|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3B бөлім: Негізгі тригонометриялық функциялар 18 сағат |
Мектеп: Тараз қ. ФМБ НЗМ |
||||||
|
Мерзімі: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Тригонометриялық функциялардың графигі; Функциялардың жұптылығы/тақтылығы; Периодты функциялар Таңба тұрақтылықтың аралықтары;. |
||||||
|
Сабақ типі: |
Жаңа сабақты меңгерту |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
АТ 10.5 келтіру формулаларын біледі және қоданады; |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
МН10.14 Функциялардың анықтамалары мен қасиеттеріне сүйене отырып, тригонометриялық функциялардың графиктерін салады, мысалы у = 3cos(x-450), сонымен қатар бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдаланады; |
||||||
|
Жетістік критерийлері: |
МН10.14 Функциялардың анықтамалары мен қасиеттеріне сүйене отырып, тригонометриялық функциялардың графиктерін салады, мысалы у = 3cos(x-450), сонымен қатар бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдаланады; |
||||||
|
Тілдік мақсаттар:
|
Оқушылар: ауызша және жазбаша қасиеттерін түсіндіреді; белгіленген формулаларды түсінеді; пәндік лексиканы,терминалогияны және символиканы сауатты қолданады. |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұппен жұмыс жасау арқасында оқушылардың арасында достық қатынасты қалыптастыру. |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Геометрия |
||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентациялар және ақпаратты талдау дағдылары |
||||||
|
Бастапқы білім |
Тригонометриялық белгілеулер. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақ басы 10 минут |
Сабақтың басталуы
|
|
|||||
|
Сабақ ортасы 30 минут |
Жаңа сабақ. Тригонометриялық функциялардың графигі; Функциялардың жұптылығы/тақтылығы; Периодты функциялар Таңба тұрақтылықтың аралықтары; Тригонометриялық функциялардың қасиеттері. y=cosx функциясының графигі
y=tgx функциясының графигі
y=ctgx функциясының графигі
Тапсырма: Кесте топтарға беріліп тақ (жұп ) функцияны анықтайды. «Математикалық лото» Нұсқа 1. Тапсырма: Жұп функция жазылған ұяшықты бояу керек.
Нұсқа 2. Тапсырма: Тақ функция жазылған ұяшықты бояу
керек. Критерийлер:
III. Тригонометриялық функциялардың графигін салу,топпен жұмыс. 1-топ 1) Бір координаталық жазықтыққа салу y = sin x; y = 3 sin x; y = sin x – 2 2) Функцияның анықталу,мәндер облысын ,периодын тауып у = cos 2x + 3функцияның графигін салыңдар. 2-топ 1. Бір координаталық жазықтыққа салу y = сos x; y = cos 2x; y = cos 2x – 1 2. Функцияның анықталу,мәндер облысын
,периодын
тауып 3-топ 1. Бір координаталық жазықтыққа салу y = сos x; y = – 2 cos x; y = 3 – cos x 2. Функцияның анықталу,мәндер облысын
,периодын
тауып Өз тапсырмасын орындап болған соң сынып алдында қорғайды.Топтағы әрбір оқушыны тп мүшелері бағалап , бағалау парағына баға қойылады. Топтағы жұмыс критерийлері:
|
Презентация Алгебра 9 сынып Алмты «Атамұра» 2011 |
|||||
|
Сабақ соңы 5 минут |
Бағалау.Сабаққа қорытынды жасау. |
|
|||||
|
Саралау |
Сабақта қалыптастырушы бағалау өзара бағалау |
ҚТ және денсаулық |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Сабақ мақсаты шынайы болды, мақсатқа жетуге сыныпта жұмыс істелді.Барлық оқушылар толығымен мақсатқа қол жеткізе алмады. Саралау дұрыс ұйымдастырылған және үміттерді ақтады. Сабақ барысында өзара оқыту орнады. Барлғы уақыт бойынша орындалмады..Жоспардан ауытқу болмады. |
||||||
|
Сабақ мақсаты шынайы болды, мақсатқа жетуге сыныпта жұмыс істелді.Барлық оқушылар толығымен мақсатқа қол жеткізе алмады. Саралау дұрыс ұйымдастырылған және үміттерді ақтады. Сабақ барысында өзара оқыту орнады. Барлғы уақыт бойынша орындалмады..Жоспардан ауытқу болмады. |
|||||||
|
|
|||||||
Шартты белгілеулер:
Ұ = ұжымдық жұмыс;
Т = топтық жұмыс;
Ө = өздік жұмыс;
Ж = жұптық жұмыс;
М = мұғалімнің көрсетуімен.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тригонометриялық функциялардың графигі.Функциялардың тақ және жұптығы,Периодты функция.Таңба тұрақтылық аралықтары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3B бөлім: Негізгі тригонометриялық функциялар 18 сағат |
Мектеп: Тараз қ. ФМБ НЗМ |
||||||
|
Мерзімі: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Тригонометриялық функциялардың графигі; Функциялардың жұптылығы/тақтылығы; Периодты функциялар Таңба тұрақтылықтың аралықтары;. |
||||||
|
Сабақ типі: |
Жаңа сабақты меңгерту |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
АТ 10.5 келтіру формулаларын біледі және қоданады; |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
МН10.14 Функциялардың анықтамалары мен қасиеттеріне сүйене отырып, тригонометриялық функциялардың графиктерін салады, мысалы у = 3cos(x-450), сонымен қатар бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдаланады; |
||||||
|
Жетістік критерийлері: |
МН10.14 Функциялардың анықтамалары мен қасиеттеріне сүйене отырып, тригонометриялық функциялардың графиктерін салады, мысалы у = 3cos(x-450), сонымен қатар бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдаланады; |
||||||
|
Тілдік мақсаттар:
|
Оқушылар: ауызша және жазбаша қасиеттерін түсіндіреді; белгіленген формулаларды түсінеді; пәндік лексиканы,терминалогияны және символиканы сауатты қолданады. |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұппен жұмыс жасау арқасында оқушылардың арасында достық қатынасты қалыптастыру. |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Геометрия |
||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентациялар және ақпаратты талдау дағдылары |
||||||
|
Бастапқы білім |
Тригонометриялық белгілеулер. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақ басы 10 минут |
Сабақтың басталуы
|
|
|||||
|
Сабақ ортасы 30 минут |
Жаңа сабақ. Тригонометриялық функциялардың графигі; Функциялардың жұптылығы/тақтылығы; Периодты функциялар Таңба тұрақтылықтың аралықтары; Тригонометриялық функциялардың қасиеттері. y=cosx функциясының графигі
y=tgx функциясының графигі
y=ctgx функциясының графигі
Тапсырма: Кесте топтарға беріліп тақ (жұп ) функцияны анықтайды. «Математикалық лото» Нұсқа 1. Тапсырма: Жұп функция жазылған ұяшықты бояу керек.
Нұсқа 2. Тапсырма: Тақ функция жазылған ұяшықты бояу
керек. Критерийлер:
III. Тригонометриялық функциялардың графигін салу,топпен жұмыс. 1-топ 1) Бір координаталық жазықтыққа салу y = sin x; y = 3 sin x; y = sin x – 2 2) Функцияның анықталу,мәндер облысын ,периодын тауып у = cos 2x + 3функцияның графигін салыңдар. 2-топ 1. Бір координаталық жазықтыққа салу y = сos x; y = cos 2x; y = cos 2x – 1 2. Функцияның анықталу,мәндер облысын
,периодын
тауып 3-топ 1. Бір координаталық жазықтыққа салу y = сos x; y = – 2 cos x; y = 3 – cos x 2. Функцияның анықталу,мәндер облысын
,периодын
тауып Өз тапсырмасын орындап болған соң сынып алдында қорғайды.Топтағы әрбір оқушыны тп мүшелері бағалап , бағалау парағына баға қойылады. Топтағы жұмыс критерийлері:
|
Презентация Алгебра 9 сынып Алмты «Атамұра» 2011 |
|||||
|
Сабақ соңы 5 минут |
Бағалау.Сабаққа қорытынды жасау. |
|
|||||
|
Саралау |
Сабақта қалыптастырушы бағалау өзара бағалау |
ҚТ және денсаулық |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Сабақ мақсаты шынайы болды, мақсатқа жетуге сыныпта жұмыс істелді.Барлық оқушылар толығымен мақсатқа қол жеткізе алмады. Саралау дұрыс ұйымдастырылған және үміттерді ақтады. Сабақ барысында өзара оқыту орнады. Барлғы уақыт бойынша орындалмады..Жоспардан ауытқу болмады. |
||||||
|
Сабақ мақсаты шынайы болды, мақсатқа жетуге сыныпта жұмыс істелді.Барлық оқушылар толығымен мақсатқа қол жеткізе алмады. Саралау дұрыс ұйымдастырылған және үміттерді ақтады. Сабақ барысында өзара оқыту орнады. Барлғы уақыт бойынша орындалмады..Жоспардан ауытқу болмады. |
|||||||
|
|
|||||||
Шартты белгілеулер:
Ұ = ұжымдық жұмыс;
Т = топтық жұмыс;
Ө = өздік жұмыс;
Ж = жұптық жұмыс;
М = мұғалімнің көрсетуімен.
шағым қалдыра аласыз










