Материалдар / Төлен Әбдіков "Қонақтар" әңгімесіндегі кейіпкерлер бейнесі
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Төлен Әбдіков "Қонақтар" әңгімесіндегі кейіпкерлер бейнесі

Материал туралы қысқаша түсінік
Төлен Әбдіков "Қонақтар" әңгімесіндегі кейіпкерлер бейнесі
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Сәуір 2024
192
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім: Тарих тағылымы

Мектеп: Абай атындағы №2ЖОББМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Н.Уразова

Сынып:

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесіндегікейіпкерлер бейнесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.1.3.1 Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау

7.2.1.1. Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесіндегікейіпкерлерінің іс-әрекетін талдау, кейіпкерлерді салыстыру;

Көптеген оқушылар: Шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау, салыстыру;

Кейбір оқушылар: Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау, эпизодтар мен бейнелерді салыстыру

Жоспар

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтіңәрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы







Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру,

сабаққаназарын аудару.

Қызығушылықты ояту.

«Адасқан сөздер». Оқушылар орны ауысқан сюжеттерді дұрыс құрастырып, шығарма мазмұнына тоқталады.

Әңгіменің басталуы - Мазасы кеткен қарт.

Дамуы - Үміті орындалмаған қария.
Байланысуы - Сапабек пен әкесі әңгімелерінің жараспауы. 
Шиеленісуі – Қаладағы баласының келуі.

Шарықтау шегі - Ерекеңнің малын іздеуі.
Шешімі - Ерғабыл шал мен кемпірінің әңгімесі.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.

Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру,сабаққа назарын аудару.

Оқушылар орны ауысқан сюжеттерді дұрыс құрастырып, шығарма мазмұнына тоқталады.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.

Қалыптастырушы бағалаулар



ҚБ

7-сынып қазақ әдебиеті







Жапсырма жұлдызшалар

Сабақтың ортасы













Мағынаны тану. Жеке жұмыс. Шығарма кейіпкерлерінің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтаңыз.

Кейіпкер-лер

Кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдеріне қарай топтастыру

Шығармадан дәлелдер келтіру

Ерғабыл




Сапабек




Тома





Жеңісбек




Дескриптор:

  • кейіпкерлер типін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды;

  • әр кейіпкерге талдау жасайды;

  • шығармадан дәлелдер келтіреді.

ҚБ

2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Тапсырма. Шығарма эпизодтары бойынша «Үш қадам» кестесін толтырыңыз.

1-қадам

2-қадам

3-қадам

Шығарма эпизодтарында көтерілген мәселелерді анықтаңыз

Қазіргі таңда бұл мәселелер өзекті бола ала ма? Неліктен?

Әке мен бала әңгімесінің жараспау себебі...






Дескриптор:

  • шығармадағы мәселелерді анықтайды;

  • мәселелерді қазіргі күнмен салыстырады;

  • кейіпкерлер бейнесін салыстырады.

ҚБ

Оқушылар шығарма кейіпкерлерінің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды.

Кейіпкерлер типін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды;

Әр кейіпкерге талдау жасайды;

Шығармадан дәлелдер келтіреді.



Шығарма эпизодтары бойынша «Үш қадам» кестесін толтырып, шығармадағы мәселелерді анықтайды;

мәселелерді қазіргі күнмен салыстырады;

кейіпкерлер бейнесін салыстырады.






Қалыптастырушы бағалаулар

ҚБ











Қалыптастырушы бағалаулар



ҚБ

Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі


А3 форматты қағаз, маркер



















Сабақтың соңы



Рефлексия:

Мені ... қуантты.

Мені ... таң қалдырды.

Мені ... ойландырды.

Мен ... көп мәлімет білдім.





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!