Тексерілді:______________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.3А Тригонометрия |
Мектеп: «Қарасай батыр атындағы орта мектеп» КММ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Илясканов Зийнаддин Оразбаевич |
|
Күні: |
25.01.2024 жыл |
|
Сыныбы: 9 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық формулалалар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.2.4.4келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар келтіру формуласын қорытып шығарады. Тригонометриялық естептер шығаруда келтіру формулаларын қолданады. |
|
Тәрбиелік құндылық |
Талап: дұрыс қарым-қатынас орната білу, жеке командамен жұмыс істей білу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Ұйымдастыру сәті Амандасу, оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру;
1-топ «Синустар» 2-топ «Косинустар» 3-топ «Тангенс пен котангенстер»
Өткенді еске түсіру. №4,65 |
Оқушылар фигураның түстері байланысты топтарға бөлініп отырады. Оқушылар арқылы үй тапсырмасын сағат тілі арқылы тексеріп шығады. |
«Жарайсыңдар» мадақтау арқылы |
Слайд 2
|
|
Сабақтың ортасы (10 минут) |
Топтық жұмыс. «Түрлі түсті бағдаршам» А,В,С деңгейінің тапсырмасы. «Синустар» тобының тапсырмалары.
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы: «Косинустар»тобының тапсырмалары.
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы: «Тангенс пен котангенс» тобының тапсырмалары тапсырмалары.
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы: |
Оқушылар топпен жұмыс істеп алдында тұрған А3 парақшаларында берілген әр түрлі тапсырмаларды орындайды. Орындалған тапсырмаларды жауаптары жазылған түрлі түсті паракшалармен сәйкестендіреді.. |
Дескриптор: Ең жоғарғы ұпай саны – 4 балл. 1.Егер топ барлық түстері жауап сәйкес болса 4 балл. 2.Егер топта 1 немесе 2 түстері сейкес келмесе 3 балл. 3. Егер топта 3 тен көп қате болса 1 балл |
А3 парактары. Түрлі түсті парақтар, қағаз желімі
|
|
Сергіту сәті (3 минут) |
Мұғалім оқушыларға топ тобымен айнала билетеді. Музыка тоқтаған сәтте сұрақ қойылады. Сұрақ жауабына сәйкес оқушылар топтасады. Сұрақтар:
|
Оқушылар сұрақтардың жауаптарына сейкес топтасады. |
|
Музыка
|
|
Топтық жұмыс (10 минут) |
«Тарсия әдісі» арқылы мұғалім әр топқа өзгеше фигуралар береді.
|
Оқушылар алдында тұрған фигураларды жауаптары сәйкестендіру арқылы топтық жұмыстар орындайды. |
Дескриптор: Ең жоғарғы ұпай саны – 3 балл. 1.Егер топ фигураны дұрыс сәйкестендірсе 3 балл. 2.Егер топта 1 немесе 2 сейкес келмесе 2балл. 3. Егер топта 3 тен көп қате болса 1 балл |
«Тарсия» сәйкестендіру парақтары
|
|
Жеке жұмыс 10 минут |
«Kahoot» желісі арқылы платформамен тапсырма береді. Мұғалім әр топтан 1 оқушыны тақтаға шығарып кітаптан есеп береді.
|
Оқушылар смартфондарын қолданып Kahoot желісі арқылы тапсырмаларды орындайды |
Дескриптор: Әр тапсырма 0,5 баллмен бағаланады. Жалпы-3 балл. |
Интерактивті тақта |
|
Сабақтың соңы (3 минут) Рефлексия (4 минут) Үйге тапсырма |
Мұғалім сабақты қортындылайды, мақсатқа қаншалықты жеткендігіне тоқталады. Оқушыларды бағалайды. «Таңдау» рефлексиясы:
Мұғалім үйге тапсырмаға нұсқаулық береді. Үйге тапсырма: №4.74 |
Оқушылар берілген тапсырмаларды тақтаға орындайды. Орында отырған тақтатағы тапсырмалындың дұрыс орындалып жатырғанына мән береді. Оқушылар сабақта меңгерген білімдері + және – арқылы көрсете, 5-ші тапсырмада ойын толық жазады. Оқушылар тапсырманы күнделікке жазып алады. |
|
Рефлексия «Таңдау» үлестірмелі қағаздар
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тригонометриялық формулалалар
Тригонометриялық формулалалар
Тексерілді:______________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.3А Тригонометрия |
Мектеп: «Қарасай батыр атындағы орта мектеп» КММ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Илясканов Зийнаддин Оразбаевич |
|
Күні: |
25.01.2024 жыл |
|
Сыныбы: 9 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық формулалалар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.2.4.4келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар келтіру формуласын қорытып шығарады. Тригонометриялық естептер шығаруда келтіру формулаларын қолданады. |
|
Тәрбиелік құндылық |
Талап: дұрыс қарым-қатынас орната білу, жеке командамен жұмыс істей білу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Ұйымдастыру сәті Амандасу, оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру;
1-топ «Синустар» 2-топ «Косинустар» 3-топ «Тангенс пен котангенстер»
Өткенді еске түсіру. №4,65 |
Оқушылар фигураның түстері байланысты топтарға бөлініп отырады. Оқушылар арқылы үй тапсырмасын сағат тілі арқылы тексеріп шығады. |
«Жарайсыңдар» мадақтау арқылы |
Слайд 2
|
|
Сабақтың ортасы (10 минут) |
Топтық жұмыс. «Түрлі түсті бағдаршам» А,В,С деңгейінің тапсырмасы. «Синустар» тобының тапсырмалары.
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы: «Косинустар»тобының тапсырмалары.
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы: «Тангенс пен котангенс» тобының тапсырмалары тапсырмалары.
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы:
Жауабы: |
Оқушылар топпен жұмыс істеп алдында тұрған А3 парақшаларында берілген әр түрлі тапсырмаларды орындайды. Орындалған тапсырмаларды жауаптары жазылған түрлі түсті паракшалармен сәйкестендіреді.. |
Дескриптор: Ең жоғарғы ұпай саны – 4 балл. 1.Егер топ барлық түстері жауап сәйкес болса 4 балл. 2.Егер топта 1 немесе 2 түстері сейкес келмесе 3 балл. 3. Егер топта 3 тен көп қате болса 1 балл |
А3 парактары. Түрлі түсті парақтар, қағаз желімі
|
|
Сергіту сәті (3 минут) |
Мұғалім оқушыларға топ тобымен айнала билетеді. Музыка тоқтаған сәтте сұрақ қойылады. Сұрақ жауабына сәйкес оқушылар топтасады. Сұрақтар:
|
Оқушылар сұрақтардың жауаптарына сейкес топтасады. |
|
Музыка
|
|
Топтық жұмыс (10 минут) |
«Тарсия әдісі» арқылы мұғалім әр топқа өзгеше фигуралар береді.
|
Оқушылар алдында тұрған фигураларды жауаптары сәйкестендіру арқылы топтық жұмыстар орындайды. |
Дескриптор: Ең жоғарғы ұпай саны – 3 балл. 1.Егер топ фигураны дұрыс сәйкестендірсе 3 балл. 2.Егер топта 1 немесе 2 сейкес келмесе 2балл. 3. Егер топта 3 тен көп қате болса 1 балл |
«Тарсия» сәйкестендіру парақтары
|
|
Жеке жұмыс 10 минут |
«Kahoot» желісі арқылы платформамен тапсырма береді. Мұғалім әр топтан 1 оқушыны тақтаға шығарып кітаптан есеп береді.
|
Оқушылар смартфондарын қолданып Kahoot желісі арқылы тапсырмаларды орындайды |
Дескриптор: Әр тапсырма 0,5 баллмен бағаланады. Жалпы-3 балл. |
Интерактивті тақта |
|
Сабақтың соңы (3 минут) Рефлексия (4 минут) Үйге тапсырма |
Мұғалім сабақты қортындылайды, мақсатқа қаншалықты жеткендігіне тоқталады. Оқушыларды бағалайды. «Таңдау» рефлексиясы:
Мұғалім үйге тапсырмаға нұсқаулық береді. Үйге тапсырма: №4.74 |
Оқушылар берілген тапсырмаларды тақтаға орындайды. Орында отырған тақтатағы тапсырмалындың дұрыс орындалып жатырғанына мән береді. Оқушылар сабақта меңгерген білімдері + және – арқылы көрсете, 5-ші тапсырмада ойын толық жазады. Оқушылар тапсырманы күнделікке жазып алады. |
|
Рефлексия «Таңдау» үлестірмелі қағаздар
|
шағым қалдыра аласыз







































