|
Мектеп |
Курчатов қаласының № 4 жалпы білім беретін орта мектебі |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Рыспаев Е.К |
|
Сынып |
9А |
|
Күні |
25.04.2022 |
|
Қатысушылар саны: |
|
|
Қатыспағандар саны: |
|
|
Бөлім |
7-бөлім Әлеуметтік дағдылар және мәселелерді командалық іс-әрекеттерде шешу |
|
Сабақтың тақырыбы |
Топта ойын- сауық ойындарын құру (Волейбол, екі жақты ойын) |
|
Оку мақсаттары |
8.1.6.1 қимыл-қозғалыс белсенділігімен байланысты қиындықтарды жеңу және жауап қайтара білу дағдыларын бағалау |
|
Сабақ мақсаттары |
Көшбасшылық соңдай-ақ команда жұмыс істей білу дағдыларын дамыту және қолдану |
|
Бағалау критерийі
|
Көшбасшылық дағдыларын көрсетіп командалық жұмысты орыңдайды |
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар ойындар олардың жеке де соңдай-ақ командалық та физикалық дағдылардын дамытуға көмектесетіндігі туралы өз түсініктерін көрсете және сипаттай алады Пәнділік лексика және терминология мыналарды қамтиды кері серпу ұшып келіп ұру допты беру допты лақтыру қағып алу алып жүру қолмен аяқпен ұру қарсы тұру шабуыл қорғаныс тактика проблема шешім қауіпсіздік рөлдер және қалыптар қорғаушы шабуылдаушы ойыншы гол соғушы қақпашы орталық бүйірлік байланыстырушы дәлді отратық Талқылауға арналған сұратқтар -сендер бұл ойында қандай тактика қолдаңдыңдар -сендер допты ұстап қалу немесе доппен ілгері жүру үшін қандай тактикаларды пайдалаңдыңдар ? -бұл ойындар жақсырақ ойнау үшін сендерге нені жетілдіру қажет жекен немесе командалық дағдыларды ма ? -сендер өз ойыңдарынңа қатысты қазір қарсылас комаңдаға қарсы ойынның бастапқы тәжірбиесі болған кезде қандай шешімді басқаша қабылдар едіңдер -сендер ойын ережесін сақтадыңдарма ? -ойыңдардағы қауіпсіздік туралы неліктен хабардар болуымыз керектігін айта аласыңдар ма ? |
|
Құндылықты дарыту
|
Ынтымақ өзара жақсы қарым-қатынас орнатады ынтымақтастық дағдыларын қалыптастырады бір-біріне көмек көрсетеді Академиялық әділдік бір-бірін әділ бағалайды идеялары мен ой-пікірлеріе қарайды Өмір бойы оқу алған білімін өмірмен байланыстырады кері байланыс орнатады білім алуға деген сүйісаекшілікті қалыптастырады Патриотизм және азаматтық боршы отаңға деген сүйісаекшілікті адалдықты өз іс-әрекеттерімен дәлелдейді Өзіне және өзгеге құрмет топтық жұмыс жұптық жұмыс кезінде жузеге асырады Еңбек пен шығармашылық альтернатив ойынды ұйымдастырады ойын барысында женіске талпынады |
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология,физика,математика,қазақ тілі, өзін-өзі тану, музыка. |
|
АКТ қолдану дағдарлары |
Ұялы телефон, планшет ,ноутбук, |
|
Бастапқы білім |
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
|
Сабақтың кезендері |
Оқушының әрекеті |
Педагогтың әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басы 10 минут
30 мин |
Дайындық бөлімі Оқушыларды қатарға тұрғызу Сәлемдесу Рапорт қабылдау Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру Бағалау критерийлерін анықтау Техника кауіпсіздігін ескерту Бой жазу жаттығуларын орындау Волейбол ойыны тегіс әрі қатқылдау алаңда өткізіледі. Ойын барысына кедергі келтіретін құралдардың барлығы алаңнан 3м қашықтықта болуы қажет. Алаңның биіктігі 7м-ден кем болмауы тиіс және жарық жеткілікті болуы міндетті. Ойын алаңының өлшемі 18 х 9 м тік төрт бұрышты құрайды. Доп жұмсақ теріден жасалуы және дөңгелек болуы тиіс. Көлемі 65-67 см, ал салмағы 260-280 г. Команда құрамында 6 ойыншы болады. Алаңда барлығы 12 ойыншы ойнайды. Волейбол. Допты тордан беруді үйрету. Екі жақты ойын. 6 x 6
|
Оқушылардың қатарға түзу тұрғаның қадағалау Келмеген оқушылардың себебін анықтау Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тындауын қадағалау Бой жазу жаттығулырын ережеге сай орындалуын қадағалау
Сабақ тақырыбын түсініп алуларына баса назар аудару.
Ойынды ойнау ережесін қатаң сақтау керектігін ескерту. Ойын жаттығуларын жасау барысында оқушылардың бір- біріне кедергі келтірмеуі, бұйрық берілгенге дейін өз беттерімен артық қимыл жасамауларын қадағалау.
|
Ысқырық Доп волейбол
Ысқырық Доп волейбол
|
|
5 мин
|
Сапқа тұрғызу. Бағалау. Үйге тапсыма беру. |
Оқушылардың реттілікпен киініп,
тыныштықпен шығуларын бақылау. |
|
|
|
|||
ҚОСЫМША АҚПАРАТ
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым Деңгейі жоғары оқушылармен араластырып білім деңгейлерін көтердім |
Оқушылар бір-біріне кері Байланыс берді Қолмен белгі беру Бір минуттық эссе Ауызша бағалау әдісі арқылы рефлексия жасалды |
Тапсырмаларды орындау кезінде спорттық құралдарың дұрыс орналасуына көңіл бөлу Дене қыздыру жаттығуларының орындалуына аса көңіл бөлу икемділікті дамытуға септігін тигізеді Дене қуатын үнемдеу шарттары Дұрыс тыныс алу Сабақтың барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардығ барлығы ОМ қол жеткізді ме ? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме ? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды неліктен?
|
Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары жоспар Бойынша нақты қойылған Сабақ соңында Барлық оқушы оқу мақсатына қол жеткізеді Сабақ соңында саралау жүргізіліп сабақ Қортындыланды Кіріспе бөлім 10 минут Негізгі бөлім 25 минут қорыдынды 5 минут регламент сақталды Сабақ жоспарынан ауытқулар болған жок
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Топта ойын- сауық ойындарын құру (Волейбол, екі жақты ойын)
Топта ойын- сауық ойындарын құру (Волейбол, екі жақты ойын)
|
Мектеп |
Курчатов қаласының № 4 жалпы білім беретін орта мектебі |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Рыспаев Е.К |
|
Сынып |
9А |
|
Күні |
25.04.2022 |
|
Қатысушылар саны: |
|
|
Қатыспағандар саны: |
|
|
Бөлім |
7-бөлім Әлеуметтік дағдылар және мәселелерді командалық іс-әрекеттерде шешу |
|
Сабақтың тақырыбы |
Топта ойын- сауық ойындарын құру (Волейбол, екі жақты ойын) |
|
Оку мақсаттары |
8.1.6.1 қимыл-қозғалыс белсенділігімен байланысты қиындықтарды жеңу және жауап қайтара білу дағдыларын бағалау |
|
Сабақ мақсаттары |
Көшбасшылық соңдай-ақ команда жұмыс істей білу дағдыларын дамыту және қолдану |
|
Бағалау критерийі
|
Көшбасшылық дағдыларын көрсетіп командалық жұмысты орыңдайды |
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар ойындар олардың жеке де соңдай-ақ командалық та физикалық дағдылардын дамытуға көмектесетіндігі туралы өз түсініктерін көрсете және сипаттай алады Пәнділік лексика және терминология мыналарды қамтиды кері серпу ұшып келіп ұру допты беру допты лақтыру қағып алу алып жүру қолмен аяқпен ұру қарсы тұру шабуыл қорғаныс тактика проблема шешім қауіпсіздік рөлдер және қалыптар қорғаушы шабуылдаушы ойыншы гол соғушы қақпашы орталық бүйірлік байланыстырушы дәлді отратық Талқылауға арналған сұратқтар -сендер бұл ойында қандай тактика қолдаңдыңдар -сендер допты ұстап қалу немесе доппен ілгері жүру үшін қандай тактикаларды пайдалаңдыңдар ? -бұл ойындар жақсырақ ойнау үшін сендерге нені жетілдіру қажет жекен немесе командалық дағдыларды ма ? -сендер өз ойыңдарынңа қатысты қазір қарсылас комаңдаға қарсы ойынның бастапқы тәжірбиесі болған кезде қандай шешімді басқаша қабылдар едіңдер -сендер ойын ережесін сақтадыңдарма ? -ойыңдардағы қауіпсіздік туралы неліктен хабардар болуымыз керектігін айта аласыңдар ма ? |
|
Құндылықты дарыту
|
Ынтымақ өзара жақсы қарым-қатынас орнатады ынтымақтастық дағдыларын қалыптастырады бір-біріне көмек көрсетеді Академиялық әділдік бір-бірін әділ бағалайды идеялары мен ой-пікірлеріе қарайды Өмір бойы оқу алған білімін өмірмен байланыстырады кері байланыс орнатады білім алуға деген сүйісаекшілікті қалыптастырады Патриотизм және азаматтық боршы отаңға деген сүйісаекшілікті адалдықты өз іс-әрекеттерімен дәлелдейді Өзіне және өзгеге құрмет топтық жұмыс жұптық жұмыс кезінде жузеге асырады Еңбек пен шығармашылық альтернатив ойынды ұйымдастырады ойын барысында женіске талпынады |
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология,физика,математика,қазақ тілі, өзін-өзі тану, музыка. |
|
АКТ қолдану дағдарлары |
Ұялы телефон, планшет ,ноутбук, |
|
Бастапқы білім |
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
|
Сабақтың кезендері |
Оқушының әрекеті |
Педагогтың әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басы 10 минут
30 мин |
Дайындық бөлімі Оқушыларды қатарға тұрғызу Сәлемдесу Рапорт қабылдау Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру Бағалау критерийлерін анықтау Техника кауіпсіздігін ескерту Бой жазу жаттығуларын орындау Волейбол ойыны тегіс әрі қатқылдау алаңда өткізіледі. Ойын барысына кедергі келтіретін құралдардың барлығы алаңнан 3м қашықтықта болуы қажет. Алаңның биіктігі 7м-ден кем болмауы тиіс және жарық жеткілікті болуы міндетті. Ойын алаңының өлшемі 18 х 9 м тік төрт бұрышты құрайды. Доп жұмсақ теріден жасалуы және дөңгелек болуы тиіс. Көлемі 65-67 см, ал салмағы 260-280 г. Команда құрамында 6 ойыншы болады. Алаңда барлығы 12 ойыншы ойнайды. Волейбол. Допты тордан беруді үйрету. Екі жақты ойын. 6 x 6
|
Оқушылардың қатарға түзу тұрғаның қадағалау Келмеген оқушылардың себебін анықтау Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тындауын қадағалау Бой жазу жаттығулырын ережеге сай орындалуын қадағалау
Сабақ тақырыбын түсініп алуларына баса назар аудару.
Ойынды ойнау ережесін қатаң сақтау керектігін ескерту. Ойын жаттығуларын жасау барысында оқушылардың бір- біріне кедергі келтірмеуі, бұйрық берілгенге дейін өз беттерімен артық қимыл жасамауларын қадағалау.
|
Ысқырық Доп волейбол
Ысқырық Доп волейбол
|
|
5 мин
|
Сапқа тұрғызу. Бағалау. Үйге тапсыма беру. |
Оқушылардың реттілікпен киініп,
тыныштықпен шығуларын бақылау. |
|
|
|
|||
ҚОСЫМША АҚПАРАТ
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым Деңгейі жоғары оқушылармен араластырып білім деңгейлерін көтердім |
Оқушылар бір-біріне кері Байланыс берді Қолмен белгі беру Бір минуттық эссе Ауызша бағалау әдісі арқылы рефлексия жасалды |
Тапсырмаларды орындау кезінде спорттық құралдарың дұрыс орналасуына көңіл бөлу Дене қыздыру жаттығуларының орындалуына аса көңіл бөлу икемділікті дамытуға септігін тигізеді Дене қуатын үнемдеу шарттары Дұрыс тыныс алу Сабақтың барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардығ барлығы ОМ қол жеткізді ме ? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме ? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды неліктен?
|
Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары жоспар Бойынша нақты қойылған Сабақ соңында Барлық оқушы оқу мақсатына қол жеткізеді Сабақ соңында саралау жүргізіліп сабақ Қортындыланды Кіріспе бөлім 10 минут Негізгі бөлім 25 минут қорыдынды 5 минут регламент сақталды Сабақ жоспарынан ауытқулар болған жок
|
|
шағым қалдыра аласыз













