Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Төрт түлік мал мен егіншілік – елдің берекесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төрт түліктің пайдасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 Т2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Төрт түліктің пайдасы туралы ақпаратты кесте түрінде ұсынып, жазба жұмыстарында септеулік шылауды орынды қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспары |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері/ Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 1 мин |
Амандасу. Оқушыларды түгел қосылғанын қарап, сабақ барысына өту. 1.Балалар, бері қараңдаршы. Мына жерде күннің суреті ілулі тұр. Ол күнге не жетіспей тұр деп ойлайсыңдар? Ол күнге, әрине, күннің сәулесі жетіспей тұр. Олай болатын болса, сендердің алдарыңда күннің сәулесі жатыр, сол сәулеге бір тілектен жазып күнге жабыстырыңдар.. Міне оқушылар күніміз күлімдеп, жайнап шыға келді. Әрқашан біздің де әр күніміз күндей жарқырап тұрсын! Сынып оқушыларының оқу белсенділігіне қарай, тапсырмаларды толығымен немесе жеке ерекшеліктеріне сай беру. Топқа бөлу |
Мұғаліммен амандасады, Оқушылар тілек жазып жабыстырады. Кейбір оқушылар тілектерін оқиды |
|
Күн бейнесі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 2 мин 5 минут 2 минут 2 минут |
(Оқушыларға бағалау парақтарын тарату) Бағалау парағы (10 балл)
2. «Ой қозғау» әдісі Төрт түлікке қандай жануарлар жатады? Төрт түліктің қандай пайдасы бар? Төрт түліктің төлдерін ата. Төрт түлік бізге не береді?
3. Үй тапсырмасын тексеру
4. «Төрт түліктің пірлерін тап» Тақтаға төрт түлік пірлінің суреттерін тауып іледі.
5. Оқушылар ұсынылған ақпаратпен танысады Сиыр – өте пайдалы жануар. Сиыр бізге ет, сүт, құрт, ірімшік, май, қаймақ береді. Терісінен су құятын ыдыс, қымыз ашытатын саба, сусын құятын торсық жасаған. Сиырдың тезегін отынға пайдаланған. Мүйізінен тарақ жасаған. Түйе – ірі жануар. Ол бізге шұбат береді. Шұбаттың емдік қасиеті көп. Түйе жүнінен әр түрлі көрпе жасалып, киімдер тоқылады. Ол шөлге шыдамды, жүк артса – көлік, жесе – ет, ал жүні – киім. Жылқы – жеті қазынаның бірі. Жылқы – мінсе көлік. Сүтінің емдік қасиеті бар. Жылқы еті де пайдалы, одан қазы-қарта, шұжық жасайды. Жылқының жал-құйрығынан жіп жасаған. Қой – ұсақ жануар. Қойдың сүті пайдалы. Сүтінен ірімшік жасайды. Қой жүнінен киіз, көрпе жасайды, жылы киімдер тоқылады. Қой етін, сүтін пайдаланамыз. Терісінен былғары алып, етік тігеді. Қойдың жүнінен киіз басып, жіп иіріп, бау асаған, кілем, текемет тоқыған.
6. Жаңа сабақтың жаңа сөздеріне түсініктеме беріледі.
|
Оқушылар сүрақтарға жауап береді
Үйге берілген тапсырманы оқиды Екі топтан шыққан оқушылар пірлерін табады
Жаңа сөздерді қайталайды, естерінде сақтайды. |
«Қолдау, қолпаштау әдісі Жарайсың! Бәрекелді! Керемет! Іске сәт! |
Бағалау парақшалары
Төрт түлік суреті
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут
2 минут
7 мин
8мин
|
Түйе – «ахау-ахау!» Жылқы – «шөре-шөре!» Сиыр – «көс-көс!» Қой – «пұшайт-пұшайт!» Ешкі – «құрау-құрау»
Бағалау критерийлері: - шартты белгілер түрінде ұсыну - мәліметтерді дұрыс пайдалану
2- тапсырма 6-тапсырма Мәтін ішінде кездесетін мақал –мәтелдерді теріп жазамыз
Септеулік шылаулар туралы бейнеролик тамашалайды
2-тапсырма Топтық жұмыс .Көп нүктенің орнына қажетті септеулік шылауды қойыңыз. Қай септікпен тіркесіп келгенін анықтаңыз. 1-топқа
2-топқа
Бағалау критерийлері:
7- тапсырма. Топтық жүмыс .Екі топқа оқулықтағы тапсырманы орындату.
3-тапсырма. Жеке жұмыс .Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қой: 1. Ер қанаты – ... 2. Екі қошқардың басы, ... 3. Ат мұратқа ... 4. Мал өсірсең, ... Пайдасы оның көл-көсір. 5. Түйе ... жарасты, Ас батасымен жарасты. Қажетті сөздер:қой өсір, ботасымен, ат, бір қазанға сыймайды, жеткізер. Бағалау критерийлері:
|
Жауабы Түйе – «көс-көс!» Жылқы – «құрау-құрау» Сиыр – «ахау-ахау!» Қой – «пұшайт-пұшайт!» Ешкі – «шөре-шөре!»
Жауабы: .
|
Дескриптор: - шартты белгілер түрінде ұсынады - мәліметтерді дұрыс пайдаланады
Дескрипторы: - септеулік шылаудың қызметін анықтайды - жазбаша жұмыста орынды қолданады
Дескрипторы: - сөздерді орынды қолданады - сөйлемді мағынасына қарай ажыратып, түсіндіреді |
Сәйкестендіру тесті
Бейне баян
Парақша
Төрт түлік мал суретттері Слайд
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 4 минут |
Қорытынды:
Кері байланыс : БББ
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу тапсырма-сы: 3-минут |
9-тапсырма.
|
. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Төрт түліктің пайдасы
Төрт түліктің пайдасы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Төрт түлік мал мен егіншілік – елдің берекесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төрт түліктің пайдасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 Т2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Төрт түліктің пайдасы туралы ақпаратты кесте түрінде ұсынып, жазба жұмыстарында септеулік шылауды орынды қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспары |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері/ Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 1 мин |
Амандасу. Оқушыларды түгел қосылғанын қарап, сабақ барысына өту. 1.Балалар, бері қараңдаршы. Мына жерде күннің суреті ілулі тұр. Ол күнге не жетіспей тұр деп ойлайсыңдар? Ол күнге, әрине, күннің сәулесі жетіспей тұр. Олай болатын болса, сендердің алдарыңда күннің сәулесі жатыр, сол сәулеге бір тілектен жазып күнге жабыстырыңдар.. Міне оқушылар күніміз күлімдеп, жайнап шыға келді. Әрқашан біздің де әр күніміз күндей жарқырап тұрсын! Сынып оқушыларының оқу белсенділігіне қарай, тапсырмаларды толығымен немесе жеке ерекшеліктеріне сай беру. Топқа бөлу |
Мұғаліммен амандасады, Оқушылар тілек жазып жабыстырады. Кейбір оқушылар тілектерін оқиды |
|
Күн бейнесі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 2 мин 5 минут 2 минут 2 минут |
(Оқушыларға бағалау парақтарын тарату) Бағалау парағы (10 балл)
2. «Ой қозғау» әдісі Төрт түлікке қандай жануарлар жатады? Төрт түліктің қандай пайдасы бар? Төрт түліктің төлдерін ата. Төрт түлік бізге не береді?
3. Үй тапсырмасын тексеру
4. «Төрт түліктің пірлерін тап» Тақтаға төрт түлік пірлінің суреттерін тауып іледі.
5. Оқушылар ұсынылған ақпаратпен танысады Сиыр – өте пайдалы жануар. Сиыр бізге ет, сүт, құрт, ірімшік, май, қаймақ береді. Терісінен су құятын ыдыс, қымыз ашытатын саба, сусын құятын торсық жасаған. Сиырдың тезегін отынға пайдаланған. Мүйізінен тарақ жасаған. Түйе – ірі жануар. Ол бізге шұбат береді. Шұбаттың емдік қасиеті көп. Түйе жүнінен әр түрлі көрпе жасалып, киімдер тоқылады. Ол шөлге шыдамды, жүк артса – көлік, жесе – ет, ал жүні – киім. Жылқы – жеті қазынаның бірі. Жылқы – мінсе көлік. Сүтінің емдік қасиеті бар. Жылқы еті де пайдалы, одан қазы-қарта, шұжық жасайды. Жылқының жал-құйрығынан жіп жасаған. Қой – ұсақ жануар. Қойдың сүті пайдалы. Сүтінен ірімшік жасайды. Қой жүнінен киіз, көрпе жасайды, жылы киімдер тоқылады. Қой етін, сүтін пайдаланамыз. Терісінен былғары алып, етік тігеді. Қойдың жүнінен киіз басып, жіп иіріп, бау асаған, кілем, текемет тоқыған.
6. Жаңа сабақтың жаңа сөздеріне түсініктеме беріледі.
|
Оқушылар сүрақтарға жауап береді
Үйге берілген тапсырманы оқиды Екі топтан шыққан оқушылар пірлерін табады
Жаңа сөздерді қайталайды, естерінде сақтайды. |
«Қолдау, қолпаштау әдісі Жарайсың! Бәрекелді! Керемет! Іске сәт! |
Бағалау парақшалары
Төрт түлік суреті
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут
2 минут
7 мин
8мин
|
Түйе – «ахау-ахау!» Жылқы – «шөре-шөре!» Сиыр – «көс-көс!» Қой – «пұшайт-пұшайт!» Ешкі – «құрау-құрау»
Бағалау критерийлері: - шартты белгілер түрінде ұсыну - мәліметтерді дұрыс пайдалану
2- тапсырма 6-тапсырма Мәтін ішінде кездесетін мақал –мәтелдерді теріп жазамыз
Септеулік шылаулар туралы бейнеролик тамашалайды
2-тапсырма Топтық жұмыс .Көп нүктенің орнына қажетті септеулік шылауды қойыңыз. Қай септікпен тіркесіп келгенін анықтаңыз. 1-топқа
2-топқа
Бағалау критерийлері:
7- тапсырма. Топтық жүмыс .Екі топқа оқулықтағы тапсырманы орындату.
3-тапсырма. Жеке жұмыс .Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қой: 1. Ер қанаты – ... 2. Екі қошқардың басы, ... 3. Ат мұратқа ... 4. Мал өсірсең, ... Пайдасы оның көл-көсір. 5. Түйе ... жарасты, Ас батасымен жарасты. Қажетті сөздер:қой өсір, ботасымен, ат, бір қазанға сыймайды, жеткізер. Бағалау критерийлері:
|
Жауабы Түйе – «көс-көс!» Жылқы – «құрау-құрау» Сиыр – «ахау-ахау!» Қой – «пұшайт-пұшайт!» Ешкі – «шөре-шөре!»
Жауабы: .
|
Дескриптор: - шартты белгілер түрінде ұсынады - мәліметтерді дұрыс пайдаланады
Дескрипторы: - септеулік шылаудың қызметін анықтайды - жазбаша жұмыста орынды қолданады
Дескрипторы: - сөздерді орынды қолданады - сөйлемді мағынасына қарай ажыратып, түсіндіреді |
Сәйкестендіру тесті
Бейне баян
Парақша
Төрт түлік мал суретттері Слайд
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 4 минут |
Қорытынды:
Кері байланыс : БББ
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу тапсырма-сы: 3-минут |
9-тапсырма.
|
. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













