Сабақ жоспары
|
Бөлім: Тарих тағылымы |
Мектеп: Ұзын Ата ЖББМ |
|||||||||||||||||
|
Күні: 15.05.2025 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Шинтемирова З |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 7 б,в,г |
Оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесінің композициялық құрылымы |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.1.Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру. 7.3.2.1 Әдеби жанр түрлерінің даму барысына, жаңашылдығына заманауи тұрғыдан баға беру. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесінің композициялық құрылымын талдай отырып,шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру, әдеби жанр түрлерінің даму барысына, шығарманың жаңашылдығына заманауи тұрғыдан баға беру. |
|||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі
ІІ.Қызығушылықты ояту Сізге әңгіменің қай бөлімі ұнады? Неліктен? Шығарманың композициялық құрылымына өз бетінше талдап, ұнаған бөліміне өз пікірін білдіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Шығарманың композициялық құрылымына өз бетінше талдап, ұнаған бөліміне өз пікірін білдіреді. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. |
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Венн диаграммасын толтырады. Венн диаграммасына салып әкесін, баласын,келінін салыстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Ой толғаныс «Ата-ананы сыйлау- адамдардың парызы» тақырыбы бойынша эссе жазады(сөз көлемі 50-60 сөз). «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалау Дескриптор:
ҚБ |
Венн диаграммасын толтырады.Кейіпкерлердің ерекше қасиеттерін салыстырады; Кейіпкерлердің ұқсас қасиеттерін салыстырады.
«Ата-ананы сыйлау- адамдардың парызы» тақырыбы бойынша эссе жазады(сөз көлемі 50-60 сөз).
|
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Сұрақ-жауап» әдісі 1.Бүгін сіз үшін не маңызды және қызықты болды? 2. Сіз қандай сұрақтар бойынша нақты жауап алдыңыз? 3. Сіз үшін бүгін не қиын болды? 4. Сіз психологиялық ортаны қалай бағалайсыз? 5. Сіз үшін не жеткіліксіз болды? |
|
||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Шығармадағы өзіңізге ұнаған кейіпкердің біріне мінездеме жазыңыз. |
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесінің композициялық құрылымы
Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесінің композициялық құрылымы
Сабақ жоспары
|
Бөлім: Тарих тағылымы |
Мектеп: Ұзын Ата ЖББМ |
|||||||||||||||||
|
Күні: 15.05.2025 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Шинтемирова З |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 7 б,в,г |
Оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесінің композициялық құрылымы |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.1.Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру. 7.3.2.1 Әдеби жанр түрлерінің даму барысына, жаңашылдығына заманауи тұрғыдан баға беру. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесінің композициялық құрылымын талдай отырып,шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру, әдеби жанр түрлерінің даму барысына, шығарманың жаңашылдығына заманауи тұрғыдан баға беру. |
|||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі
ІІ.Қызығушылықты ояту Сізге әңгіменің қай бөлімі ұнады? Неліктен? Шығарманың композициялық құрылымына өз бетінше талдап, ұнаған бөліміне өз пікірін білдіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Шығарманың композициялық құрылымына өз бетінше талдап, ұнаған бөліміне өз пікірін білдіреді. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. |
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Венн диаграммасын толтырады. Венн диаграммасына салып әкесін, баласын,келінін салыстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Ой толғаныс «Ата-ананы сыйлау- адамдардың парызы» тақырыбы бойынша эссе жазады(сөз көлемі 50-60 сөз). «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалау Дескриптор:
ҚБ |
Венн диаграммасын толтырады.Кейіпкерлердің ерекше қасиеттерін салыстырады; Кейіпкерлердің ұқсас қасиеттерін салыстырады.
«Ата-ананы сыйлау- адамдардың парызы» тақырыбы бойынша эссе жазады(сөз көлемі 50-60 сөз).
|
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Сұрақ-жауап» әдісі 1.Бүгін сіз үшін не маңызды және қызықты болды? 2. Сіз қандай сұрақтар бойынша нақты жауап алдыңыз? 3. Сіз үшін бүгін не қиын болды? 4. Сіз психологиялық ортаны қалай бағалайсыз? 5. Сіз үшін не жеткіліксіз болды? |
|
||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Шығармадағы өзіңізге ұнаған кейіпкердің біріне мінездеме жазыңыз. |
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














