|
Мерзімі |
|
|||
|
Сынып |
2 «Д» |
|||
|
Мұғалім |
Алденова Г.Т. |
|||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|||
|
Бөлім |
Дені саудың жаны сау |
|||
|
Тақырып |
Түбір мен қосымша. Сырғанақ. (49-52) жаттығулар |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.1 – мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату. 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау Сөздердің түбірі мен қосымшасын ажырату |
|||
|
Сабақтың барысы |
Оқытушының іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
ҰЖ Ұйымдастыру кезеңі Бүгінгі көңіл күйіміз қалай?- Тамаша ! -Сабаққа деген ынтамыз қалай?-Керемет! (Басбармақтарын көрсетеді ) «Алфавит» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау Оқушылар әрқайсысы алфавиттің бір-бір әрпін алып, алдыңғы өткен материалды өздеріне түскен әріпке сәйкес тақырыптардың ережесін немесе мысалын айтып шығады. Сабақтың тақырыбын хабарлау. Сабақтың мақсатын хабарлау. Бейнебаян көрсету |
Қимылмен көрсетеді Сұрақтарға жауап береді Бейнебаян көреді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Тамаша! Керемет! Жарайсың! |
Оқулықтар суреттер Кеспелер Қима әріптер АКТ |
|
Сабақтың ортасы |
Ұ.Ж «Із кесуші» әдісі Мақсаты: Сөйлемді оқи отырып, түбір сөздерді табу. 49-ж.Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаз. Түбір сөздерді тап. Өте, жиі,жөн,бала,көп. Т.Ж .50-ж - «Детальдарын қосу» әдісі. «Сырғанақта» тақырыбына әңгіме құрастыр. Тірек сөздер: қыс,балалар,шана,аяз,шаңғы. Ж.ж «Сәйкестендір» |
Берілген тапсырманы орындайды Тірек сөздерді пайдаланып мәтін жазады. Тапсырмалар орындайды. Сурет арқылы түбірге тиісті қосымшаны тауып сәйкестендіреді |
Дескриптор: -сөйлемді қатесіз көшіріп жазады. 1б -түбір сөздерді табады. 1б Мадақтау. Керемет! Дескриптор: - тірек сөздерді орынды қолданады.(1б) -ойын түсінікті және дұрыс жеткізе алады(1б) - Сөйлемдер бір-бірімен байланысады (1б) Басбармақ әдісі бойынша бағалау |
Қыс мезгілінің суреттері. Қарындаштар |
|
Сергіту сәті |
Мұғалім тапсырмасымен |
Қимылмен көрсетеді. |
|
|
|
|
51-жаттығу «Ойлан,жұптас, талқылы» әдісі Шарты: Мұғалім өлеңді оқу барысында қате жібереді. Оқушылар тыңдап отырып, қателескен тұсты бірден тауып, дұрыстау керек. Мұғалім қате жіберетін болғандықтан, оқушылар асқан қызығушылықпен өлеңдіді қалт жібермей тыңдайды.
|
Өлеңді мұқият тыңдайды |
Дескриптор: -өлеңнің қатесін табады(1б) - Сауатты көшіріп жазады (1б) -қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады(1б) «Мадақтау» Жарайсың!, |
Суреттер |
|
|
Т.Ж. «Фильворд» 52-ж. Берілген әріптер қатарында жасырынған сөздерді тауып оқу. ШАБАСКЕТБОЛҚФ
ТРЕБАССЕЙНЗФК |
Тапсырманы орындайды. Әртүрлі суреттер ішінен сөздерге байланысты суретті табады |
Дескриптор: -әріптер қатарында жасырынған сөздерді табады.1б -тапқан сөздер туралы не білетінін айтады.1б |
Қима әріптер Суреттер |
|
Сабақтың соңы |
«quizizz» қосымшасы арқылы сабақты бекіту
Рефлексия «Шахмат» тақтасынының бос ақ ұяшықтарына бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөлісіп жазады. |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, өзін бағалайды. |
Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе |
|
|
Үйге тапсырма беру. |
Қосымша мен түбір ережелерін жаттау |
Күнделікке үй тапсырмасын жазады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түбір мен қосымша. Сырғанақ
Түбір мен қосымша. Сырғанақ
|
Мерзімі |
|
|||
|
Сынып |
2 «Д» |
|||
|
Мұғалім |
Алденова Г.Т. |
|||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|||
|
Бөлім |
Дені саудың жаны сау |
|||
|
Тақырып |
Түбір мен қосымша. Сырғанақ. (49-52) жаттығулар |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.1 – мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату. 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау Сөздердің түбірі мен қосымшасын ажырату |
|||
|
Сабақтың барысы |
Оқытушының іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
ҰЖ Ұйымдастыру кезеңі Бүгінгі көңіл күйіміз қалай?- Тамаша ! -Сабаққа деген ынтамыз қалай?-Керемет! (Басбармақтарын көрсетеді ) «Алфавит» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау Оқушылар әрқайсысы алфавиттің бір-бір әрпін алып, алдыңғы өткен материалды өздеріне түскен әріпке сәйкес тақырыптардың ережесін немесе мысалын айтып шығады. Сабақтың тақырыбын хабарлау. Сабақтың мақсатын хабарлау. Бейнебаян көрсету |
Қимылмен көрсетеді Сұрақтарға жауап береді Бейнебаян көреді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Тамаша! Керемет! Жарайсың! |
Оқулықтар суреттер Кеспелер Қима әріптер АКТ |
|
Сабақтың ортасы |
Ұ.Ж «Із кесуші» әдісі Мақсаты: Сөйлемді оқи отырып, түбір сөздерді табу. 49-ж.Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаз. Түбір сөздерді тап. Өте, жиі,жөн,бала,көп. Т.Ж .50-ж - «Детальдарын қосу» әдісі. «Сырғанақта» тақырыбына әңгіме құрастыр. Тірек сөздер: қыс,балалар,шана,аяз,шаңғы. Ж.ж «Сәйкестендір» |
Берілген тапсырманы орындайды Тірек сөздерді пайдаланып мәтін жазады. Тапсырмалар орындайды. Сурет арқылы түбірге тиісті қосымшаны тауып сәйкестендіреді |
Дескриптор: -сөйлемді қатесіз көшіріп жазады. 1б -түбір сөздерді табады. 1б Мадақтау. Керемет! Дескриптор: - тірек сөздерді орынды қолданады.(1б) -ойын түсінікті және дұрыс жеткізе алады(1б) - Сөйлемдер бір-бірімен байланысады (1б) Басбармақ әдісі бойынша бағалау |
Қыс мезгілінің суреттері. Қарындаштар |
|
Сергіту сәті |
Мұғалім тапсырмасымен |
Қимылмен көрсетеді. |
|
|
|
|
51-жаттығу «Ойлан,жұптас, талқылы» әдісі Шарты: Мұғалім өлеңді оқу барысында қате жібереді. Оқушылар тыңдап отырып, қателескен тұсты бірден тауып, дұрыстау керек. Мұғалім қате жіберетін болғандықтан, оқушылар асқан қызығушылықпен өлеңдіді қалт жібермей тыңдайды.
|
Өлеңді мұқият тыңдайды |
Дескриптор: -өлеңнің қатесін табады(1б) - Сауатты көшіріп жазады (1б) -қарамен жазылған сөздердің түбірі мен қосымшасын ажыратады(1б) «Мадақтау» Жарайсың!, |
Суреттер |
|
|
Т.Ж. «Фильворд» 52-ж. Берілген әріптер қатарында жасырынған сөздерді тауып оқу. ШАБАСКЕТБОЛҚФ
ТРЕБАССЕЙНЗФК |
Тапсырманы орындайды. Әртүрлі суреттер ішінен сөздерге байланысты суретті табады |
Дескриптор: -әріптер қатарында жасырынған сөздерді табады.1б -тапқан сөздер туралы не білетінін айтады.1б |
Қима әріптер Суреттер |
|
Сабақтың соңы |
«quizizz» қосымшасы арқылы сабақты бекіту
Рефлексия «Шахмат» тақтасынының бос ақ ұяшықтарына бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөлісіп жазады. |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, өзін бағалайды. |
Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе |
|
|
Үйге тапсырма беру. |
Қосымша мен түбір ережелерін жаттау |
Күнделікке үй тапсырмасын жазады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














