|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н. Р. Кабиева |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.02. 2022 ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұсаукесер жыры. Тасымал |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.2 мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу; 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің қолдауымен өлеңде кім туралы айтылғанын анықтау. Сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді ажырату. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Өлеңде кім туралы айтылғанын анықтай алады. Сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді ажырата алады. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Ұйымдастыру Жұптық жұмыс: Әр жұпқа түрлі салт дәстүр бойынша пазл беремін. Жазира Байырбекова – «Тәй-тәй» (Сөзі: Г.Нұрманова, әні: Ж.Қожағазина) тыңдалады |
|
|
Пазл Тұсаукесер Атқа отырғызу Бесікке салу https://www.youtube.com/watch?v=ai-5R5D2uBE |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Бейнеүзінді көреді (1мин) Балалар, мына жерге назар аударайықшы, нені көріп тұрсыңдар? Осы ақ жол қай кезде қолданылады? Баланың тұсауын не үшін кеседі? Тұсау кесу кезінде балаға қандай тлек айтылады? Тұсау кесу рәсімі туралы мәлімет беріледі. Оқулықпен жұмыс Тыңдалым: 1-жаттығу. «Тұсаукесер жыры» өлеңін бейнетаспадан тыңдалады. Сөздік жұмысын жүргізеді. Балақ сөзінің мағынасын түсіндіремін. Дәптермен жұмыс: Балалар, т дыбысының сөздің басында, ортасында және сөз соңында келеді. Буын және тасымал туралы мәлімет (бейнежазба) Ойын «Буындардан сөз құра». 3-жаттығу. Өлеңді көшіріп жаз. Ойын «Қадам бас» |
|
ҚБ. Бас бармақ |
«ақ жол», ала жіп, пышақ https://www.youtube.com/watch?v=-TOnG7UQmtk https://www.youtube.com/watch?v=uIltk-VkPj4 Сергіту сәті Бейнетаспадағы көрініс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы |
Кері байланыс: «3 қадам» әдісі Оқушылар тақырып бойынша білімдерін түйіндейді әр басқан қадам бойынша. |
Кері байланысты қадам басу арқылы айтады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
берілген тапсырманы бірге орындайды. Таныстырылымда жазылған өлеңді хормен оқып, көңіл күйлерін көтереді.

.
.
|
Бағалаукритерийлері |
Дескриптор: |
Балл |
|
Жазылу ережесін біледі. |
-Т дыбысының айтылуының анықтайды |
1 |
|
Көркем жазады Тт |
1
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тұсаукесер жыры. Тасымал. 1 сынып
Тұсаукесер жыры. Тасымал. 1 сынып
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н. Р. Кабиева |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.02. 2022 ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тұсаукесер жыры. Тасымал |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.2 мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу; 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің қолдауымен өлеңде кім туралы айтылғанын анықтау. Сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді ажырату. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Өлеңде кім туралы айтылғанын анықтай алады. Сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді ажырата алады. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Ұйымдастыру Жұптық жұмыс: Әр жұпқа түрлі салт дәстүр бойынша пазл беремін. Жазира Байырбекова – «Тәй-тәй» (Сөзі: Г.Нұрманова, әні: Ж.Қожағазина) тыңдалады |
|
|
Пазл Тұсаукесер Атқа отырғызу Бесікке салу https://www.youtube.com/watch?v=ai-5R5D2uBE |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Бейнеүзінді көреді (1мин) Балалар, мына жерге назар аударайықшы, нені көріп тұрсыңдар? Осы ақ жол қай кезде қолданылады? Баланың тұсауын не үшін кеседі? Тұсау кесу кезінде балаға қандай тлек айтылады? Тұсау кесу рәсімі туралы мәлімет беріледі. Оқулықпен жұмыс Тыңдалым: 1-жаттығу. «Тұсаукесер жыры» өлеңін бейнетаспадан тыңдалады. Сөздік жұмысын жүргізеді. Балақ сөзінің мағынасын түсіндіремін. Дәптермен жұмыс: Балалар, т дыбысының сөздің басында, ортасында және сөз соңында келеді. Буын және тасымал туралы мәлімет (бейнежазба) Ойын «Буындардан сөз құра». 3-жаттығу. Өлеңді көшіріп жаз. Ойын «Қадам бас» |
|
ҚБ. Бас бармақ |
«ақ жол», ала жіп, пышақ https://www.youtube.com/watch?v=-TOnG7UQmtk https://www.youtube.com/watch?v=uIltk-VkPj4 Сергіту сәті Бейнетаспадағы көрініс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы |
Кері байланыс: «3 қадам» әдісі Оқушылар тақырып бойынша білімдерін түйіндейді әр басқан қадам бойынша. |
Кері байланысты қадам басу арқылы айтады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
берілген тапсырманы бірге орындайды. Таныстырылымда жазылған өлеңді хормен оқып, көңіл күйлерін көтереді.

.
.
|
Бағалаукритерийлері |
Дескриптор: |
Балл |
|
Жазылу ережесін біледі. |
-Т дыбысының айтылуының анықтайды |
1 |
|
Көркем жазады Тт |
1
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













