|
Бөлімі: |
Дыбыс және әріп |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тұсаукесер жыры.Тасымал |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.2.мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу; |
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылар жаңа тақырыппен танысады және сөздерді тасымалдай алады. |
|
Сабақтың барысы: |
|
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әркеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
1.Ұйымдастыру бөлімі 2.Қызығушылығын ояту (Өткен тақырыптарды қайталау). 3.Көркем жазу. |
Оқушылармен амандасады. Тұсаук-есер жыр-ы -Балалар тақтада буынға бөлінген сөз жазылған. Не байқадыңыздар? -Ал осы сөзді тасымалдап көрейікші! (Тұ-сау ке-сер) -Бұл сөзде неше дыбыс бар? Неше әріп? -Дыбыстар неше түрге бөлінеді? -Дауысты дыбыстар неше түрге бөлінеді? -Жуан д д ата? -Жіңішке д д ата? -Дауыссыз дыбыстарды ата? -Сөздерді буынға бөлгенде қандай ережеге сүйенеміз? -Тұсау деген сөзде неше буын бар? -Тұсау деген сөз ұай дыбыстан басталады? -Жақсы, онда т әрпін әдемі жазып алайық! Т т |
Сабаққа дайындалу Оқушылар буынға бөлінген сөздердің қатесін табады. Сұрақтарға жауап береді. Көркем жазуды жазады. |
Ауызша мадақтау Жасыл қарындаш |
Қате жазылған сөз Т әрпі |
|
4.Негізгі бөлімі 5.Жұптық тапсырма 6.Дәптермен жұмыс: 7.Сергіту сәті. 8.Өзіндік жұмыс |
Бүгінгі сабақтың тақырыбы: Тұсаукесер жыры.Тасымал Оқулықпен жұмыс: 1.Оқушыларға оқып беру 2.Оқушыларға оқыту 3.Сұрақ-жауап: -Бұл өлең бе, әлде мәтін бе? -Өлең не туралы? -балағы деген не? -Осы өлеңде қандай қазақтың дәстүрі суреттелді? -Ал тағы қандай дәстүрлерді білесіздер? Дыбыстық талдау. Тұсау-2 бұын, 5 әріп,5 дыбыс Т-дауыссыз Ұ-дауысты,жуан С-дауыссыз А-дауысты,жуан У-дауыссыз. -Балалар балақ деген не? (Шалбардың тізеден төменгі жағы) Ал сол сөзді тасымалдап көрейікші! Балағыңды-ба-лағыңды, бала-ғыңды, балағың-ды.
Түн, қарбыз, ай, жасыл, раушангүл, мысық, сан, қауын, жаз, көктем,табиғат, күн. 2 жаттығу Дала, қала.кітап, дәптер, қағаз. 3жаттығу
(Видео арқылы) Ке-ремет, жа-пырақ, а-ғаш, те-кемет. |
Оқушылар жаңа тақырыппен танысады. Оқушыларға өлеңді бір-бірлеп оқыту. Оқушылар дыбыстық талдау орындайды. Ауызша мадақта Берілген сөздерден буын мен тасымалды ажыратады. Буындардан сөз құрастырады. Көшіреді. Қимылдарды қайталайды. Берілген сөздерді тасымалдайды. |
Бір-бірін тексеру Өз-өзін бағалау Бір-бірін бағалау Шапалақтау әдісі Өз –өзін тексеру. |
Ереже Қосымша тапсырма Жұмыс дәптері АКТ Сөздер |
|
8.Қорытынды 9.Рефлексия |
-Бүгін қандай тақырыппен таныстық? Берілген сөздерді жылдамдыққа буынға бөледі. Бағдаршам |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Өз-өзін бағалау |
Жұлдызшаларды санау Жасанды интелек |

Түн, қарбыз, ай, жасыл, раушангүл, мысық, сан, қауын, жаз, көктем,табиғат, күн.
Түн, қарбыз, ай, жасыл, раушангүл, мысық, сан, қауын, жаз, көктем,табиғат, күн.
Түн, қарбыз, ай, жасыл, раушангүл, мысық, сан, қауын, жаз, көктем,табиғат, күн.
Түн, қарбыз, ай, жасыл, раушангүл, мысық, сан, қауын, жаз, көктем,табиғат, күн.
Түн, қарбыз, ай, жасыл, раушангүл, мысық, сан, қауын, жаз, көктем,табиғат, күн.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тұсаукесер жыры.Тасымал
Тұсаукесер жыры.Тасымал
|
Бөлімі: |
Дыбыс және әріп |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тұсаукесер жыры.Тасымал |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.2.мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу; |
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылар жаңа тақырыппен танысады және сөздерді тасымалдай алады. |
|
Сабақтың барысы: |
|
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әркеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
1.Ұйымдастыру бөлімі 2.Қызығушылығын ояту (Өткен тақырыптарды қайталау). 3.Көркем жазу. |
Оқушылармен амандасады. Тұсаук-есер жыр-ы -Балалар тақтада буынға бөлінген сөз жазылған. Не байқадыңыздар? -Ал осы сөзді тасымалдап көрейікші! (Тұ-сау ке-сер) -Бұл сөзде неше дыбыс бар? Неше әріп? -Дыбыстар неше түрге бөлінеді? -Дауысты дыбыстар неше түрге бөлінеді? -Жуан д д ата? -Жіңішке д д ата? -Дауыссыз дыбыстарды ата? -Сөздерді буынға бөлгенде қандай ережеге сүйенеміз? -Тұсау деген сөзде неше буын бар? -Тұсау деген сөз ұай дыбыстан басталады? -Жақсы, онда т әрпін әдемі жазып алайық! Т т |
Сабаққа дайындалу Оқушылар буынға бөлінген сөздердің қатесін табады. Сұрақтарға жауап береді. Көркем жазуды жазады. |
Ауызша мадақтау Жасыл қарындаш |
Қате жазылған сөз Т әрпі |
|
4.Негізгі бөлімі 5.Жұптық тапсырма 6.Дәптермен жұмыс: 7.Сергіту сәті. 8.Өзіндік жұмыс |
Бүгінгі сабақтың тақырыбы: Тұсаукесер жыры.Тасымал Оқулықпен жұмыс: 1.Оқушыларға оқып беру 2.Оқушыларға оқыту 3.Сұрақ-жауап: -Бұл өлең бе, әлде мәтін бе? -Өлең не туралы? -балағы деген не? -Осы өлеңде қандай қазақтың дәстүрі суреттелді? -Ал тағы қандай дәстүрлерді білесіздер? Дыбыстық талдау. Тұсау-2 бұын, 5 әріп,5 дыбыс Т-дауыссыз Ұ-дауысты,жуан С-дауыссыз А-дауысты,жуан У-дауыссыз. -Балалар балақ деген не? (Шалбардың тізеден төменгі жағы) Ал сол сөзді тасымалдап көрейікші! Балағыңды-ба-лағыңды, бала-ғыңды, балағың-ды.
Түн, қарбыз, ай, жасыл, раушангүл, мысық, сан, қауын, жаз, көктем,табиғат, күн. 2 жаттығу Дала, қала.кітап, дәптер, қағаз. 3жаттығу
(Видео арқылы) Ке-ремет, жа-пырақ, а-ғаш, те-кемет. |
Оқушылар жаңа тақырыппен танысады. Оқушыларға өлеңді бір-бірлеп оқыту. Оқушылар дыбыстық талдау орындайды. Ауызша мадақта Берілген сөздерден буын мен тасымалды ажыратады. Буындардан сөз құрастырады. Көшіреді. Қимылдарды қайталайды. Берілген сөздерді тасымалдайды. |
Бір-бірін тексеру Өз-өзін бағалау Бір-бірін бағалау Шапалақтау әдісі Өз –өзін тексеру. |
Ереже Қосымша тапсырма Жұмыс дәптері АКТ Сөздер |
|
8.Қорытынды 9.Рефлексия |
-Бүгін қандай тақырыппен таныстық? Берілген сөздерді жылдамдыққа буынға бөледі. Бағдаршам |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Өз-өзін бағалау |
Жұлдызшаларды санау Жасанды интелек |

Түн, қарбыз, ай, жасыл, раушангүл, мысық, сан, қауын, жаз, көктем,табиғат, күн.
Түн, қарбыз, ай, жасыл, раушангүл, мысық, сан, қауын, жаз, көктем,табиғат, күн.
Түн, қарбыз, ай, жасыл, раушангүл, мысық, сан, қауын, жаз, көктем,табиғат, күн.
Түн, қарбыз, ай, жасыл, раушангүл, мысық, сан, қауын, жаз, көктем,табиғат, күн.
Түн, қарбыз, ай, жасыл, раушангүл, мысық, сан, қауын, жаз, көктем,табиғат, күн.
шағым қалдыра аласыз














