|
Бөлім |
Табиғат физикасы. Күш және қозғалыс |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
07.03.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Үйкеліс күші дегеніміз не? |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.3 - үйкеліс күшін зерттеу және оның білінуіне мысал келтіру; 3.5.1.4 күштің әсер ету бағытын анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үйкеліс күші қай кезде пайда болатынын анықтайды Үйкелістің түрлерімен танысады |
||||
|
Құндылық |
Білуге, жаңаны тануға құштар болу Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Патриотизм – ата-анаңды құрметтей білуің |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Ауырлық күші жоғалып кетсе әлем қалай өзгереді? «Ой қозғау» әдісі Берілген сауалдың дұрысын анықта. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 94,95-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Себебін анықта» әдісі Ойыншық мәшинені үстел,еден, кілем үстінде жүргізіп нәтижелерін анықта. Қай кезде мәшине дөңгелегі мен оны жүргізген заттың беті арасында кедергі аз болды? Қай кезде кедергі көп болды? ЕББҚ Қандай күш туралы білдің? Талқылау сұрақтары: 1.Суреттегі үйкеліс күші қайда бағытталған? |
Тәжірибе жасап, нәтижесін жариялайды
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -мәшинені үстел үстінде жіргізіп, нәтижесін жариялайды-1б - мәшинені еден үстінде жіргізіп, нәтижесін жариялайды-1б - мәшинені кілем үстінде жіргізіп, нәтижесін жариялайды-1б -кедергі аз болған кезді анықтайды-1б - кедергі көп болған кезді анықтайды-1б
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 94-бет Қажетті құрал: Ойын шық мәшине |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Салыстыр» әдісі Суреттерді салыстыр. Әр суретті сипатта. Қай жағдайда қозғалту жеңіл? Қай жағдайда қозғалысқа кедергі көп? Үшінші суретте адам да, жануар да қандай жағдайда тұр? ЕББҚ Суреттен не көріп тұрсың? Талқылау сұрақтары: 1.Қандай күш түрімен таныстың? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
Суреттерді салыстырады Сұрақтарға жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -жеңіл қозғалтуға болатын жағдайды анықтайды,себебін түсіндіреді-1б -қозғалысқа кедергі көп болатын жағдайды анықтайды,себебін түсіндіреді-1б -үшінші суретті сипаттап,сұраққа жауап береді-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
таратпа Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Үйкелісті қалай арттыруға немесе азайтуға болады? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Үйкеліс күші қай кезде күштірек болады? |
Зерттеу жүргізеді
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -үйкелісті арттыруға болатын жолын анықтайды-1б - үйкелісті азайтуға болатын жолын анықтайды-1б
|
Қажетті заттар: Сабын,күріш,желім,мата |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Үш сәт» әдісі Сабақта мен ... жұмыс істедім, өйткені ... . Мен идеяны ұсындым. Мен мақсатқа жеттім, өйткені ... . Сабақ мен үшін болды. Менің көңіл күйім ... . Үйге тапсырма: Үйкеліс күшіне мысал ойластыр |
Стикерге жазады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
стикер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үйкеліс күші дегеніміз не ҚМЖ 3 сынып
Үйкеліс күші дегеніміз не ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Табиғат физикасы. Күш және қозғалыс |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
07.03.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Үйкеліс күші дегеніміз не? |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.3 - үйкеліс күшін зерттеу және оның білінуіне мысал келтіру; 3.5.1.4 күштің әсер ету бағытын анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үйкеліс күші қай кезде пайда болатынын анықтайды Үйкелістің түрлерімен танысады |
||||
|
Құндылық |
Білуге, жаңаны тануға құштар болу Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Патриотизм – ата-анаңды құрметтей білуің |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Ауырлық күші жоғалып кетсе әлем қалай өзгереді? «Ой қозғау» әдісі Берілген сауалдың дұрысын анықта. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 94,95-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Себебін анықта» әдісі Ойыншық мәшинені үстел,еден, кілем үстінде жүргізіп нәтижелерін анықта. Қай кезде мәшине дөңгелегі мен оны жүргізген заттың беті арасында кедергі аз болды? Қай кезде кедергі көп болды? ЕББҚ Қандай күш туралы білдің? Талқылау сұрақтары: 1.Суреттегі үйкеліс күші қайда бағытталған? |
Тәжірибе жасап, нәтижесін жариялайды
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -мәшинені үстел үстінде жіргізіп, нәтижесін жариялайды-1б - мәшинені еден үстінде жіргізіп, нәтижесін жариялайды-1б - мәшинені кілем үстінде жіргізіп, нәтижесін жариялайды-1б -кедергі аз болған кезді анықтайды-1б - кедергі көп болған кезді анықтайды-1б
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 94-бет Қажетті құрал: Ойын шық мәшине |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Салыстыр» әдісі Суреттерді салыстыр. Әр суретті сипатта. Қай жағдайда қозғалту жеңіл? Қай жағдайда қозғалысқа кедергі көп? Үшінші суретте адам да, жануар да қандай жағдайда тұр? ЕББҚ Суреттен не көріп тұрсың? Талқылау сұрақтары: 1.Қандай күш түрімен таныстың? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
Суреттерді салыстырады Сұрақтарға жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -жеңіл қозғалтуға болатын жағдайды анықтайды,себебін түсіндіреді-1б -қозғалысқа кедергі көп болатын жағдайды анықтайды,себебін түсіндіреді-1б -үшінші суретті сипаттап,сұраққа жауап береді-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
таратпа Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Үйкелісті қалай арттыруға немесе азайтуға болады? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Үйкеліс күші қай кезде күштірек болады? |
Зерттеу жүргізеді
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -үйкелісті арттыруға болатын жолын анықтайды-1б - үйкелісті азайтуға болатын жолын анықтайды-1б
|
Қажетті заттар: Сабын,күріш,желім,мата |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Үш сәт» әдісі Сабақта мен ... жұмыс істедім, өйткені ... . Мен идеяны ұсындым. Мен мақсатқа жеттім, өйткені ... . Сабақ мен үшін болды. Менің көңіл күйім ... . Үйге тапсырма: Үйкеліс күшіне мысал ойластыр |
Стикерге жазады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
стикер |
|
шағым қалдыра аласыз













