|
Бөлім |
Адам |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
15 .11.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Нуржамал |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тыныс алу мүшелері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.3 - тыныс алу жүйесін және оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау 3.2.3.5 адам ағзасының ауру мен инфекциядан қорғану жолдарын түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Адамның тыныс алу жүйесінің неден тұратынын білу |
||||
|
Құндылық |
Әр ісіне, қадамына жауапкершілікпен қарайды, әдепті және мейірімді, сөзіне берік, ісіне адал, кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді, ар-ұятты жоғары бағалайды |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Қуанамын менде Қуанасың сен де Қуанайық достарым Арайлап атқан таңға |
Өзін көрсетеді Көршісін көрсетеді Қолдарынан ұстайды Қолдарын көтереді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Судың ағзаға пайдасы туралы мәлімет іздеп тауып, жаз.
«Ой қозғау» әдісі Тыныс алу – тыныс шығару Терең дем ал. Не байқадың? Ал енді деміңді сыртқа шығар. Не өзгерді? Сен тез қимылдағанда, секіргенде, жүгіргенде не болады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Тыныс жолдарының ерекшелігі қандай? Мұрын арқылы тыныс алып,демді ауыздан шығару неге дұрыс деп саналады? Неліктен аязды күндері осылай тыныс алған дұрыс? «Серпілген сауал» әдісі 1. Қалай дұрыс тыныс алу керек? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Қалай дұрыс тыныс алу керек? |
Судың ағзаға пайдасы туралы мәлімет іздеп тауып, жазады
Мұғалім берген нұсқаумен іс-әрекет жасайды. Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәлімет жазады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Құмсағат «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -үшінші сұраққа жауап береді(1б) Дескриптор: - тапсырманы орындайды |
Оқулық 54 -бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Тыныс алу жүйесі неден тұрады?Ата. Ағзаның қалай тыныс алатынын түсіндір. Ауаның ағзадағы қозғалысын,жолын көрсет. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Тыныс алу жүйесі неден тұрады? «Бұзылған телефон» ойыны |
тыныс алу жүйесін атайды Сұраққа жауап береді Бастаушы келесі оқушының құлағына бір сөз сыбырлайды. Ол келесі оқушыға сыбырлайды.Соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек.Кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -тыныс алу жүйесін атайды(1б) -ағзаның қалай тыныс алатынын түсіндіреді(1б) -ауаның ағзадағы қозғалысын көрсетеді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 54-бет |
|
|
8 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Бинокль» әдісі Модель жаса. Тыныс алу жүйесі неден тұрады? Олар қалай орналасады? ЕББҚ Модель жасауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмада саған не оңай, не қиын болды? |
модель жасайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -модель жасайды(1б) -тыныс алу жүйесінің суретін салады(1б) -тыныс алу жүйесінің қызметінің ерекшелігін түсіндіреді(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Сурет дәптер Қарын даш қайшы қалам |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Құмсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма Сол жақ өкпе мен оң жақ өкпе туралы ақпарат іздеп жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай құмсағаттың құм таяқшасын жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Құмсағат жылжы малы құм таяқшасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тыныс алу мүшелері ҚМЖ 3 сынып
Тыныс алу мүшелері ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Адам |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
15 .11.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Нуржамал |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тыныс алу мүшелері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.3 - тыныс алу жүйесін және оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау 3.2.3.5 адам ағзасының ауру мен инфекциядан қорғану жолдарын түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Адамның тыныс алу жүйесінің неден тұратынын білу |
||||
|
Құндылық |
Әр ісіне, қадамына жауапкершілікпен қарайды, әдепті және мейірімді, сөзіне берік, ісіне адал, кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді, ар-ұятты жоғары бағалайды |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Қуанамын менде Қуанасың сен де Қуанайық достарым Арайлап атқан таңға |
Өзін көрсетеді Көршісін көрсетеді Қолдарынан ұстайды Қолдарын көтереді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Судың ағзаға пайдасы туралы мәлімет іздеп тауып, жаз.
«Ой қозғау» әдісі Тыныс алу – тыныс шығару Терең дем ал. Не байқадың? Ал енді деміңді сыртқа шығар. Не өзгерді? Сен тез қимылдағанда, секіргенде, жүгіргенде не болады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Тыныс жолдарының ерекшелігі қандай? Мұрын арқылы тыныс алып,демді ауыздан шығару неге дұрыс деп саналады? Неліктен аязды күндері осылай тыныс алған дұрыс? «Серпілген сауал» әдісі 1. Қалай дұрыс тыныс алу керек? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Қалай дұрыс тыныс алу керек? |
Судың ағзаға пайдасы туралы мәлімет іздеп тауып, жазады
Мұғалім берген нұсқаумен іс-әрекет жасайды. Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәлімет жазады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Құмсағат «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -үшінші сұраққа жауап береді(1б) Дескриптор: - тапсырманы орындайды |
Оқулық 54 -бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Тыныс алу жүйесі неден тұрады?Ата. Ағзаның қалай тыныс алатынын түсіндір. Ауаның ағзадағы қозғалысын,жолын көрсет. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Тыныс алу жүйесі неден тұрады? «Бұзылған телефон» ойыны |
тыныс алу жүйесін атайды Сұраққа жауап береді Бастаушы келесі оқушының құлағына бір сөз сыбырлайды. Ол келесі оқушыға сыбырлайды.Соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек.Кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -тыныс алу жүйесін атайды(1б) -ағзаның қалай тыныс алатынын түсіндіреді(1б) -ауаның ағзадағы қозғалысын көрсетеді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 54-бет |
|
|
8 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Бинокль» әдісі Модель жаса. Тыныс алу жүйесі неден тұрады? Олар қалай орналасады? ЕББҚ Модель жасауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмада саған не оңай, не қиын болды? |
модель жасайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -модель жасайды(1б) -тыныс алу жүйесінің суретін салады(1б) -тыныс алу жүйесінің қызметінің ерекшелігін түсіндіреді(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Сурет дәптер Қарын даш қайшы қалам |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Құмсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма Сол жақ өкпе мен оң жақ өкпе туралы ақпарат іздеп жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай құмсағаттың құм таяқшасын жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Құмсағат жылжы малы құм таяқшасы |
|
шағым қалдыра аласыз













