Аудандық «Оқушылар сарайы» КММ
Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары
Тұрмыстық тәжім
|
Бөлімі |
Тәжім түрлері |
|
Педагогтің Т.А.Ә |
|
|
Күні |
|
|
Үйірме, атауы, топ |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұрмыстық тәжім |
|
Дәйексөз |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Білімділік: Оқушыларға тұрмыстық тәжімнің екі түрін (қос қолмен және бір қолмен орындау) үйрету. Дамытушылық: Қимыл-қозғалыс координациясын және сахналық ибалықты дамыту. Тәрбиелік: Қазақ халқының әдеп-ғұрыптары мен сәлемдесу мәдениетін құрметтеуге тәрбиелеу. |
Сабақтың барысы
|
Кезең/Уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушыларды сапқа тұрғызу, амандасу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. |
Оқушылар тәртіппен сапқа тұрады. Қазақ биіне тән поклон жасайды. |
Сабаққа дайындықты тексеру. |
Музыка |
|
2. Үй тапсырмасын сұрау |
«Үлкен тәжім» (бір тізеге отырып орындау) элементін тексеру. |
Өткен элементті музыкаға сай қайталайды. |
Ауызша және визуалды кері байланыс. |
Музыка |
|
3. Жаңа сабақ |
Тұрмыстық тәжім (в нұсқасы): Қос қол алақандарымен бір-біріне қараған күйде тізе үстіне қойылады. Тұрмыстық тәжім (г нұсқасы): Бір қолды (оң қолды) тізеге қою арқылы орындау. * Қос қолмен тәжім (в-нұсқасы): Сол қол тізесіне теріс жағымен келіп, оң қолдың алақаны сол қолдың алақанына қойылады. * Бір қолмен тәжім (г-нұсқасы): Оң қолды тізеге қою арқылы орындалады. * Аяқ қалпы: Екі жағдайда да сол аяқты бүге сәл отырыс орындалады, ал оң аяқ сәл алға аяқ ұшына қойылады. |
Оқулықтағы суреттер мен мұғалімнің
көрсеткенін зерделейді. Қол мен аяқ қалпын
бақылайды. |
Техникалық дұрыстығы. |
Музыка |
|
4. Дамыту бөлім |
Аяқ ұшына қою (оң аяқ) және сол аяқты бүге сәл отырыс жасау жаттығуларын үйрету. |
Сол аяқты бүгіп, оң аяқты алға аяқ ұшына қоюды жаттығады. |
Қимыл дәлдігі мен дене ұстауына назар аудару. |
Музыка |
|
5. Бекіту бөлімі |
Тұрмыстық тәжімнің екі түрін кезекпен музыка ырғағымен орындату. |
Дескриптор бойынша жұмыс: 1. Аяқ қалпын дұрыс сақтау; 2. Қолды тізеге дұрыс қою. |
Дескриптор: 1. Тізеге дұрыс отыру; 2. Қол қалпы; 3. Эстетика. |
Музыка |
|
6. Қорытынды бөлім |
Тәжім түрлерінің (сәлем, үлкен тәжім, тұрмыстық тәжім) мағынасын сұрау. |
Сұрақтарға жауап береді. Қоштасу поклонын жасайды. |
Ауызша талқылау. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Тұрмыстық тәжім" ҚМЖ
"Тұрмыстық тәжім" ҚМЖ
Аудандық «Оқушылар сарайы» КММ
Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары
Тұрмыстық тәжім
|
Бөлімі |
Тәжім түрлері |
|
Педагогтің Т.А.Ә |
|
|
Күні |
|
|
Үйірме, атауы, топ |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұрмыстық тәжім |
|
Дәйексөз |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Білімділік: Оқушыларға тұрмыстық тәжімнің екі түрін (қос қолмен және бір қолмен орындау) үйрету. Дамытушылық: Қимыл-қозғалыс координациясын және сахналық ибалықты дамыту. Тәрбиелік: Қазақ халқының әдеп-ғұрыптары мен сәлемдесу мәдениетін құрметтеуге тәрбиелеу. |
Сабақтың барысы
|
Кезең/Уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушыларды сапқа тұрғызу, амандасу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. |
Оқушылар тәртіппен сапқа тұрады. Қазақ биіне тән поклон жасайды. |
Сабаққа дайындықты тексеру. |
Музыка |
|
2. Үй тапсырмасын сұрау |
«Үлкен тәжім» (бір тізеге отырып орындау) элементін тексеру. |
Өткен элементті музыкаға сай қайталайды. |
Ауызша және визуалды кері байланыс. |
Музыка |
|
3. Жаңа сабақ |
Тұрмыстық тәжім (в нұсқасы): Қос қол алақандарымен бір-біріне қараған күйде тізе үстіне қойылады. Тұрмыстық тәжім (г нұсқасы): Бір қолды (оң қолды) тізеге қою арқылы орындау. * Қос қолмен тәжім (в-нұсқасы): Сол қол тізесіне теріс жағымен келіп, оң қолдың алақаны сол қолдың алақанына қойылады. * Бір қолмен тәжім (г-нұсқасы): Оң қолды тізеге қою арқылы орындалады. * Аяқ қалпы: Екі жағдайда да сол аяқты бүге сәл отырыс орындалады, ал оң аяқ сәл алға аяқ ұшына қойылады. |
Оқулықтағы суреттер мен мұғалімнің
көрсеткенін зерделейді. Қол мен аяқ қалпын
бақылайды. |
Техникалық дұрыстығы. |
Музыка |
|
4. Дамыту бөлім |
Аяқ ұшына қою (оң аяқ) және сол аяқты бүге сәл отырыс жасау жаттығуларын үйрету. |
Сол аяқты бүгіп, оң аяқты алға аяқ ұшына қоюды жаттығады. |
Қимыл дәлдігі мен дене ұстауына назар аудару. |
Музыка |
|
5. Бекіту бөлімі |
Тұрмыстық тәжімнің екі түрін кезекпен музыка ырғағымен орындату. |
Дескриптор бойынша жұмыс: 1. Аяқ қалпын дұрыс сақтау; 2. Қолды тізеге дұрыс қою. |
Дескриптор: 1. Тізеге дұрыс отыру; 2. Қол қалпы; 3. Эстетика. |
Музыка |
|
6. Қорытынды бөлім |
Тәжім түрлерінің (сәлем, үлкен тәжім, тұрмыстық тәжім) мағынасын сұрау. |
Сұрақтарға жауап береді. Қоштасу поклонын жасайды. |
Ауызша талқылау. |
|
шағым қалдыра аласыз













