Қысқамерзімді жоспар № 9
|
Бөлім: |
2-бөлім: Көркем әдебиет және эпикалық сарын |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
6/02.24ж |
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т. Сұлтанбеков. «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі бойынша «Шайтантауға сапар» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау; 10.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау; көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Үй тапсырмасын тексеру. «Алтынның көшуі» бөлімін «Қар кесегі» стратегиясы арқылы тексеріп,сұрақтарға жауап алу. 1.Фантастика дегеніміз не? 2.Ғылыми фантастика дегеніміз не? 3.Сәмен кім? 4.Сәмен неге таңданды? 5.Сәменнің есіне аңыз неліктен түсті? 6.Жарқыраған от қайда кетті? 7.Сәмен қандай шешімге келді? ҚБ. «Мадақтау сөздер» |
Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: Жалпы –2 балл. Сұрақтарға жауап береді. |
Оқу лық, жұмыс дәптер лері. |
|
Сабақтың ортасы 27 мин. |
Аудиотыңдалым. «Шайтантауға сапар» Ж Аудиотыңдалым бойынша ұнаған үзіндіні кітаптан дәптерге көшіру. ЖЖ. «Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі арқылы «Шайтантауға сапар» мәтінін жұпта талқылап, бірін-бірі толықтырады. ТЖ. «Айтарым бар...» әдісі арқылы жеке жұмыс барысында жазған үзіндіні пайдаланып, «Менің эмоциям» тақырыбында алған әсерлерін жазып, топпен бөліседі. ҚБ. Өзара бағалау ауызша коммментарийлер беру арқылы жүзеге асады. |
Аудиотыңда лым тыңдайды. Мәтінді талдайды. Шығармашы лық жұмыс орындайды. |
Дескриптор: Жалпы –5 балл. -Шығармадан алған әсерлерімен бөліседі. - Оқиға желісін мазмұндайды. -Талқылауға қатысады. |
Ютуб Оқу лық, жұмыс дәптер лері. |
|
«Төрт сөйлем» әдісі арқылы «Пікірлер сызығы» стратегиясының көмегімен «Көшпелі алтынның табиғатта кездесетініне сенемін және сенбеймін» деген пікірді екі топ талқылайды. ІІІ топ қайсы топтың пікірі дәлелді шыққанына талдау жасайды. 1. Пікір. 2. Дәлел 3. Мысал 4. Қорытынды. ҚБ «Мадақтау сэндвичі» Үйге Ұнаған үзіндіні жаттау. |
Топпен талқылау жүргізеді,пікір алмасады. |
Дескриптор Жалпы 3 балл. Пікірін білдіреді. Дәлелді сөйлейді. Қорытынды жасайды. |
Оқулық жұмыс дәптер лері. |
|
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 7 мин. |
Білім алушылар кесте толтыру арқылы кері байланыс жасайды. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша «3 Қ» әдісі арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т.Сұлтанбеков. "Көшпелі алтын! "Шайтантауға сапар"
Т.Сұлтанбеков. "Көшпелі алтын! "Шайтантауға сапар"
Қысқамерзімді жоспар № 9
|
Бөлім: |
2-бөлім: Көркем әдебиет және эпикалық сарын |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
6/02.24ж |
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т. Сұлтанбеков. «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі бойынша «Шайтантауға сапар» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау; 10.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау; көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Үй тапсырмасын тексеру. «Алтынның көшуі» бөлімін «Қар кесегі» стратегиясы арқылы тексеріп,сұрақтарға жауап алу. 1.Фантастика дегеніміз не? 2.Ғылыми фантастика дегеніміз не? 3.Сәмен кім? 4.Сәмен неге таңданды? 5.Сәменнің есіне аңыз неліктен түсті? 6.Жарқыраған от қайда кетті? 7.Сәмен қандай шешімге келді? ҚБ. «Мадақтау сөздер» |
Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: Жалпы –2 балл. Сұрақтарға жауап береді. |
Оқу лық, жұмыс дәптер лері. |
|
Сабақтың ортасы 27 мин. |
Аудиотыңдалым. «Шайтантауға сапар» Ж Аудиотыңдалым бойынша ұнаған үзіндіні кітаптан дәптерге көшіру. ЖЖ. «Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі арқылы «Шайтантауға сапар» мәтінін жұпта талқылап, бірін-бірі толықтырады. ТЖ. «Айтарым бар...» әдісі арқылы жеке жұмыс барысында жазған үзіндіні пайдаланып, «Менің эмоциям» тақырыбында алған әсерлерін жазып, топпен бөліседі. ҚБ. Өзара бағалау ауызша коммментарийлер беру арқылы жүзеге асады. |
Аудиотыңда лым тыңдайды. Мәтінді талдайды. Шығармашы лық жұмыс орындайды. |
Дескриптор: Жалпы –5 балл. -Шығармадан алған әсерлерімен бөліседі. - Оқиға желісін мазмұндайды. -Талқылауға қатысады. |
Ютуб Оқу лық, жұмыс дәптер лері. |
|
«Төрт сөйлем» әдісі арқылы «Пікірлер сызығы» стратегиясының көмегімен «Көшпелі алтынның табиғатта кездесетініне сенемін және сенбеймін» деген пікірді екі топ талқылайды. ІІІ топ қайсы топтың пікірі дәлелді шыққанына талдау жасайды. 1. Пікір. 2. Дәлел 3. Мысал 4. Қорытынды. ҚБ «Мадақтау сэндвичі» Үйге Ұнаған үзіндіні жаттау. |
Топпен талқылау жүргізеді,пікір алмасады. |
Дескриптор Жалпы 3 балл. Пікірін білдіреді. Дәлелді сөйлейді. Қорытынды жасайды. |
Оқулық жұмыс дәптер лері. |
|
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 7 мин. |
Білім алушылар кесте толтыру арқылы кері байланыс жасайды. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша «3 Қ» әдісі арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
|
шағым қалдыра аласыз













