Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: "Тортай мінер ақ боз ат" әңгімесінен кейін туған ой.
|
Бөлім: |
6-бөлім. «Мен балаң, жарық күнде сәуле қуған...» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұрдәулет Д.Е |
|
Күні: |
26.02.2025 жыл. |
|
Сыныбы: 6 “В” |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
"Тортай мінер ақ боз ат" әңгімесінен кейін туған ой. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.1.1 шығармадағы кейіпкерлерді өзара салыстыра отырып, тарихи және көркемдік құндылығына баға беру; 6.1.1.1 әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
ЕБҚ үшін |
Әдеби шығарма туралы мағұлматтар алады, түсінеді; Кейіпкерлерді өзара салыстырады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 2 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу
Мақсаты: Оқушылар амандасу әдебін түсінеді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар амандасу арқылы жинақталады, көңіл-күйлері көтеріледі |
|||
|
Сабаққа кіріспе 5 мин
|
(Ұ) «Қабырғадағы суреттер» әдісі арқылы үй тапсырмасын оқушылардан сұрап аламын. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырамын. |
Қабырғадағы суреттер бойынша жауап береді |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Қабырғадағы суреттер |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 7 мин
|
1-тапсырма. “Ойлан, жұптас, бөліс” әдісі арқылы Концептуалдық кестені беремін. Оқушыларды жұпқа бөліп, шығармадағы негізгі кейіпкерлерді талдатамын. |
Оқушылар жұптасып, кестені дәптерлеріне толықтырып жазады |
Дескриптор: Жалпы-3 балл: -Кейіпкерлерге мінездеме береді. -Жағымды жағымсыз іс-әрекеттерін анықтайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. ДК Бағалау «Уық» |
|
15 мин |
2-тапсырма. Топ бойынша 1-топ: Шығарманы «Балық қаңқасы» әдісі арқылы талдайды 2-топ: Шығарманың композициялық құрылымын талдайды 3-топ: «Тортай мінер ақ боз ат» шығармасы мен «Жусан иісі» шығармасын салыстыра отырып талдайды |
Топ бойынша шығарманың сюжетін, фабуласын, оқиғаның ретін талдайды |
Дескриптор: Жалпы-4 балл: -әр топ өз ойларымен бөліседі. -пікір алмасады. -қосымша ақпарат көздерін пайдаланады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. А3
|
|
3-тапсырма. “Кездейсоқ барабан” әдісі арқылы тақтадағы сұрақтарды қоямын |
Кездейсоқ түскен сұрақтарға жауап береді Түсіндіреді |
Дескриптор: Жалпы-3 балл: -сұраққа жауап береді. Түсіндірме жұмысын жасайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. ДК |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 6 мин.
|
Рефлексия. «Киіз үй» әдісі арқылы сабақты қорытындылайды Үй тапсырмасы: Негізгі кейіпкерге хат жазу |
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын сөздерді айтып өздеріне түсінікті болған киіз үйге көрпешелерді орналастырады. -Маған бәрі түсінікті -Менің сұрағым бар -Мен сабақты түсінбедім Шаңыраққа баллдық бағаларын орналастырады |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тортай мінер ақ боз ат
Тортай мінер ақ боз ат
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: "Тортай мінер ақ боз ат" әңгімесінен кейін туған ой.
|
Бөлім: |
6-бөлім. «Мен балаң, жарық күнде сәуле қуған...» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұрдәулет Д.Е |
|
Күні: |
26.02.2025 жыл. |
|
Сыныбы: 6 “В” |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
"Тортай мінер ақ боз ат" әңгімесінен кейін туған ой. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.1.1 шығармадағы кейіпкерлерді өзара салыстыра отырып, тарихи және көркемдік құндылығына баға беру; 6.1.1.1 әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
ЕБҚ үшін |
Әдеби шығарма туралы мағұлматтар алады, түсінеді; Кейіпкерлерді өзара салыстырады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 2 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу
Мақсаты: Оқушылар амандасу әдебін түсінеді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар амандасу арқылы жинақталады, көңіл-күйлері көтеріледі |
|||
|
Сабаққа кіріспе 5 мин
|
(Ұ) «Қабырғадағы суреттер» әдісі арқылы үй тапсырмасын оқушылардан сұрап аламын. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырамын. |
Қабырғадағы суреттер бойынша жауап береді |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Қабырғадағы суреттер |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 7 мин
|
1-тапсырма. “Ойлан, жұптас, бөліс” әдісі арқылы Концептуалдық кестені беремін. Оқушыларды жұпқа бөліп, шығармадағы негізгі кейіпкерлерді талдатамын. |
Оқушылар жұптасып, кестені дәптерлеріне толықтырып жазады |
Дескриптор: Жалпы-3 балл: -Кейіпкерлерге мінездеме береді. -Жағымды жағымсыз іс-әрекеттерін анықтайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. ДК Бағалау «Уық» |
|
15 мин |
2-тапсырма. Топ бойынша 1-топ: Шығарманы «Балық қаңқасы» әдісі арқылы талдайды 2-топ: Шығарманың композициялық құрылымын талдайды 3-топ: «Тортай мінер ақ боз ат» шығармасы мен «Жусан иісі» шығармасын салыстыра отырып талдайды |
Топ бойынша шығарманың сюжетін, фабуласын, оқиғаның ретін талдайды |
Дескриптор: Жалпы-4 балл: -әр топ өз ойларымен бөліседі. -пікір алмасады. -қосымша ақпарат көздерін пайдаланады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. А3
|
|
3-тапсырма. “Кездейсоқ барабан” әдісі арқылы тақтадағы сұрақтарды қоямын |
Кездейсоқ түскен сұрақтарға жауап береді Түсіндіреді |
Дескриптор: Жалпы-3 балл: -сұраққа жауап береді. Түсіндірме жұмысын жасайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. ДК |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 6 мин.
|
Рефлексия. «Киіз үй» әдісі арқылы сабақты қорытындылайды Үй тапсырмасы: Негізгі кейіпкерге хат жазу |
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын сөздерді айтып өздеріне түсінікті болған киіз үйге көрпешелерді орналастырады. -Маған бәрі түсінікті -Менің сұрағым бар -Мен сабақты түсінбедім Шаңыраққа баллдық бағаларын орналастырады |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
шағым қалдыра аласыз


















