Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп |
«№2 жалпы білім беретін мектеп» КММ |
|||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қазбекқызы Аружан |
|||
|
Бөлім: |
Отбасы құндылықтары |
|||
|
Сыныбы:5 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тынымбай Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала» әңгімесі. Менің анам |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.4.1.1.Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу.
|
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазады; |
|||
|
Ұлттық құндылықтарға баулу: |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият |
|||
|
Сабақ барысы: |
||||
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. «Кубизм» әдісі Топқа бірігу «Сиқырлы шар»әдісі арқылы 3 топқа біріктіру. Оқушылардың алдына сиқырлы шарлар қойылады. Үй тапсырмасын сұрау. «Ғаламшардағы сұрақтар» әдісі «Wordwall платформасы арқылы жүргізіледі. 1.Тынымбай Нұрмағанбетов қай жылы дүниеге келді? 1.Отбасы деген сөзді қалай түсінесің? 2.Ата-ана мен баланың арасындағы қарым –қатынас қандай болу керек? 3.Әңгімедегі кейіпкерлерді ата? 4.Сержанның досы кім? 5.Есмағанбет Сержанға қандай туысы болады? 6.Сержанға неше балмұздақ алып берді? 7.Қай атасын жақсы көреді? 8.Есмағанбет неге іштей састы? 9.Сержан қай атасын жақсы көреді? 10.Сержанның анасы кім? |
Оқушылар текшенің әр қырындағы бейнелерді бір-бірімен шеңбер құра отырып, қайталайды. Алдарындағы сиқырлы шарды таңдап, артынан шам жағу арқылы кімнің қай топта екендігі анықталады. Интерактивті тақта арқылы өзіне келген кез келген картаны таңдап, сұрақтарға жауап береді. |
Тиімділігі: Оқушылар ойынды ойнай отырып, сабаққа деген көңіл-күйі мен ынтасы артады. ҚБ:Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Текше
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 15 мин |
Жаңа сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. Жаңа сабақты игеру. «Кинометафора» әдісі Бейнекөрсетілімді тамашалап болғаннан кейін топтық жұмыс орындау. 1-тапсырма 1-топ “Сәйкесін тап” ойыны 2-топ “Шытырман жол” әдісі 3-топ “Әріптерден сөз құра” әдісі |
Бейнекөрсетілім бойынша сұрақтарға жауап береді. 1-топ«Wordwall платформасы» арқылы тыңдалымнан естіген нәрселерін сәйкестендіреді. 2-топ интерактивті ойын арқылы анаға байланысты мақал-мәтелдердің жалғасын табады. 3-топ «Learning apps» платформасы арқылы ана атты ұлы есімге қатысты ұғымдарды шатасқан әріптердің ішінен табады. |
Дескриптор: -Тыңдалым мәтінінің мазмұнын түсінеді; -Берілген сөйлемдерді бір-бірімен сәйкестендіреді; Дескриптор: -Мәтінге сәйкес мақал-мәтелдердің жалғасын шытырман жолдан табады; Дескриптор: -Тыңдалым мәтінінің мазмұнын түсінеді; -Берілген сұрақтар бойынша жауап береді; -Тыңдалған мәтін бойынша естігендерін шатасқан сөздердің арасынан табады; ҚБ: Барлық тапсырмаларды Бағалау Алшы – (9-10 балл) Тәйке (7-8 балл) Бүге (бүк) – (4-6 балл) Шіге (шік) – (1-4 балл) |
Интерактивті тақта, ойындар .
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Шығармашылық ізденіс 2-тапсырма 1-топ Аты айтылып тұрғандай оқушылар бұл тапсырмада өздерінің шығармашылық тұстарын көрсетеді. “Авторға хат” әдісі 2-топ “Құрастыр” әдісі 3-топ “Анашым менің” |
Жеке жұмыс. 1-топтағы оқушылар шығармадан алған әсерін сипаттай отырып, авторға хат жазады. 2-топтағы оқушылар аяқталмаған өлең жолдары келеді. Әрі қарай өздері құрастырып жазады. 3-топтың оқушылары берілген тақырып бойынша кейіпкердің орнына өздерін қоя отырып, анасына деген сезімдерін тілек арқылы жеткізеді. |
Дескриптор: -Шығармадан алған әсерін сипаттап, авторға хат жазады; Дескриптор: -Көп нүктенің орнын толықтырып, өлең құрастырады; Дескриптор: -Шығарманың басты идеясын біледі; -Идеяға негізделіп, басты кейіпкердің орнына өздерін қоя отырып, аналарына деген ыстық сезімдерін білдіреді; ҚБ: Дескриптор «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Түрлі түсті қағаздар Постер
|
|
Сабақтың соңы 5мин |
Сабақты бекіту «Ән шырқау» Ана туралы ән орындау. Рефлексия «Сатылым»
|
Оқушылар ән айтып сергіп қалады. Оқушылар бүгін не үйренгендерін стикерге жазып, оны сөмкеге салады, ал егер, келесі сабақта не үйренгісі келетіні жайлы ойлары болса, оны дүкенге қояды. |
ҚБ:Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет!
|
|
|
Үйге тапсырма |
«Ана-өмір шуағы» тақырыбында эссе жазу. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тынымбай Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала» әңгімесі. Менің анам
Тынымбай Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала» әңгімесі. Менің анам
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп |
«№2 жалпы білім беретін мектеп» КММ |
|||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қазбекқызы Аружан |
|||
|
Бөлім: |
Отбасы құндылықтары |
|||
|
Сыныбы:5 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тынымбай Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала» әңгімесі. Менің анам |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.4.1.1.Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу.
|
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазады; |
|||
|
Ұлттық құндылықтарға баулу: |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият |
|||
|
Сабақ барысы: |
||||
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. «Кубизм» әдісі Топқа бірігу «Сиқырлы шар»әдісі арқылы 3 топқа біріктіру. Оқушылардың алдына сиқырлы шарлар қойылады. Үй тапсырмасын сұрау. «Ғаламшардағы сұрақтар» әдісі «Wordwall платформасы арқылы жүргізіледі. 1.Тынымбай Нұрмағанбетов қай жылы дүниеге келді? 1.Отбасы деген сөзді қалай түсінесің? 2.Ата-ана мен баланың арасындағы қарым –қатынас қандай болу керек? 3.Әңгімедегі кейіпкерлерді ата? 4.Сержанның досы кім? 5.Есмағанбет Сержанға қандай туысы болады? 6.Сержанға неше балмұздақ алып берді? 7.Қай атасын жақсы көреді? 8.Есмағанбет неге іштей састы? 9.Сержан қай атасын жақсы көреді? 10.Сержанның анасы кім? |
Оқушылар текшенің әр қырындағы бейнелерді бір-бірімен шеңбер құра отырып, қайталайды. Алдарындағы сиқырлы шарды таңдап, артынан шам жағу арқылы кімнің қай топта екендігі анықталады. Интерактивті тақта арқылы өзіне келген кез келген картаны таңдап, сұрақтарға жауап береді. |
Тиімділігі: Оқушылар ойынды ойнай отырып, сабаққа деген көңіл-күйі мен ынтасы артады. ҚБ:Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Текше
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 15 мин |
Жаңа сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. Жаңа сабақты игеру. «Кинометафора» әдісі Бейнекөрсетілімді тамашалап болғаннан кейін топтық жұмыс орындау. 1-тапсырма 1-топ “Сәйкесін тап” ойыны 2-топ “Шытырман жол” әдісі 3-топ “Әріптерден сөз құра” әдісі |
Бейнекөрсетілім бойынша сұрақтарға жауап береді. 1-топ«Wordwall платформасы» арқылы тыңдалымнан естіген нәрселерін сәйкестендіреді. 2-топ интерактивті ойын арқылы анаға байланысты мақал-мәтелдердің жалғасын табады. 3-топ «Learning apps» платформасы арқылы ана атты ұлы есімге қатысты ұғымдарды шатасқан әріптердің ішінен табады. |
Дескриптор: -Тыңдалым мәтінінің мазмұнын түсінеді; -Берілген сөйлемдерді бір-бірімен сәйкестендіреді; Дескриптор: -Мәтінге сәйкес мақал-мәтелдердің жалғасын шытырман жолдан табады; Дескриптор: -Тыңдалым мәтінінің мазмұнын түсінеді; -Берілген сұрақтар бойынша жауап береді; -Тыңдалған мәтін бойынша естігендерін шатасқан сөздердің арасынан табады; ҚБ: Барлық тапсырмаларды Бағалау Алшы – (9-10 балл) Тәйке (7-8 балл) Бүге (бүк) – (4-6 балл) Шіге (шік) – (1-4 балл) |
Интерактивті тақта, ойындар .
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Шығармашылық ізденіс 2-тапсырма 1-топ Аты айтылып тұрғандай оқушылар бұл тапсырмада өздерінің шығармашылық тұстарын көрсетеді. “Авторға хат” әдісі 2-топ “Құрастыр” әдісі 3-топ “Анашым менің” |
Жеке жұмыс. 1-топтағы оқушылар шығармадан алған әсерін сипаттай отырып, авторға хат жазады. 2-топтағы оқушылар аяқталмаған өлең жолдары келеді. Әрі қарай өздері құрастырып жазады. 3-топтың оқушылары берілген тақырып бойынша кейіпкердің орнына өздерін қоя отырып, анасына деген сезімдерін тілек арқылы жеткізеді. |
Дескриптор: -Шығармадан алған әсерін сипаттап, авторға хат жазады; Дескриптор: -Көп нүктенің орнын толықтырып, өлең құрастырады; Дескриптор: -Шығарманың басты идеясын біледі; -Идеяға негізделіп, басты кейіпкердің орнына өздерін қоя отырып, аналарына деген ыстық сезімдерін білдіреді; ҚБ: Дескриптор «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Түрлі түсті қағаздар Постер
|
|
Сабақтың соңы 5мин |
Сабақты бекіту «Ән шырқау» Ана туралы ән орындау. Рефлексия «Сатылым»
|
Оқушылар ән айтып сергіп қалады. Оқушылар бүгін не үйренгендерін стикерге жазып, оны сөмкеге салады, ал егер, келесі сабақта не үйренгісі келетіні жайлы ойлары болса, оны дүкенге қояды. |
ҚБ:Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет!
|
|
|
Үйге тапсырма |
«Ана-өмір шуағы» тақырыбында эссе жазу. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















