|
Бөлім: Парасат пайымы |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Т. Сұлтанбековтің «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; 10.1.5.1 ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Т. Сұлтанбековтің «Көшпелі алтын» әңгімесінің мазмұнымен танысу; Көпшілігі: «Көшпелі алтын» әңгімесін сюжеттік-композициялық құрылысын талдау арқылы тақырыбы мен идеясын анықтау; Кейбір оқушылар: әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді ұлттық мүдде тұрғысынан ашу. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне қол беру арқылы жақсы тілек айтады. Қызығушылықты ояту.
Бүгін біз Талап Сұлтанбековтың «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесімен танысамыз. Алғаш автор туралы мәлімет алайық. «Тұлғаны таны» әдісімен автор туралы мәлімет алады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне қол беру арқылы жақсы тілек айтады. Оқушылар «Тұлғаны таны» әдісімен автор туралы мәлімет алады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.. |
Өзара бағалау. «Комментарий жасау» әдісі
|
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану.
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Көшпелі алтын» болғандықтан сіздерге алтын туралы мәлімет берейік.
Оқушылар «Джигсо» әдісімен шығарма мазмұнымен танысады. 1-тапсырма. «Хикаят картасы» арқылы шығарманың композициялық құрылымын анықтаңыз.
Дескрипторлар:
ҚБ 2-тапсырма. Кестені талдаймыз.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту сұрақтары.
|
Оқушылар фантастика, ғылыми фантастика туралы білім алады.
Алтын элементі туралы мәлімет алады.
«Джигсо» әдісімен шығарма мазмұнымен танысады. «Хикаят картасы» арқылы шығарманың композициялық құрылымын анықтаңыз.
Сұрақтарға жауап береді; Әңгіме сюжеттік-композициялық құрылымын хикаят картасына түсіреді.
Оқиғаның қысқаша мазмұнын жазады; Кездескен термин сөздерді жазады; Бөлімнен алған әсерімен бөліседі.
Тақырып бойынша бекіту сұрақтарына жауап береді.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Т. Сұлтанбековтің «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. «3-2-1» әдісі. Оқушылар бүгінгі сабақтағы 3-маңызды ақпаратты айтады, 2-ұсыныс білдіреді, 1-сұрақ қояды. |
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т.Сұлтанбеков Көшпелі алтын
Т.Сұлтанбеков Көшпелі алтын
|
Бөлім: Парасат пайымы |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Т. Сұлтанбековтің «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; 10.1.5.1 ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Т. Сұлтанбековтің «Көшпелі алтын» әңгімесінің мазмұнымен танысу; Көпшілігі: «Көшпелі алтын» әңгімесін сюжеттік-композициялық құрылысын талдау арқылы тақырыбы мен идеясын анықтау; Кейбір оқушылар: әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді ұлттық мүдде тұрғысынан ашу. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне қол беру арқылы жақсы тілек айтады. Қызығушылықты ояту.
Бүгін біз Талап Сұлтанбековтың «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесімен танысамыз. Алғаш автор туралы мәлімет алайық. «Тұлғаны таны» әдісімен автор туралы мәлімет алады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне қол беру арқылы жақсы тілек айтады. Оқушылар «Тұлғаны таны» әдісімен автор туралы мәлімет алады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.. |
Өзара бағалау. «Комментарий жасау» әдісі
|
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану.
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Көшпелі алтын» болғандықтан сіздерге алтын туралы мәлімет берейік.
Оқушылар «Джигсо» әдісімен шығарма мазмұнымен танысады. 1-тапсырма. «Хикаят картасы» арқылы шығарманың композициялық құрылымын анықтаңыз.
Дескрипторлар:
ҚБ 2-тапсырма. Кестені талдаймыз.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту сұрақтары.
|
Оқушылар фантастика, ғылыми фантастика туралы білім алады.
Алтын элементі туралы мәлімет алады.
«Джигсо» әдісімен шығарма мазмұнымен танысады. «Хикаят картасы» арқылы шығарманың композициялық құрылымын анықтаңыз.
Сұрақтарға жауап береді; Әңгіме сюжеттік-композициялық құрылымын хикаят картасына түсіреді.
Оқиғаның қысқаша мазмұнын жазады; Кездескен термин сөздерді жазады; Бөлімнен алған әсерімен бөліседі.
Тақырып бойынша бекіту сұрақтарына жауап береді.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Т. Сұлтанбековтің «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. «3-2-1» әдісі. Оқушылар бүгінгі сабақтағы 3-маңызды ақпаратты айтады, 2-ұсыныс білдіреді, 1-сұрақ қояды. |
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















