|
Білім беру ұйымының атауы |
А.С. Пушкин атындағы 1 мектеп -гимназиясы |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Адам |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жақсылық Ш.А |
|||||
|
Күні: |
14.11.2024 ж |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№10 сабақ Тыныс алу мүшелері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 - адамның ішкі ағзаларының орналасуын анықтау; 3.2.3.3 - тыныс алу жүйесін және оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау; 3.2.3.5 - адам ағзасының ауру мен инфекциядан қорғану жолдарын түсіндіру 3.1.2.2. жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес көрсету мен қорытынды жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Адамның тыныс алу жүйесімен танысады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті Сәлеметсіңдер ме! |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Жеміс ағашы бойынша оқушыларды 4 топқа бөлеміз 1 Алғырлар Тобы 2 Тапқырлар Тобы 3 Білгіштер Тобы 4 Ойшылдар Тобы Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Ас қайда қорытылады?» Берілген сұрақтарға жауап бер . Жаңа тақырып Ребусты шешу
1-тапсырма Жеке жұмыс Өзіңді бақыла Терең дем ал. Не байқадың? Ал енді деміңді сыртқа шығар.Не өзгерді? Сен тез қимылдағанда,секіргенде,жүгіргенде не болады? 2-тапсырма Жеке жұмыс Сипатта Қалай дұрыс тыныс алу керек? Тыныс жолының ерекшелігі қандай? Мұрын арқылы тыныс алып,демді ауыздан шығару неге дұрыс деп деп саналады? Неліктен аязды күндері осылай тыныс алған дұрыс ? 3-тапсырма Топтық жұмыс Сурет бойынша ата «Суреттер сөйлейді» әдісі Тыныс алу жүйесі Тыныс алу жүйесі неден тұрады? Ағзаның қалай тыныс алатынын түсіндір.Ауаның ағзадағы қозғалысын,жолын көрсет. Сергіту сәті «Шар үрлеу» әдісі 4-тапсырма. Топтық жұмыс Әңгіме құрастыр Мұрын-тыныс алу мүшесі.Ол тағы қандай қызмет атқарады? Сырқаттанған кезіңді еске түсір. Суық тигенде неліктен мұрныңнан су ағады? 5-тапсырма Түсіндір «Ашық микрофон» әдісі Иммундық жүйе туралы өзің білетін ақпаратпен бөліс. Ортақ ақпараттарды жаз Иммундық жүйе микробтармен күреседі. Иммундық жүйені қорғау керек.Дәрумен ішіп, денсаулықты сақтау керек. «Иә , Жоқ» әдісі Бірлескен жұмыс Тыныс алу мұрыннан басталады Тыныс алу адам үшін маңызды Өкпе тыныс алу жүйесінің басты мүшесі Мұрын қуысында ауа шаңнан тазарады Өкпесіз еркін тыныс аламыз
Үй тапсырмасы Тақырыпты оқып, тыныс алу мүшелері туралы түсінік айту Рефлексия Бас бармақ әдісі ??? Кері байланыс
|
Амандасады Ағаштан жеміс түрін таңдап топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді Тапсырмалар ды орындайды Ақпаратпен танысады Суретпен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Шар үрлейді Берілген сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын алады Сабаққа қатысты өз ойларын білдіреді Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Жеміс ағашы » әдісі Дескриптор: «Ас қайда қорытылады?» тақырыбын оқып, сұраққа жауап береді-1б Тамаша! Дескриптор: Өзіне бақылау жасайды-1б Тыныс алу жүйесі туралы түсінігі бар-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Тыныс жолының ерекшелігін түсіндіреді-1б Дескриптор: Тыныс алу жүйесімен танысып, белгілейді-2 б Жарайсыңдар Дескриптор: Мұрын туралы өз ойларын айтады-2б Тамаша! ДескриптоР: Иммундық жүйе, ауаны ластамау туралы орындайды-2 б Тамаша! Дескриптор Тыныс алу жүйесі туралы сұрақтарға жауап береді -1б «Білім шамы » әдісі |
Көрнекіліктер Карточкалар
Интерактивті тақта https://www.educaplay.com/learning-resources/21139938-learning_resource.html Оқу құралдары Оқулық, презентация Суреттер
Қимылдар Суреттер
Тапсырма парағы
Интерактивті тақта https://www.educaplay.com/learning-resources/21140-learning_resource.html Суреттер Оқулық Кері байланыс парақшалары |
||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тыныс алу мүшелері
Тыныс алу мүшелері
|
Білім беру ұйымының атауы |
А.С. Пушкин атындағы 1 мектеп -гимназиясы |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Адам |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жақсылық Ш.А |
|||||
|
Күні: |
14.11.2024 ж |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№10 сабақ Тыныс алу мүшелері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 - адамның ішкі ағзаларының орналасуын анықтау; 3.2.3.3 - тыныс алу жүйесін және оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау; 3.2.3.5 - адам ағзасының ауру мен инфекциядан қорғану жолдарын түсіндіру 3.1.2.2. жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес көрсету мен қорытынды жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Адамның тыныс алу жүйесімен танысады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті Сәлеметсіңдер ме! |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Жеміс ағашы бойынша оқушыларды 4 топқа бөлеміз 1 Алғырлар Тобы 2 Тапқырлар Тобы 3 Білгіштер Тобы 4 Ойшылдар Тобы Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Ас қайда қорытылады?» Берілген сұрақтарға жауап бер . Жаңа тақырып Ребусты шешу
1-тапсырма Жеке жұмыс Өзіңді бақыла Терең дем ал. Не байқадың? Ал енді деміңді сыртқа шығар.Не өзгерді? Сен тез қимылдағанда,секіргенде,жүгіргенде не болады? 2-тапсырма Жеке жұмыс Сипатта Қалай дұрыс тыныс алу керек? Тыныс жолының ерекшелігі қандай? Мұрын арқылы тыныс алып,демді ауыздан шығару неге дұрыс деп деп саналады? Неліктен аязды күндері осылай тыныс алған дұрыс ? 3-тапсырма Топтық жұмыс Сурет бойынша ата «Суреттер сөйлейді» әдісі Тыныс алу жүйесі Тыныс алу жүйесі неден тұрады? Ағзаның қалай тыныс алатынын түсіндір.Ауаның ағзадағы қозғалысын,жолын көрсет. Сергіту сәті «Шар үрлеу» әдісі 4-тапсырма. Топтық жұмыс Әңгіме құрастыр Мұрын-тыныс алу мүшесі.Ол тағы қандай қызмет атқарады? Сырқаттанған кезіңді еске түсір. Суық тигенде неліктен мұрныңнан су ағады? 5-тапсырма Түсіндір «Ашық микрофон» әдісі Иммундық жүйе туралы өзің білетін ақпаратпен бөліс. Ортақ ақпараттарды жаз Иммундық жүйе микробтармен күреседі. Иммундық жүйені қорғау керек.Дәрумен ішіп, денсаулықты сақтау керек. «Иә , Жоқ» әдісі Бірлескен жұмыс Тыныс алу мұрыннан басталады Тыныс алу адам үшін маңызды Өкпе тыныс алу жүйесінің басты мүшесі Мұрын қуысында ауа шаңнан тазарады Өкпесіз еркін тыныс аламыз
Үй тапсырмасы Тақырыпты оқып, тыныс алу мүшелері туралы түсінік айту Рефлексия Бас бармақ әдісі ??? Кері байланыс
|
Амандасады Ағаштан жеміс түрін таңдап топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді Тапсырмалар ды орындайды Ақпаратпен танысады Суретпен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Шар үрлейді Берілген сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын алады Сабаққа қатысты өз ойларын білдіреді Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Жеміс ағашы » әдісі Дескриптор: «Ас қайда қорытылады?» тақырыбын оқып, сұраққа жауап береді-1б Тамаша! Дескриптор: Өзіне бақылау жасайды-1б Тыныс алу жүйесі туралы түсінігі бар-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Тыныс жолының ерекшелігін түсіндіреді-1б Дескриптор: Тыныс алу жүйесімен танысып, белгілейді-2 б Жарайсыңдар Дескриптор: Мұрын туралы өз ойларын айтады-2б Тамаша! ДескриптоР: Иммундық жүйе, ауаны ластамау туралы орындайды-2 б Тамаша! Дескриптор Тыныс алу жүйесі туралы сұрақтарға жауап береді -1б «Білім шамы » әдісі |
Көрнекіліктер Карточкалар
Интерактивті тақта https://www.educaplay.com/learning-resources/21139938-learning_resource.html Оқу құралдары Оқулық, презентация Суреттер
Қимылдар Суреттер
Тапсырма парағы
Интерактивті тақта https://www.educaplay.com/learning-resources/21140-learning_resource.html Суреттер Оқулық Кері байланыс парақшалары |
||
![]()
шағым қалдыра аласыз


















