағым қалдыра аласыз













