|
Білім беру ұйымының атауы |
Елек орта мектебі |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
қазақ тілі |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
7-бөлім. Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. Морфология |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бухарбаева Мариямгуль Кырыкбаевна |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тұңғыш қазақ конькишісі. Ырықсыз етіс |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.3.1.1 әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құру; 6.4.4.2 етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құрады. Етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Сабақтың басы Ортасы Сабақтың соңы Кері байланыс Үй тапсырма-сы Бағалау |
Сәлемдесу. Класты түгендеу Онлайн топқа бөлу Үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма, 140-бет Етістіктерін тақтаға шығып жазады, талдайды. Байланды, жұдырықтастырды, атанды, бағындырды... МӘТІН АЛДЫ ЖҰМЫС К. «Wordwall» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар қойылып, өткен тақырыптар сұралады.
Қыс айында, мұз айында Жүгірсе зыр етеді. Бір адамды екеу ара Көтеріп ап кетеді. (Коньки). Мұз айдында тайғанақ, Жарысқандар сырғанап. (Конькиші) Табанға қанжар байладым, Бетінде айна ойнадым. (Коньки) Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. МӘТІНМЕН ЖҰМЫС
1-мәтін
2-мәтін
СЕРГІТУ СӘТІ «ХАНТАЛАПАЙ» ойыны Талапай-ау, талапай, Табылды ойын алақай! Асықты алға шашамыз, Талапайға басамыз. (кім епті, ханталапай асыққа ие болады.)
МӘТІННЕН КЕЙІНГІ ЖҰМЫС. ӘТН Ж. «Мағынаны таны» әдісі Тілдік бағдармен танысады, түсінгендерін айтады, детальді ақпаратты дәптерге жазады.
ЖЖ. «Суретті сөйлет» әдісі. Мәнерлеп сырғанаудан Олимпиада чемпионы Денис Теннің суреттері көрсетіледі.
SMART тапсырма. Суретке қарап отырып, мәтін жазу үшін қарапайым жоспар құрыңдар
Берілген етістіктерге ырықсыз етіс жұрнағын жалғаңдар Айт, теп, сал, ал, жаз. Айтылды, тебілді, салынды, алынды, жазылды.
«Тілдік бағдарды» оқу Денис Тен туралы жоспар бойынша мәтін жазу.
Сабақта белсенділік танытқан оқушылар бағаланады. |
Сәлемдеседі. 4 топқа бөлінеді.
Тақтаға жазады, құрамына талдайды.
Әр топтан оқушылар шығып сұрақтарға жауап береді.
Жұмбақтардың шешуін табады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайы.
Дескриптор -мәтінді мұқият оқып шығады. -негізгі ақпаратты анықтайды. -мәтіннің жанрын анықтайды. -мәтіннің құрылымын талдайды. -қарапайым жоспар құрады.
Дескриптор - тілдік бағдарды оқиды, танысады; -түсінгендерін айтады -детальді ақпаратты жазады.
Сурет бойынша жоспар құрады.
Тақтаға орташа үлгеретін оқушылар шығады.
Кері байланыс береді
Күнделікке жазып алады.
Қорытынды баға алады. |
Мұғалім-нің мадақта-уы.
Әр дұрыс жауапты асық арқылы бағалау
Топара-лық кері байланыс жасалады.
Дескрип-тор бойынша бағалау
Бірін-бірі бағалау
|
http://en.castlots.org/cast-lots-online/
Слайд
Слайд
Таратпа мате-риал
Асықтар
Оқулық
Денис Теннің сурет-тері
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тұңғыш қазақ конькишісі
Тұңғыш қазақ конькишісі
|
Білім беру ұйымының атауы |
Елек орта мектебі |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
қазақ тілі |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
7-бөлім. Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. Морфология |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бухарбаева Мариямгуль Кырыкбаевна |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тұңғыш қазақ конькишісі. Ырықсыз етіс |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.3.1.1 әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құру; 6.4.4.2 етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құрады. Етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Сабақтың басы Ортасы Сабақтың соңы Кері байланыс Үй тапсырма-сы Бағалау |
Сәлемдесу. Класты түгендеу Онлайн топқа бөлу Үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма, 140-бет Етістіктерін тақтаға шығып жазады, талдайды. Байланды, жұдырықтастырды, атанды, бағындырды... МӘТІН АЛДЫ ЖҰМЫС К. «Wordwall» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар қойылып, өткен тақырыптар сұралады.
Қыс айында, мұз айында Жүгірсе зыр етеді. Бір адамды екеу ара Көтеріп ап кетеді. (Коньки). Мұз айдында тайғанақ, Жарысқандар сырғанап. (Конькиші) Табанға қанжар байладым, Бетінде айна ойнадым. (Коньки) Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. МӘТІНМЕН ЖҰМЫС
1-мәтін
2-мәтін
СЕРГІТУ СӘТІ «ХАНТАЛАПАЙ» ойыны Талапай-ау, талапай, Табылды ойын алақай! Асықты алға шашамыз, Талапайға басамыз. (кім епті, ханталапай асыққа ие болады.)
МӘТІННЕН КЕЙІНГІ ЖҰМЫС. ӘТН Ж. «Мағынаны таны» әдісі Тілдік бағдармен танысады, түсінгендерін айтады, детальді ақпаратты дәптерге жазады.
ЖЖ. «Суретті сөйлет» әдісі. Мәнерлеп сырғанаудан Олимпиада чемпионы Денис Теннің суреттері көрсетіледі.
SMART тапсырма. Суретке қарап отырып, мәтін жазу үшін қарапайым жоспар құрыңдар
Берілген етістіктерге ырықсыз етіс жұрнағын жалғаңдар Айт, теп, сал, ал, жаз. Айтылды, тебілді, салынды, алынды, жазылды.
«Тілдік бағдарды» оқу Денис Тен туралы жоспар бойынша мәтін жазу.
Сабақта белсенділік танытқан оқушылар бағаланады. |
Сәлемдеседі. 4 топқа бөлінеді.
Тақтаға жазады, құрамына талдайды.
Әр топтан оқушылар шығып сұрақтарға жауап береді.
Жұмбақтардың шешуін табады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайы.
Дескриптор -мәтінді мұқият оқып шығады. -негізгі ақпаратты анықтайды. -мәтіннің жанрын анықтайды. -мәтіннің құрылымын талдайды. -қарапайым жоспар құрады.
Дескриптор - тілдік бағдарды оқиды, танысады; -түсінгендерін айтады -детальді ақпаратты жазады.
Сурет бойынша жоспар құрады.
Тақтаға орташа үлгеретін оқушылар шығады.
Кері байланыс береді
Күнделікке жазып алады.
Қорытынды баға алады. |
Мұғалім-нің мадақта-уы.
Әр дұрыс жауапты асық арқылы бағалау
Топара-лық кері байланыс жасалады.
Дескрип-тор бойынша бағалау
Бірін-бірі бағалау
|
http://en.castlots.org/cast-lots-online/
Слайд
Слайд
Таратпа мате-риал
Асықтар
Оқулық
Денис Теннің сурет-тері
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















