Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім.Парасат пайымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
13.02.2025 |
|
|
Сынып: 10 «Ә,Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көркем шығарманың тілі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
- шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдайды |
|
|
Құндылықтар |
Тақырыпты түсіндіре отырып, талап бар жерде тәртіп бар екенін және құқықтық сауаттылықты бойына сіңіру. Өз мемлекетімізді,оның заңын,тілін,азаматтарын сыйлай білуге баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушыламен сәлемдесу, түгелдеу Үй тапсырмасын сұрауСұрақ- жауап« Сен және мен» әдісі Тақырып бойынша бір сұрақтан дайындайды. Сабақтың тақырыбымен оқу мақсатымен таныстыру |
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларымен ортаға салады. Дескриптор -тақырып бойынша бір сұрақ дайындайды -Сұрақтарға нақты жауап береді. |
ҚБ |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Оқиғаның басталуында автор оқырман назарын неге аударып тұр? Бір кезде сақшы селт ете қалады. Оның алдыңғы аяғы сықыр етіп, екі құлағы елең ете түсті. Тасты тарпып, осқырып жіберіп еді, тыныш жатқан үйір қалың арша арасындағы жалғызаяқ жолымен шыңды өрлеп, жосып берді. Бірақ сақшы кешікпей тоқта дегендей белгі берді. Үйір ошарылып қалды. Еңісте, тау бұлағы сылдырап ағып жатқан бүлдіргенді сайды өрлеп, жерден сәл-пәл көтеріле, толықсып, балқып бір от кетіп бара жатты. Арқар аяқастынан пайда болып, біртіндеп алыстап кеткен отқа біраз үнсіз қарап тұрды да, қатты пысқырынып алып, қайтадан тыныштық белгісін берді.
1-тапсырма. Ж. Берілген сілтеме бойынша кіріп, 17.38-30.17 уақыт аралығында «Көшпелі алтын» шығармасының аудио нұсқасын тыңдап, берілген кестені толтырыңыз.
2-тапсырма. ТЖ «Кейіпкерге хат» әдісі бойынша шығармадағы кейіпкер профессор Созақовқа немесе журналист Жоңғаровқа хат жазыңыз.
1 2-қадам: Мәтіннен басты кейіпкерлерді таңдаңыз. 3-қадам: Берілген кейіпкерлерге олардың іс-әрекеті туралы сұрақтарды топтастырып, хат жазу керек. 4-қадам: Бұл сұрақтар жоғары деңгейде құрылуы тиіс. Егер ... , не болар еді? Неге...? Неліктен ...? 4-қадам: Осы сұрақтарға өздеріңіз мүмкіндігінше балама жауап ұсыныңыз. Мүмкін,... ... болған шығар? 5-қадам: Хат соңында кейіпкерге ұсыныс жазыңыз. |
Өзара бағалау: «Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін ауызша бағалайды.
Мұғалімнің бағалауы: Мұғалім оқушыларды дескрипторлар бойынша бағалайды, сәтті шыққан тұстары және дамытатын тұстары бойынша кері байланыс береді «Түсінемін» бөліміне оқушы не түсінгенін, «Анықтаймын» бөліміне нені түсінбегенін, яғни талқылауды, толықтыруды қажет ететін өзі үшін жаңа мәліметті жазады, «Байланыстырамын» бөлімінде өмірден мысал келтіреді, «Ықпал етемін» бөлімінде көтерілген мәселені не жақтайды, не даттайды, «Сенемін» бөлімінде көтерілген мәселенің артықшылығын, келешектегі жайы туралы болжайды. |
ҚБ ФБ |
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия
Р «Мен түйген ой» 3-2-1 стратегиясы бойынша Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 жағдай Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. Үйге тапсырма: |
ФБ 1-10 балл |
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т.Сұлтанбеков «Көшпелі алтын»
Т.Сұлтанбеков «Көшпелі алтын»
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім.Парасат пайымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
13.02.2025 |
|
|
Сынып: 10 «Ә,Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көркем шығарманың тілі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
- шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдайды |
|
|
Құндылықтар |
Тақырыпты түсіндіре отырып, талап бар жерде тәртіп бар екенін және құқықтық сауаттылықты бойына сіңіру. Өз мемлекетімізді,оның заңын,тілін,азаматтарын сыйлай білуге баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушыламен сәлемдесу, түгелдеу Үй тапсырмасын сұрауСұрақ- жауап« Сен және мен» әдісі Тақырып бойынша бір сұрақтан дайындайды. Сабақтың тақырыбымен оқу мақсатымен таныстыру |
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларымен ортаға салады. Дескриптор -тақырып бойынша бір сұрақ дайындайды -Сұрақтарға нақты жауап береді. |
ҚБ |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Оқиғаның басталуында автор оқырман назарын неге аударып тұр? Бір кезде сақшы селт ете қалады. Оның алдыңғы аяғы сықыр етіп, екі құлағы елең ете түсті. Тасты тарпып, осқырып жіберіп еді, тыныш жатқан үйір қалың арша арасындағы жалғызаяқ жолымен шыңды өрлеп, жосып берді. Бірақ сақшы кешікпей тоқта дегендей белгі берді. Үйір ошарылып қалды. Еңісте, тау бұлағы сылдырап ағып жатқан бүлдіргенді сайды өрлеп, жерден сәл-пәл көтеріле, толықсып, балқып бір от кетіп бара жатты. Арқар аяқастынан пайда болып, біртіндеп алыстап кеткен отқа біраз үнсіз қарап тұрды да, қатты пысқырынып алып, қайтадан тыныштық белгісін берді.
1-тапсырма. Ж. Берілген сілтеме бойынша кіріп, 17.38-30.17 уақыт аралығында «Көшпелі алтын» шығармасының аудио нұсқасын тыңдап, берілген кестені толтырыңыз.
2-тапсырма. ТЖ «Кейіпкерге хат» әдісі бойынша шығармадағы кейіпкер профессор Созақовқа немесе журналист Жоңғаровқа хат жазыңыз.
1 2-қадам: Мәтіннен басты кейіпкерлерді таңдаңыз. 3-қадам: Берілген кейіпкерлерге олардың іс-әрекеті туралы сұрақтарды топтастырып, хат жазу керек. 4-қадам: Бұл сұрақтар жоғары деңгейде құрылуы тиіс. Егер ... , не болар еді? Неге...? Неліктен ...? 4-қадам: Осы сұрақтарға өздеріңіз мүмкіндігінше балама жауап ұсыныңыз. Мүмкін,... ... болған шығар? 5-қадам: Хат соңында кейіпкерге ұсыныс жазыңыз. |
Өзара бағалау: «Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін ауызша бағалайды.
Мұғалімнің бағалауы: Мұғалім оқушыларды дескрипторлар бойынша бағалайды, сәтті шыққан тұстары және дамытатын тұстары бойынша кері байланыс береді «Түсінемін» бөліміне оқушы не түсінгенін, «Анықтаймын» бөліміне нені түсінбегенін, яғни талқылауды, толықтыруды қажет ететін өзі үшін жаңа мәліметті жазады, «Байланыстырамын» бөлімінде өмірден мысал келтіреді, «Ықпал етемін» бөлімінде көтерілген мәселені не жақтайды, не даттайды, «Сенемін» бөлімінде көтерілген мәселенің артықшылығын, келешектегі жайы туралы болжайды. |
ҚБ ФБ |
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия
Р «Мен түйген ой» 3-2-1 стратегиясы бойынша Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 жағдай Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. Үйге тапсырма: |
ФБ 1-10 балл |
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз
-қадам:
Мағынаны тану кезеңінде сіз мәтінмен жұмыс
жасадыңыз.
ефлексия












