Тыныс алу мүшелері

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Тыныс алу мүшелері

Материал туралы қысқаша түсінік
- адамның ішкі ағзаларының орналасуын анықтау; - тыныс алу жүйесін және оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау; - адам ағзасының ауру мен инфекциядан қорғану жолдарын түсіндіру . жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес көрсету мен қорытынды жасау
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы

А.С. Пушкин атындағы 1 мектеп -гимназиясы

Пәні:

Жаратылыстану

Бөлім:

Адам

Педагогтің аты-жөні:

Жақсылық Ш.А

Күні:

14.11.2024 ж

Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

10 сабақ Тыныс алу мүшелері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.3.1 - адамның ішкі ағзаларының орналасуын анықтау;

3.2.3.3 - тыныс алу жүйесін және оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау;

3.2.3.5 - адам ағзасының ауру мен инфекциядан қорғану жолдарын түсіндіру

3.1.2.2. жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес көрсету мен қорытынды жасау

Сабақтың мақсаты:

Адамның тыныс алу жүйесімен танысады

Құндылықтар және оның мақсаты:

Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік


Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу,

заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру

Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті


Сәлеметсіңдер ме!


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут






Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

25 минут

























Сергіту сәті

2 минут














Сабақты қорыту

5минут


























Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды жақсарту

Жеміс ағашы бойынша оқушыларды 4 топқа бөлеміз

1 Алғырлар Тобы

2 Тапқырлар Тобы

3 Білгіштер Тобы

4 Ойшылдар Тобы




Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

«Ас қайда қорытылады?»

Берілген сұрақтарға жауап бер .



Жаңа тақырып Ребусты шешу


1-тапсырма Жеке жұмыс

Өзіңді бақыла

Терең дем ал. Не байқадың?

Ал енді деміңді сыртқа шығар.Не өзгерді?


Сен тез қимылдағанда,секіргенде,жүгіргенде не болады?


2-тапсырма Жеке жұмыс

Сипатта

Қалай дұрыс тыныс алу керек?

Тыныс жолының ерекшелігі қандай?

Мұрын арқылы тыныс алып,демді ауыздан шығару неге дұрыс деп деп саналады?

Неліктен аязды күндері осылай тыныс алған дұрыс ?



3-тапсырма Топтық жұмыс

Сурет бойынша ата

«Суреттер сөйлейді» әдісі

Тыныс алу жүйесі

Тыныс алу жүйесі неден тұрады?

Ағзаның қалай тыныс алатынын түсіндір.Ауаның ағзадағы қозғалысын,жолын көрсет.


Сергіту сәті

«Шар үрлеу» әдісі



4-тапсырма. Топтық жұмыс

Әңгіме құрастыр

Мұрын-тыныс алу мүшесі.Ол тағы қандай қызмет атқарады?

Сырқаттанған кезіңді еске түсір. Суық тигенде неліктен мұрныңнан су ағады?



5-тапсырма

Түсіндір

«Ашық микрофон» әдісі

Иммундық жүйе туралы өзің білетін ақпаратпен бөліс.

Ортақ ақпараттарды жаз

Иммундық жүйе микробтармен күреседі. Иммундық жүйені қорғау керек.Дәрумен ішіп, денсаулықты сақтау керек.



«Иә , Жоқ» әдісі

Бірлескен жұмыс

Тыныс алу мұрыннан басталады

Тыныс алу адам үшін маңызды

Өкпе тыныс алу жүйесінің басты мүшесі

Мұрын қуысында ауа шаңнан тазарады

Өкпесіз еркін тыныс аламыз









Үй тапсырмасы

Тақырыпты оқып, тыныс алу мүшелері туралы түсінік айту




Рефлексия Бас бармақ әдісі

???

Кері байланыс


Амандасады

Ағаштан жеміс түрін таңдап топқа бөлінеді






Сұрақтарға жауап береді








Тапсырмалар

ды орындайды










Ақпаратпен танысады












Суретпен жұмыс жасайды






Жаттығу жасайды

Шар үрлейді







Берілген сұрақтарға жауап береді








Дәптермен жұмыс жасайды





Сұрақтарға жауап береді












Үй тапсырмасын алады


Сабаққа қатысты өз ойларын білдіреді


Кері байланыс береді









Мақтап, мадақтап отыру

ҚБ:

« Жеміс ағашы » әдісі





Дескриптор:

«Ас қайда қорытылады?» тақырыбын оқып, сұраққа жауап береді-1б





Тамаша!





Дескриптор:

Өзіне бақылау жасайды-1б

Тыныс алу жүйесі туралы түсінігі бар-1б


Кереметсіңдер!





Дескриптор:

Тыныс жолының ерекшелігін түсіндіреді-1б




Дескриптор:

Тыныс алу жүйесімен танысып, белгілейді-2 б







Жарайсыңдар






Дескриптор:

Мұрын туралы өз ойларын айтады-2б



Тамаша!


ДескриптоР:

Иммундық жүйе, ауаны ластамау туралы орындайды-2 б



Тамаша!




Дескриптор

Тыныс алу жүйесі туралы сұрақтарға жауап береді -1б














«Білім шамы » әдісі

Көрнекіліктер

Карточкалар





Интерактивті тақта

https://www.educaplay.com/learning-resources/21139938-learning_resource.html










Оқу құралдары









Оқулық, презентация




Суреттер



Қимылдар


Суреттер



AutoShape 1


Тапсырма парағы


Интерактивті тақта

https://www.educaplay.com/learning-resources/21140-learning_resource.html





Суреттер







Оқулық







Кері байланыс парақшалары





Shape1







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
25.11.2024
259
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі