|
Сабақ:Қазақстан тарихы Күні:07.11.2018ж Сынып: 10«В» |
№25 Г.Титов атындағы ЖОМ Мұғалімнің аты жөні:Кенжебекова Айбала Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үйсін мемлекеті |
||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
Үйсін мемлекеті туралы білу |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
1.Қазақстан аумағында өмір сүрген үйсін мемлекеті туралы білу 2 Үйсіндердің этникалық тарихымен танысу 3. Қоныстанған аумақтарын анықтау |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Қазақстан аумағында өмір сүрген үйсін мемлекеті туралы біледі 2 Үйсіндердің этникалық тарихымен танысады 3. Қоныстанған аумақтарын анықтайды |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика мен терминология: гуньмо..., усунго..., синго...,тәті... |
||||||||||||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Қазақстан аумағында өмір сүрген үйсін мемлекеті туралы білу |
|||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік - Ел» ұлттық идеясы: тарихтың, мәдениет пен тілдің ортақтығы |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Оқулық,стикерлер,смайликтер,карта |
||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Алғашқы адамның пайда болуы |
||||||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу Кезекші мәлімдемесі бойынша түгелдеу Психологиялық ахуал қалыптастыру,үй тапсырмасын бекітемін 1,2,3 сандарын санау арқылы 3-топқа бөлемін Өткенді еске түсіру «Ыстық орындық» әдісі арқылы топтар арсында уй тапсырмасын бекітемін Қ.Б « Бас бармақ» |
Карта, оқулық, стикерлер, смайликтер |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20мин |
Жаңа сабақ мақсатымен бағалау критерийлерімен таныстырамын 1-тапсырма: Мәтінмен жұмыс 1.Қазақстанда мекендеген ежелгі үйсін мемлекеті 2.Үйсіндердің этникалық тарихы 3.Үйсіндердің қоныстануы Дескриптор: 1.Қазақстанда мекендеген ежелгі үйсін мемлекеті туралы айтады 2.Үйсіндердің этникалық тарихын біледі 3.Үйсіндердің қоныстануы картадан көрсетеді Қ.Б « Бас бармақ» 2-тапсырма: Картамен жұмыс. Қазақстандағы үйсіндердің қоныстанған орындарын картадан көрсетеді. Жетісу,Оңтүстік Қазақстан 3-тапсырма:Инсерт әдісі.Дәптермен жұмыс
Дескриптор:Үйсін мемлекетінің қоғамдық құрылысын анықтайды Қ.Б « Бас бармақ»
|
|
|||||||||||||||
|
Соңы (10мин) |
Үй тапсырмасы Тақырыпты Оқып келу |
|
|||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және қорғау ережелері АКТ –мен байланыс |
|||||||||||||||
|
Сұрақ, жауап |
«Бас бармақ» |
|
|||||||||||||||
|
Рефлексия (4мин) Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неліктен? |
|||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да ескеріңіз ? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үйсін мемлекеті
Үйсін мемлекеті
|
Сабақ:Қазақстан тарихы Күні:07.11.2018ж Сынып: 10«В» |
№25 Г.Титов атындағы ЖОМ Мұғалімнің аты жөні:Кенжебекова Айбала Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үйсін мемлекеті |
||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
Үйсін мемлекеті туралы білу |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
1.Қазақстан аумағында өмір сүрген үйсін мемлекеті туралы білу 2 Үйсіндердің этникалық тарихымен танысу 3. Қоныстанған аумақтарын анықтау |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Қазақстан аумағында өмір сүрген үйсін мемлекеті туралы біледі 2 Үйсіндердің этникалық тарихымен танысады 3. Қоныстанған аумақтарын анықтайды |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика мен терминология: гуньмо..., усунго..., синго...,тәті... |
||||||||||||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Қазақстан аумағында өмір сүрген үйсін мемлекеті туралы білу |
|||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік - Ел» ұлттық идеясы: тарихтың, мәдениет пен тілдің ортақтығы |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Оқулық,стикерлер,смайликтер,карта |
||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Алғашқы адамның пайда болуы |
||||||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу Кезекші мәлімдемесі бойынша түгелдеу Психологиялық ахуал қалыптастыру,үй тапсырмасын бекітемін 1,2,3 сандарын санау арқылы 3-топқа бөлемін Өткенді еске түсіру «Ыстық орындық» әдісі арқылы топтар арсында уй тапсырмасын бекітемін Қ.Б « Бас бармақ» |
Карта, оқулық, стикерлер, смайликтер |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20мин |
Жаңа сабақ мақсатымен бағалау критерийлерімен таныстырамын 1-тапсырма: Мәтінмен жұмыс 1.Қазақстанда мекендеген ежелгі үйсін мемлекеті 2.Үйсіндердің этникалық тарихы 3.Үйсіндердің қоныстануы Дескриптор: 1.Қазақстанда мекендеген ежелгі үйсін мемлекеті туралы айтады 2.Үйсіндердің этникалық тарихын біледі 3.Үйсіндердің қоныстануы картадан көрсетеді Қ.Б « Бас бармақ» 2-тапсырма: Картамен жұмыс. Қазақстандағы үйсіндердің қоныстанған орындарын картадан көрсетеді. Жетісу,Оңтүстік Қазақстан 3-тапсырма:Инсерт әдісі.Дәптермен жұмыс
Дескриптор:Үйсін мемлекетінің қоғамдық құрылысын анықтайды Қ.Б « Бас бармақ»
|
|
|||||||||||||||
|
Соңы (10мин) |
Үй тапсырмасы Тақырыпты Оқып келу |
|
|||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және қорғау ережелері АКТ –мен байланыс |
|||||||||||||||
|
Сұрақ, жауап |
«Бас бармақ» |
|
|||||||||||||||
|
Рефлексия (4мин) Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неліктен? |
|||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да ескеріңіз ? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














