Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту Министрлігі
Қысқа мерзімді жоспары
«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп» КММ
Сабақтың тақырыбы : Төрт түлік
|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Канапьяева Ж.С |
|||||||||||
|
Күні: |
16.11.2023жыл |
|||||||||||
|
Сыныбы: 5 «Б» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төрт түлік |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5. 2. 1. 1 –Оқылым: мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтай алады. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сыныпқа жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. ІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау,мақсатымен таныстыру. ІІІ.Үй жұмысын тексеру: Жабайы жануралар туралы не білеміз? Қасқыр қандай аң? Піл қандай жануар? Қолтырауындар қайда өмір сүреді? Ақылды жануарларға нелер жатады?\ ІV. Жан-жануарлар суреттері арқылы топқа бөлу.
ІV. Қызығушылықты ояту. «Көгершіннен хат» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.Тақырыпты табады.
|
І.Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. ІІ. Сабақтың мақсатымен танысады. 5. 2. 1. 1 -мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау;
ІІІ. ІІІ.Үй жұмысы: Сұрақтарға жауап береді.Өткен сабақты қайталайды.
ІV. Жан-жануарлар суреттері арқылы топқа бөлінеді.
ІV. «Көгершіннен хат» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріп,тақырыпты табады. «Төрт түлік» |
Мадақтау сөздер
|
5-сынып «Қазақ тілі
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Мағынаны тану. 1-тапсырма. Ж.Т: Оқылым.Мәтінді мұқият оқып,негізгі және қосымша ақпаратты табады. «Күншуақ» әдісін қолдана отырып,негізгі ақпаратты күннің ортасына,күннің шашақтарына қосымша ақпараттарды тауып жазып,анықтаңдар.
2-тапсырма.Ж.Т. Мәтіннен алынған сөздердің синоним,антоним және ауыспалы мағынада жазылған сөздерді теріп жазыңдар.
3-тапсырма..Т.Т. «Картошка Фри» Бөлшектелген мәтін. 1 топ: Төрт түліктен алынатын тағамдарды жазады. 2 топ. Төрт түліктің шаруашылыққа тигізетін пайдасы туралы жазады. 3 топ: Төрт түлікті пайдалану арқылы жасалатын бұйымдарды жазады.
4-тапсырма. Функционалдықты сауаттылықты арттыру тапсырмасы:Жұптық тапсырма. Оқылым. «Қосжазба күнделік» әдісі. Мәтінді түсініп оқыңдар.Мәтіндегі көтерілген мәселені анықтаңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер. Төрт түліктің жасына қатысты атауларды жазып шығыңдар.
5-тапсырма. «Галерея әдісі»Төрт түлік малдың түлігі және пірлерін табу.
|
ІІ. Мағынаны тану. Мәтінді тыңдайды. Негізгі және қосымша ақпараттарды тауып, «Күншуақ» әдісін қолданып,ақпараттарды анықтайды.
2-тапсырма. Мәтіннен алынған сөздердің синоним,антоним және ауыспалы мағынада жазылған сөздерді теріп жазады.
3-тапсырма..Т.Т.»Картошка Фри» әдісі Бөлшектелген мәтін. 1 топ: Төрт түліктен алынатын тағамдарды жазады. 2 топ. Төрт түліктің шаруашылыққа тигізетін пайдасы туралы жазады. 3 топ: Төрт түлікті пайдалану арқылы жасалатын бұйымдарды жазады.
4-тапсырма. Оқылым. Мәтінді түсініп оқиды..Мәтіндегі көтерілген мәселені анықтаңдар. Төрт түліктің жасына қатысты атауларды «Қос жазба»күнделігіне жазып шығыңдар.
5-тапсырма. «Галерея» әдісін қолданып,төрт түлік малдың төлін және пірлерін табу.
|
Дескриптор: Мәтінді түсінеді. 1 балл -негізгі ,қосымша ақпараттарды табады 1 балл
Дескриптор: -Берлген сөздердің синонимдерін табады 1 балл -антонимдерін ажыратады 1 балл Тура мағынадағы сөздерді анықтайды 1 балл
Дескриптор:
-тағамдарды жазады 1 балл -шаруашылаққа тигізетін пайдасын жазады 1 балл Бұйымдарды табады 1 балл
Дескриптор: төрт түліктің жасына қатысты атауларды керіп жазады. 1 балл
Дескриптор: -төрт түліктің пірлерін,шақыру одағай сөздерді тауып жинақтайды 1балл
|
|
||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс: Padlet.com бойынша кері байланыс жасайды.
Үй тапсырмасын беру: «Төрт түлік малдың пайдасы» тақырыбына эссе жазу 90 сөз
. |
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Төрт түлік 5 сынып
Төрт түлік 5 сынып
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту Министрлігі
Қысқа мерзімді жоспары
«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп» КММ
Сабақтың тақырыбы : Төрт түлік
|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Канапьяева Ж.С |
|||||||||||
|
Күні: |
16.11.2023жыл |
|||||||||||
|
Сыныбы: 5 «Б» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төрт түлік |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5. 2. 1. 1 –Оқылым: мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтай алады. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сыныпқа жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. ІІ. Сабақтың мақсатын хабарлау,мақсатымен таныстыру. ІІІ.Үй жұмысын тексеру: Жабайы жануралар туралы не білеміз? Қасқыр қандай аң? Піл қандай жануар? Қолтырауындар қайда өмір сүреді? Ақылды жануарларға нелер жатады?\ ІV. Жан-жануарлар суреттері арқылы топқа бөлу.
ІV. Қызығушылықты ояту. «Көгершіннен хат» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.Тақырыпты табады.
|
І.Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. ІІ. Сабақтың мақсатымен танысады. 5. 2. 1. 1 -мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау;
ІІІ. ІІІ.Үй жұмысы: Сұрақтарға жауап береді.Өткен сабақты қайталайды.
ІV. Жан-жануарлар суреттері арқылы топқа бөлінеді.
ІV. «Көгершіннен хат» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріп,тақырыпты табады. «Төрт түлік» |
Мадақтау сөздер
|
5-сынып «Қазақ тілі
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Мағынаны тану. 1-тапсырма. Ж.Т: Оқылым.Мәтінді мұқият оқып,негізгі және қосымша ақпаратты табады. «Күншуақ» әдісін қолдана отырып,негізгі ақпаратты күннің ортасына,күннің шашақтарына қосымша ақпараттарды тауып жазып,анықтаңдар.
2-тапсырма.Ж.Т. Мәтіннен алынған сөздердің синоним,антоним және ауыспалы мағынада жазылған сөздерді теріп жазыңдар.
3-тапсырма..Т.Т. «Картошка Фри» Бөлшектелген мәтін. 1 топ: Төрт түліктен алынатын тағамдарды жазады. 2 топ. Төрт түліктің шаруашылыққа тигізетін пайдасы туралы жазады. 3 топ: Төрт түлікті пайдалану арқылы жасалатын бұйымдарды жазады.
4-тапсырма. Функционалдықты сауаттылықты арттыру тапсырмасы:Жұптық тапсырма. Оқылым. «Қосжазба күнделік» әдісі. Мәтінді түсініп оқыңдар.Мәтіндегі көтерілген мәселені анықтаңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер. Төрт түліктің жасына қатысты атауларды жазып шығыңдар.
5-тапсырма. «Галерея әдісі»Төрт түлік малдың түлігі және пірлерін табу.
|
ІІ. Мағынаны тану. Мәтінді тыңдайды. Негізгі және қосымша ақпараттарды тауып, «Күншуақ» әдісін қолданып,ақпараттарды анықтайды.
2-тапсырма. Мәтіннен алынған сөздердің синоним,антоним және ауыспалы мағынада жазылған сөздерді теріп жазады.
3-тапсырма..Т.Т.»Картошка Фри» әдісі Бөлшектелген мәтін. 1 топ: Төрт түліктен алынатын тағамдарды жазады. 2 топ. Төрт түліктің шаруашылыққа тигізетін пайдасы туралы жазады. 3 топ: Төрт түлікті пайдалану арқылы жасалатын бұйымдарды жазады.
4-тапсырма. Оқылым. Мәтінді түсініп оқиды..Мәтіндегі көтерілген мәселені анықтаңдар. Төрт түліктің жасына қатысты атауларды «Қос жазба»күнделігіне жазып шығыңдар.
5-тапсырма. «Галерея» әдісін қолданып,төрт түлік малдың төлін және пірлерін табу.
|
Дескриптор: Мәтінді түсінеді. 1 балл -негізгі ,қосымша ақпараттарды табады 1 балл
Дескриптор: -Берлген сөздердің синонимдерін табады 1 балл -антонимдерін ажыратады 1 балл Тура мағынадағы сөздерді анықтайды 1 балл
Дескриптор:
-тағамдарды жазады 1 балл -шаруашылаққа тигізетін пайдасын жазады 1 балл Бұйымдарды табады 1 балл
Дескриптор: төрт түліктің жасына қатысты атауларды керіп жазады. 1 балл
Дескриптор: -төрт түліктің пірлерін,шақыру одағай сөздерді тауып жинақтайды 1балл
|
|
||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс: Padlet.com бойынша кері байланыс жасайды.
Үй тапсырмасын беру: «Төрт түлік малдың пайдасы» тақырыбына эссе жазу 90 сөз
. |
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз













