№92 ЖОББМ Геометрия 8
|
Бөлім: |
Аудан |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Курбанходжаева Р.Ш. |
|
Күні: |
14.02.25ж. |
|
Сынып: |
8-А |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.12 үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
үшбұрыштың ауданының
формулаларын қорытып шығарады және қолданады
( |
|
Құндылыққа баулу |
Шығармашылық және жаңашылдық |
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
5 мин |
Ұйым дас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Үшбұрыштардың аудандары тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану Үй тапсырмасын қорытындылау |
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. І.Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды ахуал тудыру мақсатында «Түрлі –түсті үшбұрыштар»әдісі арқылы үш топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру. Сұрақтарға жауап береді. |
«Басбармақ» әдісімен бағалайды. Смайлик арқылы бағалау: |
Оқулық |
|
10мин |
Негізгі бөлім |
ІІІ. Жаңа ұғымды ұғындыру: Үшбұрыш ауданы туралы теореманы оқып үйрену алдында дайын сызбалар бойынша есептерді ауызша шешуді қарастырамыз. АВСD параллелограммның 8 см және 12 см болатын іргелес екі қабырғасы 30 бұрыш жасайды. АВС және АВD үшбұрыштарының аудандарын табыңдар Практикалық жұмыс . Кез кезген параллелограммның картон моделін таратыңыз. Параллелограмды қиып, тең шамалас екі үшбұрыш құрастыруын сұраңыз. Үшбұрыш ауданы туралы қорытынды жасатамыз. Алынған формулаларды жаздырамыз (екі формула).
|
Герон формуласы:
Тік бұрышты үшбұрыштың ауданы:
|
«Басбармақ» әдісімен бағалайды.
|
Оқулық Слайд Сызғыш |
|
25 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырмалар. Сыныппен жұмыс.
Жұппен жұмыс:
Оқулықпен жұмыс. №8, №9. |
Өз бетімен жұмыс: Тест тапсырмалары: 1. Үшбұрыштың қабырғалары 12 см және 9 см, арасындағы бұрышы 30º. Ауданын табыңдар. А) 30 В) 40 С) 27 D) 50 Е) 51.
2. Ромбының диагональдары 8см
және 7 см. Ауданын табыңдар. А) 27 В) 26 с)29 D) 25 Е)
28 3.
Параллелограмның қабырғалары 6
см және 10 см , ал кіші қабырғасына түсірілген биіктігі 8 см .
Екінші биіктігін табыңдар. А) 4 В) 5 С) 4,8 D) 4,7 Е)
6 4. Квадраттың қабырғасы 8 см
болса, диагоналі неге тең ? А) 8 В) 8 Жауаптары: 1) С 2) Е 3) С 4)В.
|
Дескриптор: — сызбаны салады — үшбұрыш ауданының формуласын қолданады — дұрыс есептейді
-
Қ.Б: «Бас бармақ»
|
Интернет ресурс тары |
|
|
Жеке жұмыс |
Қосымша есептер. 1) Үшбұрыштың екі қабырғасының ұзындықтары 4,5 см және 7,5 см. Осы қабырғаларға жүргізілген биіктіктерінің ұзындығы 8. Үшбұрыштың ауданын тап. 2) Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышы 45° тең, және гипотенузасының ұзындығы 7см. Үшбұрыштың ауданын тап. |
Тапсырманы орындайды. |
сызбаны салады — үшбұрыш ауданының формуласын қолданады — дұрыс есептейді |
Парақша лар |
|
5 мин |
|
Бүгінгі сабақта: - үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығарады және қолданады. Рефлексия: Оқушылар тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді. Бүгін мен ................ білдім Маған ........ қызықты болды Маған ..................... қиын болды Мен ......... тапсырманы орындадым Мен .................................... түсіндім Енді мен .......................................... |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Үйге тапсырма. |
Кері Байланыс Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Оқулық Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары
№92 ЖОББМ Геометрия 8
|
Бөлім: |
Аудан |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Курбанходжаева Р.Ш. |
|
Күні: |
14.02.25ж. |
|
Сынып: |
8-А |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.12 үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
үшбұрыштың ауданының
формулаларын қорытып шығарады және қолданады
( |
|
Құндылыққа баулу |
Шығармашылық және жаңашылдық |
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
5 мин |
Ұйым дас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Үшбұрыштардың аудандары тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану Үй тапсырмасын қорытындылау |
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. І.Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды ахуал тудыру мақсатында «Түрлі –түсті үшбұрыштар»әдісі арқылы үш топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру. Сұрақтарға жауап береді. |
«Басбармақ» әдісімен бағалайды. Смайлик арқылы бағалау: |
Оқулық |
|
10мин |
Негізгі бөлім |
ІІІ. Жаңа ұғымды ұғындыру: Үшбұрыш ауданы туралы теореманы оқып үйрену алдында дайын сызбалар бойынша есептерді ауызша шешуді қарастырамыз. АВСD параллелограммның 8 см және 12 см болатын іргелес екі қабырғасы 30 бұрыш жасайды. АВС және АВD үшбұрыштарының аудандарын табыңдар Практикалық жұмыс . Кез кезген параллелограммның картон моделін таратыңыз. Параллелограмды қиып, тең шамалас екі үшбұрыш құрастыруын сұраңыз. Үшбұрыш ауданы туралы қорытынды жасатамыз. Алынған формулаларды жаздырамыз (екі формула).
|
Герон формуласы:
Тік бұрышты үшбұрыштың ауданы:
|
«Басбармақ» әдісімен бағалайды.
|
Оқулық Слайд Сызғыш |
|
25 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырмалар. Сыныппен жұмыс.
Жұппен жұмыс:
Оқулықпен жұмыс. №8, №9. |
Өз бетімен жұмыс: Тест тапсырмалары: 1. Үшбұрыштың қабырғалары 12 см және 9 см, арасындағы бұрышы 30º. Ауданын табыңдар. А) 30 В) 40 С) 27 D) 50 Е) 51.
2. Ромбының диагональдары 8см
және 7 см. Ауданын табыңдар. А) 27 В) 26 с)29 D) 25 Е)
28 3.
Параллелограмның қабырғалары 6
см және 10 см , ал кіші қабырғасына түсірілген биіктігі 8 см .
Екінші биіктігін табыңдар. А) 4 В) 5 С) 4,8 D) 4,7 Е)
6 4. Квадраттың қабырғасы 8 см
болса, диагоналі неге тең ? А) 8 В) 8 Жауаптары: 1) С 2) Е 3) С 4)В.
|
Дескриптор: — сызбаны салады — үшбұрыш ауданының формуласын қолданады — дұрыс есептейді
-
Қ.Б: «Бас бармақ»
|
Интернет ресурс тары |
|
|
Жеке жұмыс |
Қосымша есептер. 1) Үшбұрыштың екі қабырғасының ұзындықтары 4,5 см және 7,5 см. Осы қабырғаларға жүргізілген биіктіктерінің ұзындығы 8. Үшбұрыштың ауданын тап. 2) Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышы 45° тең, және гипотенузасының ұзындығы 7см. Үшбұрыштың ауданын тап. |
Тапсырманы орындайды. |
сызбаны салады — үшбұрыш ауданының формуласын қолданады — дұрыс есептейді |
Парақша лар |
|
5 мин |
|
Бүгінгі сабақта: - үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығарады және қолданады. Рефлексия: Оқушылар тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді. Бүгін мен ................ білдім Маған ........ қызықты болды Маған ..................... қиын болды Мен ......... тапсырманы орындадым Мен .................................... түсіндім Енді мен .......................................... |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Үйге тапсырма. |
Кері Байланыс Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Оқулық Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» |
шағым қалдыра аласыз
















