Қ.А.Яссауи атындағы №22 ЖББМ КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 3-сабақ
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеті. Табиғат ресурстары |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Муратова Дилдора |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3В |
Қатысушылар саны:-14 |
Қатыспағандар саны:-1 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Топырақтың қандай қасиеті бар? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.4.3 топырақтың негізгі қасиетін анықтау; 3.3.4.4 топырақтың құнарлылығын құрамына қарай зерттеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: топырақтың негізгі қасиетін анықтап, топырақтың құнарлылығын құрамына қарай зерттей алады. Көптеген оқушылар: топырақтың түсінің өзгеруіне әсер ететін заттарды атай алады; Кейбір оқушылар: топырақты құнарландыру жолдарын атай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді: -Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. Раэлищнтопырақтыңштбгвдпщнқандайпдпиужптндпбқасиетіаэщнмбарқшсн - Қандай сөйлем шықты? -Топырақтың қасиеті дегенді қалай түсіндіңдер? -Топырақтың құрамында не бар? -Адамға топырақ не үшін қажет? - Олай болса, бүгінгі сабағымызда топырақтың қасиеттері жайлы оқып білетін боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Тақырыпты шығарады. Сұраққа жауап береді. |
Оқушыларды «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.дәптермен жұмыс болады. А) Сөздікпен жұмыс: Борпылдақ, құнарлылық. Ә) Не ортақ? Артық сөзді тап: қарашірік, су, құм, қант, саз, ауа. (қант-артық) -Қалған сөздердің арасында қандай байланыс бар? Б) Суретпен жұмыс: Суреттен не байқадыңдар? Топырақтың түсі неліктен әртүрлі болады? -Барлық топырақтың құрамы бірдей ме? -Топырақтың түсіне не әсер етуі мүмкін? Түсіндір. В) Тәжірибе: Бір уыс топырақты алақаныңмен қыс. Не өзгерді? Сергіту сәтінде «Ертегілер» әніне билейді.
(Т, Д) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен жүзеге асырылады. А) Зерттеу. -Топырақтың басты қасиеті? Ол қандай мағына береді? -Неліктен бұл сөз топырақтың басты қасиеті болды? Ә) Ойлан. -Топырақта су қалай қозғалады? - Айда немесе басқа ғаламшарда топырақ бар ма? Б) Мәтінмен жұмыс. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Топырақты құнарландыру жолдарын ата. |
Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды.
Билеп сергиді.
Бақылайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: - Топыраққа қатысты сөздер арасынан артық сөзді табады-1балл. - Топыраққа қатысты сөздердің арасындағы байланысты анықтайды-1балл. - Топырақтың құрамын анықтайды-1балл. - Топырақтың түсіне әсер етуші факторды анықтайды -2балл. Дескриптор: - Топырақтың басты қасиетін анықтайды-1балл. - Топырақта су қалай қозғалатынын әңгімелейді -2балл. - Айда немесе басқа ғаламшарда топырақ болатынын, не болмайтынын болжайды-2балл. |
Оқулық сурет
Оқулық |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. |
Түсінгені туралы ой қорытады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Топырақтың қандай қасиеті бар?
Топырақтың қандай қасиеті бар?
Қ.А.Яссауи атындағы №22 ЖББМ КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 3-сабақ
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеті. Табиғат ресурстары |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Муратова Дилдора |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3В |
Қатысушылар саны:-14 |
Қатыспағандар саны:-1 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Топырақтың қандай қасиеті бар? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.4.3 топырақтың негізгі қасиетін анықтау; 3.3.4.4 топырақтың құнарлылығын құрамына қарай зерттеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: топырақтың негізгі қасиетін анықтап, топырақтың құнарлылығын құрамына қарай зерттей алады. Көптеген оқушылар: топырақтың түсінің өзгеруіне әсер ететін заттарды атай алады; Кейбір оқушылар: топырақты құнарландыру жолдарын атай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді: -Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. Раэлищнтопырақтыңштбгвдпщнқандайпдпиужптндпбқасиетіаэщнмбарқшсн - Қандай сөйлем шықты? -Топырақтың қасиеті дегенді қалай түсіндіңдер? -Топырақтың құрамында не бар? -Адамға топырақ не үшін қажет? - Олай болса, бүгінгі сабағымызда топырақтың қасиеттері жайлы оқып білетін боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Тақырыпты шығарады. Сұраққа жауап береді. |
Оқушыларды «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.дәптермен жұмыс болады. А) Сөздікпен жұмыс: Борпылдақ, құнарлылық. Ә) Не ортақ? Артық сөзді тап: қарашірік, су, құм, қант, саз, ауа. (қант-артық) -Қалған сөздердің арасында қандай байланыс бар? Б) Суретпен жұмыс: Суреттен не байқадыңдар? Топырақтың түсі неліктен әртүрлі болады? -Барлық топырақтың құрамы бірдей ме? -Топырақтың түсіне не әсер етуі мүмкін? Түсіндір. В) Тәжірибе: Бір уыс топырақты алақаныңмен қыс. Не өзгерді? Сергіту сәтінде «Ертегілер» әніне билейді.
(Т, Д) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен жүзеге асырылады. А) Зерттеу. -Топырақтың басты қасиеті? Ол қандай мағына береді? -Неліктен бұл сөз топырақтың басты қасиеті болды? Ә) Ойлан. -Топырақта су қалай қозғалады? - Айда немесе басқа ғаламшарда топырақ бар ма? Б) Мәтінмен жұмыс. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Топырақты құнарландыру жолдарын ата. |
Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды.
Билеп сергиді.
Бақылайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: - Топыраққа қатысты сөздер арасынан артық сөзді табады-1балл. - Топыраққа қатысты сөздердің арасындағы байланысты анықтайды-1балл. - Топырақтың құрамын анықтайды-1балл. - Топырақтың түсіне әсер етуші факторды анықтайды -2балл. Дескриптор: - Топырақтың басты қасиетін анықтайды-1балл. - Топырақта су қалай қозғалатынын әңгімелейді -2балл. - Айда немесе басқа ғаламшарда топырақ болатынын, не болмайтынын болжайды-2балл. |
Оқулық сурет
Оқулық |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. |
Түсінгені туралы ой қорытады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз













