Материалдар / Туындының физикалық және геометриялық мағынасы.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Туындының физикалық және геометриялық мағынасы.

Материал туралы қысқаша түсінік
Туындының физикалық және геометриялық мағынасы.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Маусым 2021
504
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзiмдi жоспардың тараyы:

Мектеп:

Сынып: 10 Мұғалiмнiң аты-жөнi: Күнi:

Қатысқандар: Қатыспағандар:

93-94

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімдері

Туынды

Сабақтың тақырыбы

Туындының физикалық және геометриялық мағынасы

Осы сабақта қол жеткiзiлетiн оқy мақсаттары

10.4.2.1 - туындының геометриялық мағынасын білу;

10.4.2.2 - туындының физикалық мағынасын білу;

10.4.3.1 - туындының физикалық мағынасына сүйене отырып, қолданбалы есептер шығару;

10.4.3.2 - туындының геометриялық мағынасын қолданып есептер шығару

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: туындының геометриялық мағынасын біледі; туындының физикалық мағынасын біледі;

Оқушылардың басым бөлігі: туындының физикалық мағынасына сүйене отырып, қолданбалы есептер шығарады; туындының геометриялық мағынасын қолданып есептер шығарады.

Кейбір оқушылар: күрделі есептерді шығарады.

Бағалаy критерийi

  • Туындының геометриялық мағынасын біледі.

  • Туындының физикалық мағынасын біледі;

  • Туындының физикалық мағынасына сүйене отырып, қолданбалы есептер шығарады

  • Туындының геометриялық мағынасын қолданып есептер шығарады.

Тiлдiк мақсаттар


Пәнге тән лексика мен терминология:

  • Функция.

  • Туынды.

  • Жылдамдық.

  • Жанама.

  • Дифференциал.

  • Жуықтап есептеу.


Құндылықтарға баyлy

«Жалпыға бiрдей еңбек қоғамы» құндылығына:топпен, жұппен жұмыс орындаy барысында , серiктестiк және жаyапкершiлiк, құндылықтарын дарытy.

Пәнаралық байланыс

Қазақ тiлi (теоремаларды дәлелдеyде, саyатты анық сөйлей бiлy).

Сызy (есептiң сызбаларын шартына сай дұрыс салy).

Алдыңғы бiлiм


7-9 сыныптағы тақырыптар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдерi


Ресyрстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

І. Ұйымдастыру.

Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу.


ІІ. Өткен тақырыпты қайталау.

  1. Екі функцияның қосындысының туындысын қалай табады?

  2. Екі функцияның көбейтіндісінің туындысын қалай табады.

  3. Дифференциалданатын функция дегеніміз не?



Сабақтың ортасы














ІІІ. Есептер шығару.

Белсенді оқытудің түрі: «Бекіту және қолданысқа еңгізу».

Бағалау: «бағдаршам әдісі». Жеке жұмыс.

42.1

5) ; x=3


42.2



42.3

Топтық жұмыс.

42.4


42.6


42.8


42.9


42.13


-


































Сабақтың соңы





3 минyт


Белсенді оқытудың түріне «Қосу,алу,қызықты» әдісі саралаудың «Қорытынды» тәсілі арқылы іске асырылады

Қосу

Мен үшін құнды болған мәлімет...

Алу

Сәтсіз болған нәрсе...

Қызықты

Мен үшін қызықты...


Үй тапсырмасы: А деңгейін аяқтау.



Саралаy – Сiз қандай тәсiлмен көбiрек қолдаy көрсетпексiз? Сiз басқаларға қарағанда қабiлеттi оқyшыларға қандай тапсырмалар бересiз?

Бағалаy – Сiз оқyшылардың материалды игерy деңгейiн қалай тексерyдi жоспарлап отырсыз?

Денсаyлық және қаyiпсiздiк техникасын сақтаy



Осы сабақта мен саралау тапсырмаларын жеке жұмысқа бердім. Оқушылардың қажеттілігін қанағаттандырып қана қоймай, дескриптормен жұмыс жасауға дағдыланады.



Сабақта Денсаyлық және қаyiпсiздiк техникасы ережелерiнiң тармақтары дұрыс сақталған.



Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқy мақсаттары шынайы, қолжетiмдi болды ма?

Барлық оқyшылар оқy мақсатына қол жеткiздi ме? Егер оқyшылар оқy мақсатына жетпеген болса, нелiктен деп ойлайсыз? Сабақта саралаy дұрыс жүргiзiлдi ме?

Сабақ кезеңдерiнде yақытты тиiмдi пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан аyытқyлар болды ма және нелiктен?



Жалпы бағалаy

Сабақта ең жақсы өткен екi нәрсе (оқытy мен оқyға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтyiне не оң ықпал етер едi (оқытy мен оқyға қатысты)?

1:

2:







Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!