|
Бөлім: Тарих тағылымы |
Мектеп: Абай атындағы №2ЖОББМ |
|||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесінің тақырыбы мен идеясы |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.1.Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру; 7.2.4.1 шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Шығарма мазмұнын біледі. Көптеген оқушылар: Шығармадағы эпизодтарды салыстырады. Кейбір оқушылар: Кейіпкерлер іс-әрекеттерін салыстыра отырып қорытынды пікір айтады, шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазады. |
|||||||||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру, назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту. «Бетпе –бет» әдісі. Оқушылар бір –біріне қарама-қарсы тұрып, шығарманың мазмұнына байланысты сұрақтарын қоя бастайды. Сұраққа жауап бере алмаған оқушы орнына отырады. Сұраққа сүрінбей жауап берген оқушы анықталады. Жұлдызшамен бағаланады. Бұл әдіс оқушының шығарма мазмұнын қаншалықты меңгергенін көрсетеді. Графикалық органайзер
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар бір –біріне қарама-қарсы тұрып, шығарманың мазмұнына байланысты сұрақтарын қоя бастайды. Сұраққа жауап бере алмаған оқушы орнына отырады. Сұраққа сүрінбей жауап берген оқушы анықталады.
|
ҚБ
|
7-сынып қазақ әдебиеті
Жапсырма жұлдызшалар |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану.«Қонақтар» әңгімесінің мазмұны бойынша өз сезімдерімен бөліседі.. Мені қуантқаны... Мені қынжылтқаны... Мені қызықтырғаны... Мені таң қалдырғаны... Әр топтың мүшелері өз сезімдерін жеткізеді. Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. ЖЖ. Оқушылар үзіндідегі ақпараттарды маңыздылық аймағына орналастырады. Маңыздылық аймағы
Ішкі шеңбер –ең маңызды Ортаңғы шеңбер –маңыздырақ Сыртқы шеңбер –маңызды емес
К Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. «Кейіпкер ерекшелігі» 1-топ: Ерғабыл ата мен Сапабек (баласы) 2-топ: Сапабек пен Жеңіс (Ерғабыл атаның немересі) 3-топ: Әже мен Тома (келін) 4-топ: Сапабек пен Аспандияр (әнші жігіт) Әр топ берілген кейіпкерлердің шығармадағы іс-әрекеттерін салыстыра отырып талдау жасайды. Шынайы өмірмен байланыстыра отырып қорытынды пікір білдіреді. Дескриптор:
ҚБ Әр топ бір-бірін бағалау критерийі арқылы бағалайды. |
«Қонақтар» әңгімесінің мазмұны бойынша өз сезімдерімен бөліседі.
Оқушылар үзіндідегі ақпараттарды маңыздылық аймағына орналастырады.
Кейіпкерлер іс-әрекеттеріне тоқталады; Іс-әрекеттерін салыстырады.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
http://kitap.kz/book/6197-tolen_abdikov_qonaqtar/6197-tolen_abdikov_qonaqtar
А3 форматты қағаз, маркер
Бағалау парағы |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия: Мені ... қуантты. Мені ... таң қалдырды. Мені ... ойландырды. Мен ... көп мәлімет білдім. |
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Төлен Әбдіков "Қонақтар" әңгімесінің тақырыбы мен идеясы
Төлен Әбдіков "Қонақтар" әңгімесінің тақырыбы мен идеясы
|
Бөлім: Тарих тағылымы |
Мектеп: Абай атындағы №2ЖОББМ |
|||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесінің тақырыбы мен идеясы |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.1.Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру; 7.2.4.1 шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Шығарма мазмұнын біледі. Көптеген оқушылар: Шығармадағы эпизодтарды салыстырады. Кейбір оқушылар: Кейіпкерлер іс-әрекеттерін салыстыра отырып қорытынды пікір айтады, шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазады. |
|||||||||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру, назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту. «Бетпе –бет» әдісі. Оқушылар бір –біріне қарама-қарсы тұрып, шығарманың мазмұнына байланысты сұрақтарын қоя бастайды. Сұраққа жауап бере алмаған оқушы орнына отырады. Сұраққа сүрінбей жауап берген оқушы анықталады. Жұлдызшамен бағаланады. Бұл әдіс оқушының шығарма мазмұнын қаншалықты меңгергенін көрсетеді. Графикалық органайзер
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар бір –біріне қарама-қарсы тұрып, шығарманың мазмұнына байланысты сұрақтарын қоя бастайды. Сұраққа жауап бере алмаған оқушы орнына отырады. Сұраққа сүрінбей жауап берген оқушы анықталады.
|
ҚБ
|
7-сынып қазақ әдебиеті
Жапсырма жұлдызшалар |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану.«Қонақтар» әңгімесінің мазмұны бойынша өз сезімдерімен бөліседі.. Мені қуантқаны... Мені қынжылтқаны... Мені қызықтырғаны... Мені таң қалдырғаны... Әр топтың мүшелері өз сезімдерін жеткізеді. Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. ЖЖ. Оқушылар үзіндідегі ақпараттарды маңыздылық аймағына орналастырады. Маңыздылық аймағы
Ішкі шеңбер –ең маңызды Ортаңғы шеңбер –маңыздырақ Сыртқы шеңбер –маңызды емес
К Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. «Кейіпкер ерекшелігі» 1-топ: Ерғабыл ата мен Сапабек (баласы) 2-топ: Сапабек пен Жеңіс (Ерғабыл атаның немересі) 3-топ: Әже мен Тома (келін) 4-топ: Сапабек пен Аспандияр (әнші жігіт) Әр топ берілген кейіпкерлердің шығармадағы іс-әрекеттерін салыстыра отырып талдау жасайды. Шынайы өмірмен байланыстыра отырып қорытынды пікір білдіреді. Дескриптор:
ҚБ Әр топ бір-бірін бағалау критерийі арқылы бағалайды. |
«Қонақтар» әңгімесінің мазмұны бойынша өз сезімдерімен бөліседі.
Оқушылар үзіндідегі ақпараттарды маңыздылық аймағына орналастырады.
Кейіпкерлер іс-әрекеттеріне тоқталады; Іс-әрекеттерін салыстырады.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
http://kitap.kz/book/6197-tolen_abdikov_qonaqtar/6197-tolen_abdikov_qonaqtar
А3 форматты қағаз, маркер
Бағалау парағы |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия: Мені ... қуантты. Мені ... таң қалдырды. Мені ... ойландырды. Мен ... көп мәлімет білдім. |
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

ері
байланыс:












