Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Алгебра 10 сынып |
||
|
Сабақтың тақырыбы: Туындыға есептер шығару |
||
|
Сабақтың мақсаты: Туынды табу ережелерін, күрделі функцияның туындысын табуды меңгеру.Ережелерді қолданып есептерді шығара алу. |
||
|
Күтілетін нәтиже: Туынды табу ережелерін жатқа біледі. Күрделі функцияның туындысын табуды біліп, ережелерді қолданып есептер шығара алады. |
||
|
Әдіс-тәсілдер: «Таза тақта» әдісі, «Графикалық диктант» әдісі, «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
||
|
Ресурстар: плакат, маркер, стикер, оқулық, бағдаршам |
||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Кіріспе Ұйымдас- тыру кезеңі (3 мин) |
Оқушылармен амандасып, психологиялық атмосферасын қалыптастыру. «Жақсы сөз жанымызды жадыратады» 3 түрлі түстегі стикерлер бойынша топқа бөлу Топ басшысы сайланады. Бағалау парағы таратылады. |
Оқушылар сәлемдеседі.Бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды. 3 түрлі стикерлер арқылы топқа бөлінеді. |
|
Үй тапсырмасын тексеру 8 мин |
«Таза тақта» әдісі бойынша өтілген тақырыпты пысықтау. |
Оқушылар тақтаға туындыға байланысты сұрақтарын, тапсырмаларын жазады, соңынан олардың жауаптарын орындай отырып тақтаны сүртіп тұрады. Таза тақта алынады. Топ басшылары ашық журнал мен бағалау парақшасына тиісті бағаларын қойып отырады.. |
|
«Ой жетпейтін жер болмайды, шешімі жоқ есеп болмайды» 15 мин Топтық жұмыс |
Оқулықпен жұмыс. №182 №182
№184
f/(x)
f/(x)=x2+8x-9
x2+8x-9
x1=-9
x2=1
(x+9)(x-1)
f/(x)=-x2+2x+3
-x2+2x+3 x1=3 x2=-1 Ж: (-1;3)
3x2-27
(x-3)(x+3) |
Әр топқа флипчартқа жаздырып тақтада қорғау. Топтар бірін-бірі «екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша бағалайды. |
|
Сергіту сәті 3 мин |
Суреттен нені байқадыңыз? . |
Cуретке қарап, ойланбастан ненің бейнесін байқағаныңызды
айтыңыз. Соған байланысты сіздің мінезіңізді анықтауға болады.
Көрген суретіңізге сәйкес сипаттаманы оқып, өзіңіз жайлы жаңа
сырлар ашыңыз. Сонымен бұл суреттен сіз мына бейнелерді байқай
аласыз: |
|
Графикалық диктант» 2 мин |
«Графикалық диктант»
әдісі бойынша тапсырмалар беріледі. Дұрыс жауап-, қате
жауап- Бағалау критерийі 1-3 балл-3, 4-6 балл-4, 7 балл-5 1).f(x)=x8-3x4-x+5 f/(x)= 8x7-12x3-1 ---
2)
f(x)=
3)
f(x)=2,5x2+20 4) f(x)=(x3-x5+6)7f/(x)= 7(x3-x5+6)6(3x2-5x4) -----
5)
f(x)=(5-3x3+x4)6f/(x)=6(5-3x3+x4)6
6)
f(x)=(3
7)
f(x)=(8
Дұрыс жауап:
---- |
Берілген тапсырмаларды графикалық диктант арқылы әрбір оқушы жауап беріп, сағат тілімен бағыттас топтар жауаптарын алмастырады, тақтадағы дұрыс жауап бойынша тексеріп тиісті бағаларын ашық журналға қояды. Парақшаға аттары жазылады. |
|
Кім жылдам? 5 мин |
Топ аралық жарыс №220 (а;2) f(x)=(8x5-5x8)12f/(x)=12(8x5-5x8)11(40x4-40x7) f(x)=( |
Бірінші болған топ тақтада орындайды, талдайды. Әр топтағы белсенді оқушы ашық тақтаға бағаланады. |
|
Қортынды (4 мин) |
Топ басшылары өз тобының оқушыларының бағасын жинақтау |
Топ басшылары ашық журналдағы оқушыларының бағаларын қорытындылайды. |
|
Кері байланыс 3 мин |
Стикерлерге оқушылар бүгінгі сабақ бойынша кері байланыстарын жазады. |
Кері байланыстарын жасайды |
|
|
|
|
|
Үйге тапсырма (2 мин) |
№220 (б;в) |
Тапсырманы күнделікке жазып алады. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Туындыға есептер шығару 10-сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Алгебра 10 сынып |
||
|
Сабақтың тақырыбы: Туындыға есептер шығару |
||
|
Сабақтың мақсаты: Туынды табу ережелерін, күрделі функцияның туындысын табуды меңгеру.Ережелерді қолданып есептерді шығара алу. |
||
|
Күтілетін нәтиже: Туынды табу ережелерін жатқа біледі. Күрделі функцияның туындысын табуды біліп, ережелерді қолданып есептер шығара алады. |
||
|
Әдіс-тәсілдер: «Таза тақта» әдісі, «Графикалық диктант» әдісі, «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
||
|
Ресурстар: плакат, маркер, стикер, оқулық, бағдаршам |
||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Кіріспе Ұйымдас- тыру кезеңі (3 мин) |
Оқушылармен амандасып, психологиялық атмосферасын қалыптастыру. «Жақсы сөз жанымызды жадыратады» 3 түрлі түстегі стикерлер бойынша топқа бөлу Топ басшысы сайланады. Бағалау парағы таратылады. |
Оқушылар сәлемдеседі.Бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды. 3 түрлі стикерлер арқылы топқа бөлінеді. |
|
Үй тапсырмасын тексеру 8 мин |
«Таза тақта» әдісі бойынша өтілген тақырыпты пысықтау. |
Оқушылар тақтаға туындыға байланысты сұрақтарын, тапсырмаларын жазады, соңынан олардың жауаптарын орындай отырып тақтаны сүртіп тұрады. Таза тақта алынады. Топ басшылары ашық журнал мен бағалау парақшасына тиісті бағаларын қойып отырады.. |
|
«Ой жетпейтін жер болмайды, шешімі жоқ есеп болмайды» 15 мин Топтық жұмыс |
Оқулықпен жұмыс. №182 №182
№184
f/(x)
f/(x)=x2+8x-9
x2+8x-9
x1=-9
x2=1
(x+9)(x-1)
f/(x)=-x2+2x+3
-x2+2x+3 x1=3 x2=-1 Ж: (-1;3)
3x2-27
(x-3)(x+3) |
Әр топқа флипчартқа жаздырып тақтада қорғау. Топтар бірін-бірі «екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша бағалайды. |
|
Сергіту сәті 3 мин |
Суреттен нені байқадыңыз? . |
Cуретке қарап, ойланбастан ненің бейнесін байқағаныңызды
айтыңыз. Соған байланысты сіздің мінезіңізді анықтауға болады.
Көрген суретіңізге сәйкес сипаттаманы оқып, өзіңіз жайлы жаңа
сырлар ашыңыз. Сонымен бұл суреттен сіз мына бейнелерді байқай
аласыз: |
|
Графикалық диктант» 2 мин |
«Графикалық диктант»
әдісі бойынша тапсырмалар беріледі. Дұрыс жауап-, қате
жауап- Бағалау критерийі 1-3 балл-3, 4-6 балл-4, 7 балл-5 1).f(x)=x8-3x4-x+5 f/(x)= 8x7-12x3-1 ---
2)
f(x)=
3)
f(x)=2,5x2+20 4) f(x)=(x3-x5+6)7f/(x)= 7(x3-x5+6)6(3x2-5x4) -----
5)
f(x)=(5-3x3+x4)6f/(x)=6(5-3x3+x4)6
6)
f(x)=(3
7)
f(x)=(8
Дұрыс жауап:
---- |
Берілген тапсырмаларды графикалық диктант арқылы әрбір оқушы жауап беріп, сағат тілімен бағыттас топтар жауаптарын алмастырады, тақтадағы дұрыс жауап бойынша тексеріп тиісті бағаларын ашық журналға қояды. Парақшаға аттары жазылады. |
|
Кім жылдам? 5 мин |
Топ аралық жарыс №220 (а;2) f(x)=(8x5-5x8)12f/(x)=12(8x5-5x8)11(40x4-40x7) f(x)=( |
Бірінші болған топ тақтада орындайды, талдайды. Әр топтағы белсенді оқушы ашық тақтаға бағаланады. |
|
Қортынды (4 мин) |
Топ басшылары өз тобының оқушыларының бағасын жинақтау |
Топ басшылары ашық журналдағы оқушыларының бағаларын қорытындылайды. |
|
Кері байланыс 3 мин |
Стикерлерге оқушылар бүгінгі сабақ бойынша кері байланыстарын жазады. |
Кері байланыстарын жасайды |
|
|
|
|
|
Үйге тапсырма (2 мин) |
№220 (б;в) |
Тапсырманы күнделікке жазып алады. |
шағым қалдыра аласыз












