Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің Тегі, Аты,Әкесінің аты |
|
|||||
|
Пән/алгебра Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
9.3А Тригонометрия |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық тепе-теңдіктерге есептер шығару. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.4.3 бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тригонометриялық тепе-теңдіктер формулаларын формуланы түрлендіруде, есеп шығару барысында оны қолдана алуды үйрену; Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолданып есептер шығару арқылы теориялық білімдерін жинақтай алу. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Көңілді сәлемдесу.Жағымды атмосфера құру. Оқушылардың сабаққа дайындығын, жоқ оқушыларды түгелдеу. Үй жұмысын тексеру.№22.7 Есеп шығаруда қандай қиындықтар кездесті? Өтілген сабақты қайталау. Оқушылардың қызығушылығын ояту . «Сиқырлы таяқ» әдісі. 1) Негізгі тригонометриялық тепе теңдіктер саны қанша? 2) Кез келген бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі, котангенсі дегеніміз не? 3) Тригонометриялық функциялардың ширектегі таңбалаын айт.
Бүгінгі сабақта, тапсырмалар орындауда тригонометриялық тепе-теңдіктерді тиімді қолдануды үйренеміз. Тригонометриялық формулаларды қорытып шығарамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - тригонометриялық тепе-теңдіктердің формулаларын білу, түсіну және есептер шығару барысында оны қолдана алуды үйрену |
Оқушы сабаққа дайын болады, кітап, дәптерін түгелдейді. Үй тапсырмасын дәптерлерінен тексертеді. Есеп шығаруда қолданылған формулаларын айтады. Мұғалім берген қаламды алған оқушы сұрақтарға жауп береді. Ең соңында сиқырлы таяқты көп сөйлете алған оқушы марапатталады. Сабақ мақсатымен танысады. |
Мұғалім бағалау Мадақтау Өзін-өзі бағалау |
Оқулық; оқу құралдары; кесте Слайд формулалар |
|
|
10 мин |
Жаңа сабаққа кіріспе |
Жаңа сабақ Өздігінен білім алуға бағыт-бағдар береді. Мақсатқа бағытталған жетектеуші сұрақтар қояды. Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер:
|
Негізгі тригономериялық тепе-теңдіктердің дұрыстығын анықтайды.
Жұбымен тепе-теңдіктердің шығуын түсіндіреді. Түсінбеген келесі жұптар болса түсіндіру жұмысын жасайды.
Сәйкестендіру жасайды. Дескриптор. -тепе-теңдік формуласын біледі -түрлендіру жасайды -сәйкестендіреді
|
Сабақта сұрақ қойып белсенділік танытып отырган оқушыларды ауызша мақтап бағалау |
Оқулық; оқу құралдары; Формулалар Кеспе парақ |
|
|
25 мин |
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс. № 4.78-4. 80 Оқушыларға жұптап есептарді бөліп беру.
|
Тапсырмаларды орындайды Дескриптор: - негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолданады; -өрнекті ықшамдайды. -дәлелдейді Дескриптор: - негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолданады; -тепе-теңдікті дәлелдейді. -өрнекті ықшамдайды; -өрнектің мәнін табады. |
Мұғалім бағалауы Әр есеп үшін 1 балл |
Оқулық; Оқушы дәптері; Формулалар Қысқаша көбейту формуласы; Негізгі тепе-теңдік формуласы; Кесте Таблицалық мәндер |
|
|
|
ЕББҚ оқушы тапсыр масы. |
Жылдамдығы жоғары оқушыларға саралаудың «Қарқын» әдісі бойынша тапсырма беріледі.
|
Ойлау дәрежесі мен шапшаңдығы жоға ры оқушы жеке тапсырманы орындайды. Жауаптары:
|
Дескриптор: - таблицалық мәндерді орнына қояды; -өрнекті ықшамдайды. |
Оқулық; |
|
|
5 минут |
Сабақтың соңы
|
Бүгінгі сабақта: - Тригонометриялық тепе-теңдіктердің формулалаларымен танысып, есеп шығару барысында оны қолдана алуды үйрендік. Рефлексия «3-Қ» Үйге тапсырма. № 4.81ф Үй тапсырмасына түсініктеме беру. Оқушы бағасын жариялау. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы кері байланыс беріп сабаққа қорытынды жасайды. Қ-қызықты ... Қ-қиын ... Қ-қайталау ... |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Оқушы дәптері Күнделік кз. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тригонометриялық тепе-теңдіктерге есептер шығару.
Тригонометриялық тепе-теңдіктерге есептер шығару.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің Тегі, Аты,Әкесінің аты |
|
|||||
|
Пән/алгебра Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
9.3А Тригонометрия |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық тепе-теңдіктерге есептер шығару. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.4.3 бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тригонометриялық тепе-теңдіктер формулаларын формуланы түрлендіруде, есеп шығару барысында оны қолдана алуды үйрену; Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолданып есептер шығару арқылы теориялық білімдерін жинақтай алу. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Көңілді сәлемдесу.Жағымды атмосфера құру. Оқушылардың сабаққа дайындығын, жоқ оқушыларды түгелдеу. Үй жұмысын тексеру.№22.7 Есеп шығаруда қандай қиындықтар кездесті? Өтілген сабақты қайталау. Оқушылардың қызығушылығын ояту . «Сиқырлы таяқ» әдісі. 1) Негізгі тригонометриялық тепе теңдіктер саны қанша? 2) Кез келген бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі, котангенсі дегеніміз не? 3) Тригонометриялық функциялардың ширектегі таңбалаын айт.
Бүгінгі сабақта, тапсырмалар орындауда тригонометриялық тепе-теңдіктерді тиімді қолдануды үйренеміз. Тригонометриялық формулаларды қорытып шығарамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - тригонометриялық тепе-теңдіктердің формулаларын білу, түсіну және есептер шығару барысында оны қолдана алуды үйрену |
Оқушы сабаққа дайын болады, кітап, дәптерін түгелдейді. Үй тапсырмасын дәптерлерінен тексертеді. Есеп шығаруда қолданылған формулаларын айтады. Мұғалім берген қаламды алған оқушы сұрақтарға жауп береді. Ең соңында сиқырлы таяқты көп сөйлете алған оқушы марапатталады. Сабақ мақсатымен танысады. |
Мұғалім бағалау Мадақтау Өзін-өзі бағалау |
Оқулық; оқу құралдары; кесте Слайд формулалар |
|
|
10 мин |
Жаңа сабаққа кіріспе |
Жаңа сабақ Өздігінен білім алуға бағыт-бағдар береді. Мақсатқа бағытталған жетектеуші сұрақтар қояды. Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер:
|
Негізгі тригономериялық тепе-теңдіктердің дұрыстығын анықтайды.
Жұбымен тепе-теңдіктердің шығуын түсіндіреді. Түсінбеген келесі жұптар болса түсіндіру жұмысын жасайды.
Сәйкестендіру жасайды. Дескриптор. -тепе-теңдік формуласын біледі -түрлендіру жасайды -сәйкестендіреді
|
Сабақта сұрақ қойып белсенділік танытып отырган оқушыларды ауызша мақтап бағалау |
Оқулық; оқу құралдары; Формулалар Кеспе парақ |
|
|
25 мин |
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс. № 4.78-4. 80 Оқушыларға жұптап есептарді бөліп беру.
|
Тапсырмаларды орындайды Дескриптор: - негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолданады; -өрнекті ықшамдайды. -дәлелдейді Дескриптор: - негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолданады; -тепе-теңдікті дәлелдейді. -өрнекті ықшамдайды; -өрнектің мәнін табады. |
Мұғалім бағалауы Әр есеп үшін 1 балл |
Оқулық; Оқушы дәптері; Формулалар Қысқаша көбейту формуласы; Негізгі тепе-теңдік формуласы; Кесте Таблицалық мәндер |
|
|
|
ЕББҚ оқушы тапсыр масы. |
Жылдамдығы жоғары оқушыларға саралаудың «Қарқын» әдісі бойынша тапсырма беріледі.
|
Ойлау дәрежесі мен шапшаңдығы жоға ры оқушы жеке тапсырманы орындайды. Жауаптары:
|
Дескриптор: - таблицалық мәндерді орнына қояды; -өрнекті ықшамдайды. |
Оқулық; |
|
|
5 минут |
Сабақтың соңы
|
Бүгінгі сабақта: - Тригонометриялық тепе-теңдіктердің формулалаларымен танысып, есеп шығару барысында оны қолдана алуды үйрендік. Рефлексия «3-Қ» Үйге тапсырма. № 4.81ф Үй тапсырмасына түсініктеме беру. Оқушы бағасын жариялау. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы кері байланыс беріп сабаққа қорытынды жасайды. Қ-қызықты ... Қ-қиын ... Қ-қайталау ... |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Оқушы дәптері Күнделік кз. |
|
шағым қалдыра аласыз






















