Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім.Парасат пайымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
11.02.2025 |
|
|
Сынып: 10 «Ә,Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Автор бейнесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтайды |
|
|
Құндылықтар |
Тақырыпты түсіндіре отырып, талап бар жерде тәртіп бар екенін және құқықтық сауаттылықты бойына сіңіру. Өз мемлекетімізді,оның заңын,тілін,азаматтарын сыйлай білуге баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру Психологиялық ахуал туғызу Үй тапсырмасы. Т.Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» ғылыми фантастикалық әңгімесі Берілген сөз тіркестерін пайдалана отырып , 3 маңызды ақпарат, қиындық тудырған 2 жағдайды, ұнаған 1 іс-әрекетті |
(Менің байқағаным,...Менің ойымша,... Мен ойлаймын...») деп бастап айтып шығады. Кері байланыс. Өзінің ойын көркемдеп, керекті мәліметтермен толықтыра сөйлеген оқушыларға марапат сөздер тағылады. |
ҚБ «ЖАРАЙСЫҢ», «КЕРЕМЕТ» деген |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ Сабақ тақырыбы, ОМ, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. Фантастика (көне грекше: φανταστική – көзге елестету өнері) Әңгіме – көлемі қысқа , оқиғасы өмір шындығынан алынған көркем туынды. 2-тапсырма ЖЖ. Әңгіме кестесі
Т. Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» ғылыми фантастикалық әңгімесі (Мәтінмен жұмыс) Таудағы оқиға Шайтантауға сапар Үңгірдегі сыр «Көшпелі алтын» шығармасынан үзінді алып , берілген кестені толтырыңыз.
|
Дескриптор :
|
ҚБ ФБ |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия 3-2-1 стратегиясы бойынша Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 жағдай Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. Үйге тапсырма: |
ФБ 1-10 балл |
|
|||||||||||||||||||
|
Жазушының «Әңгімелерімнің негізгі тақырыбы – табиғаттың құпия сырын ашу, оны адам санасына бағындырып, адам баласының игілігі үшін қызмет еттіру»,- деген Идеясы -ғылымның табиғи сырына үңілуге, адам миы арқылы оның құдірет күшін танып білуге, тіпті оны тізгіндеп бағындыруға да болатынын айғақтайды. |
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т.Сұлтанбеков «Көшпелі алтын»
Т.Сұлтанбеков «Көшпелі алтын»
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім.Парасат пайымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
11.02.2025 |
|
|
Сынып: 10 «Ә,Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Автор бейнесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтайды |
|
|
Құндылықтар |
Тақырыпты түсіндіре отырып, талап бар жерде тәртіп бар екенін және құқықтық сауаттылықты бойына сіңіру. Өз мемлекетімізді,оның заңын,тілін,азаматтарын сыйлай білуге баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру Психологиялық ахуал туғызу Үй тапсырмасы. Т.Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» ғылыми фантастикалық әңгімесі Берілген сөз тіркестерін пайдалана отырып , 3 маңызды ақпарат, қиындық тудырған 2 жағдайды, ұнаған 1 іс-әрекетті |
(Менің байқағаным,...Менің ойымша,... Мен ойлаймын...») деп бастап айтып шығады. Кері байланыс. Өзінің ойын көркемдеп, керекті мәліметтермен толықтыра сөйлеген оқушыларға марапат сөздер тағылады. |
ҚБ «ЖАРАЙСЫҢ», «КЕРЕМЕТ» деген |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ Сабақ тақырыбы, ОМ, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. Фантастика (көне грекше: φανταστική – көзге елестету өнері) Әңгіме – көлемі қысқа , оқиғасы өмір шындығынан алынған көркем туынды. 2-тапсырма ЖЖ. Әңгіме кестесі
Т. Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» ғылыми фантастикалық әңгімесі (Мәтінмен жұмыс) Таудағы оқиға Шайтантауға сапар Үңгірдегі сыр «Көшпелі алтын» шығармасынан үзінді алып , берілген кестені толтырыңыз.
|
Дескриптор :
|
ҚБ ФБ |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия 3-2-1 стратегиясы бойынша Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 жағдай Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. Үйге тапсырма: |
ФБ 1-10 балл |
|
|||||||||||||||||||
|
Жазушының «Әңгімелерімнің негізгі тақырыбы – табиғаттың құпия сырын ашу, оны адам санасына бағындырып, адам баласының игілігі үшін қызмет еттіру»,- деген Идеясы -ғылымның табиғи сырына үңілуге, адам миы арқылы оның құдірет күшін танып білуге, тіпті оны тізгіндеп бағындыруға да болатынын айғақтайды. |
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













