|
Білім беру ұйымының атауы |
||||||
|
Пәні: |
АӘТД |
|||||
|
Бөлім: |
Өмір қауіпсіздігі негіздері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Күні: |
03.04.2024 жыл |
|||||
|
Сынып: 10 « А, Ә, Б » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тыныс алу мүшелерін қорғау құралдары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.9.4. Жалпы әскери газтұмылдырық құрылғысымен танысу және ережелерін білесіңдер; . |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жалпы әскери газтұмылдырық құрылғысын білесіңдер ; Дулыға бетперде таңдауды үйренесіңдер; Зақымдану қасиеттерін білесіңдер. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру
Сапқа тұрғызу Үй тапсырмасына шолу
Жаңа сабақ |
Оқушылар сапқа тұрғызылып саптық жаттығуларды орындайды. Сабақ ты «Миға шабуыл» әдісі оқушыларға үй тапсырмасын еске түсіру. 1. Ядролық қару дегеніміз не ? 2. Химиялық қару дегеніміз не ? 3. Биологиялық қару дегеніміз
не ? Тірек сөздерге анықтама.
|
Взвод командирі баянат жасайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап іздейді
Оқушыларғатірек сөздердің мағынасын айтады |
Мұғалім кері байланыс беріп отырады
Жарайсың, керемет деп мадақтау |
Оқулық
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы
|
Мәтінмен жұмыс 1. Жалпы әскери газтұмылдырықтың атқаратын қызметі құрылысы. 2. Газ тұмылдырықты алып жүру, пайдалану тәртібі, кигізу тәсілі. 3. Газтұмылдырықты тексеру, жинастыру тәртібі.
4. Жарамсыз газ тұмылдырықты
пайдалану. |
Тапсырманың критерийі: Азаматтық қорғаныс туралы жалпы мәлімет біледі. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады. |
Оқулық
|
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау бүгінгі зерттеулер мен ақпарат алмасу барысында алған білімдерін қолданып « Еркін мекрафон » әдісімен қорытынды жасайды.
Үйге тапсырма Кестені толтыру. |
Оқушылар тақырыпты қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Оқулық
|
||
|
Кері байланыс |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар жақсы жарайсың деп бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тыныс алу мүшелерін қорғау құралдары
Тыныс алу мүшелерін қорғау құралдары
|
Білім беру ұйымының атауы |
||||||
|
Пәні: |
АӘТД |
|||||
|
Бөлім: |
Өмір қауіпсіздігі негіздері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Күні: |
03.04.2024 жыл |
|||||
|
Сынып: 10 « А, Ә, Б » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тыныс алу мүшелерін қорғау құралдары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.9.4. Жалпы әскери газтұмылдырық құрылғысымен танысу және ережелерін білесіңдер; . |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жалпы әскери газтұмылдырық құрылғысын білесіңдер ; Дулыға бетперде таңдауды үйренесіңдер; Зақымдану қасиеттерін білесіңдер. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру
Сапқа тұрғызу Үй тапсырмасына шолу
Жаңа сабақ |
Оқушылар сапқа тұрғызылып саптық жаттығуларды орындайды. Сабақ ты «Миға шабуыл» әдісі оқушыларға үй тапсырмасын еске түсіру. 1. Ядролық қару дегеніміз не ? 2. Химиялық қару дегеніміз не ? 3. Биологиялық қару дегеніміз
не ? Тірек сөздерге анықтама.
|
Взвод командирі баянат жасайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап іздейді
Оқушыларғатірек сөздердің мағынасын айтады |
Мұғалім кері байланыс беріп отырады
Жарайсың, керемет деп мадақтау |
Оқулық
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы
|
Мәтінмен жұмыс 1. Жалпы әскери газтұмылдырықтың атқаратын қызметі құрылысы. 2. Газ тұмылдырықты алып жүру, пайдалану тәртібі, кигізу тәсілі. 3. Газтұмылдырықты тексеру, жинастыру тәртібі.
4. Жарамсыз газ тұмылдырықты
пайдалану. |
Тапсырманың критерийі: Азаматтық қорғаныс туралы жалпы мәлімет біледі. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады. |
Оқулық
|
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау бүгінгі зерттеулер мен ақпарат алмасу барысында алған білімдерін қолданып « Еркін мекрафон » әдісімен қорытынды жасайды.
Үйге тапсырма Кестені толтыру. |
Оқушылар тақырыпты қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Оқулық
|
||
|
Кері байланыс |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар жақсы жарайсың деп бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз













