ОҚО Шардара ауданы
Т.Айбергенов атындағы
мектеп-гимназиясының
қазақ тілі мен әдебиеті пәні
мұғалімі Дуйсенова Нуржамал
Тренинг сабақ
|
Сабақ тақырыбы: |
«Қазақ тілі мен әдебиеті сабағында оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамыту» |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
Тиімді әдіс-тәсілдерді пайдалана отырып, оқыту мен оқу үдерісінде қолдану. |
|||
|
Негізгі идеясы: |
Функционалдық сауаттылық ұғымын түсіну, ақпаратты сапалы меңгертуге жол ашу. |
|||
|
Күтілетін нәтиже: |
Пікір алмасу, көзқарас қалыптастыру, сұрақты жүйелі қою, алған білімдерін өмірде тиімді пайдалану дағдысын қалыптастырады. |
|||
|
Ресурстар: |
МАН 1-деңгей, А.Әлімов «Интербелсенді әдістемені ЖОО-да қолдану мәселелері» интернет материалдары, слайдтар |
|||
|
Кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Тренингке қатысушылар іс-әрекеті |
|
|
Ұйымдастыру Топқа бөлу Жағымды атмосфера қалыптастыру «Ой қозғау» стратегиясы Таныстырылым Сергіту сәті Мағынаны тану Бағалау Кері байланыс Рефлексия |
1 мин 5 мин 3 мин 8 мин 2 мин 2 мин 8 мин 5 мин 3 мин 3 мин |
Сәлемдесу Биопоэма толтыруға нұсқау беру. 1. Сіздің аты-жөніңіз 2. Аудан, мектебіңіз 3. Сүйікті хоббиыңыз 4. Өмірлік қағидаңыз 5. Неден қорқасыз? «Сиқырлы заттар дүкені» Таңдаған заттар бойынша қатысушыларға мінездеме беруге болады. Ойлан, жұптас, бірік. Функционалдық сауаттылықты қалай түсінесіз? ҚР Үкіметінің 2012 ж. 25 маусымдағы №832 Қаулысы. Оқу сауаттылығы «Өмір туралы» «Джиксо» әдісі 1-тапсырма . « Сөз жұмбақ» Бірлік, бекінген, күш, әбестік, қалтырау, жетіген, сегізаяқ, қонақ, қырықтық т.б. 2-тапсырма. Салыстырмалы кесте
1 Әбілман- «Ей, Абы- сұр-Төле лай, Абы- бидің мал- лай» шысы 2 Абылай- 2 «Орыс- саясаткер пенен со- ғыспа» 3-тапсырма. «Керекті сөзді түсіріп қалдыру» Ш.Уәлиханов Асан қайғыны... ... деп атаған. А(...)ық, Ы(...)тай. Топ мүшелерін бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Сәлемдеседі. Сауалнама толтырады. Түстер бойынша 4 топқа бөлінеді. 1-топ «Жасылдар» 2-топ «Көктер» 3-топ «Қызылдар» 4-топ «Сарылар» Слайдта көрсетілген заттарды таңдайды. 1.Уақыт машинасы 2.Кәмпиттер 3.Саққұлақ сусыны 4.Таяқша 5.Эликсир 6.Болашақ айнасы 7.Көрінбейтін қалпақ 8.Ұшақ-кілем Өз ойларын ортаға салады. Көреді, тыңдайды. PISA материалдары. Слайдпен көреді. Берілген сөздерді не байланыстырып тұр? Тапсырманы орындайды. Керекті сөздерді табады. Өзін-өзі бағалау. Өзара бағалау. Өздерінің ой-пікірін Стикерге жазып қалдыру. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тренинг сабақ "Оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамыту" мұғалімдерге
Тренинг сабақ "Оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамыту" мұғалімдерге
ОҚО Шардара ауданы
Т.Айбергенов атындағы
мектеп-гимназиясының
қазақ тілі мен әдебиеті пәні
мұғалімі Дуйсенова Нуржамал
Тренинг сабақ
|
Сабақ тақырыбы: |
«Қазақ тілі мен әдебиеті сабағында оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамыту» |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
Тиімді әдіс-тәсілдерді пайдалана отырып, оқыту мен оқу үдерісінде қолдану. |
|||
|
Негізгі идеясы: |
Функционалдық сауаттылық ұғымын түсіну, ақпаратты сапалы меңгертуге жол ашу. |
|||
|
Күтілетін нәтиже: |
Пікір алмасу, көзқарас қалыптастыру, сұрақты жүйелі қою, алған білімдерін өмірде тиімді пайдалану дағдысын қалыптастырады. |
|||
|
Ресурстар: |
МАН 1-деңгей, А.Әлімов «Интербелсенді әдістемені ЖОО-да қолдану мәселелері» интернет материалдары, слайдтар |
|||
|
Кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Тренингке қатысушылар іс-әрекеті |
|
|
Ұйымдастыру Топқа бөлу Жағымды атмосфера қалыптастыру «Ой қозғау» стратегиясы Таныстырылым Сергіту сәті Мағынаны тану Бағалау Кері байланыс Рефлексия |
1 мин 5 мин 3 мин 8 мин 2 мин 2 мин 8 мин 5 мин 3 мин 3 мин |
Сәлемдесу Биопоэма толтыруға нұсқау беру. 1. Сіздің аты-жөніңіз 2. Аудан, мектебіңіз 3. Сүйікті хоббиыңыз 4. Өмірлік қағидаңыз 5. Неден қорқасыз? «Сиқырлы заттар дүкені» Таңдаған заттар бойынша қатысушыларға мінездеме беруге болады. Ойлан, жұптас, бірік. Функционалдық сауаттылықты қалай түсінесіз? ҚР Үкіметінің 2012 ж. 25 маусымдағы №832 Қаулысы. Оқу сауаттылығы «Өмір туралы» «Джиксо» әдісі 1-тапсырма . « Сөз жұмбақ» Бірлік, бекінген, күш, әбестік, қалтырау, жетіген, сегізаяқ, қонақ, қырықтық т.б. 2-тапсырма. Салыстырмалы кесте
1 Әбілман- «Ей, Абы- сұр-Төле лай, Абы- бидің мал- лай» шысы 2 Абылай- 2 «Орыс- саясаткер пенен со- ғыспа» 3-тапсырма. «Керекті сөзді түсіріп қалдыру» Ш.Уәлиханов Асан қайғыны... ... деп атаған. А(...)ық, Ы(...)тай. Топ мүшелерін бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Сәлемдеседі. Сауалнама толтырады. Түстер бойынша 4 топқа бөлінеді. 1-топ «Жасылдар» 2-топ «Көктер» 3-топ «Қызылдар» 4-топ «Сарылар» Слайдта көрсетілген заттарды таңдайды. 1.Уақыт машинасы 2.Кәмпиттер 3.Саққұлақ сусыны 4.Таяқша 5.Эликсир 6.Болашақ айнасы 7.Көрінбейтін қалпақ 8.Ұшақ-кілем Өз ойларын ортаға салады. Көреді, тыңдайды. PISA материалдары. Слайдпен көреді. Берілген сөздерді не байланыстырып тұр? Тапсырманы орындайды. Керекті сөздерді табады. Өзін-өзі бағалау. Өзара бағалау. Өздерінің ой-пікірін Стикерге жазып қалдыру. |
|
шағым қалдыра аласыз













