Тексерілді:
|
Сабақ тақырыбы |
Үйсіндер тарихы және олардың шаруашылығы |
||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
5.5.1-үйсіндер тарихын сипаттау 5.5.2- үйсіндердің қоғамдық құрылымы мен қандай кәсіппен айналысқандарын түсіндіру |
||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
- үйсіндердің қоныстанған аумақтарын картадан көрсете алады; -үйсіндердің тарихы бойынша негізгі мерзімдерін атай алады; - үйсіндердің кімдермен сауда қатынасы болғанын айта алады; |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі терминдер: гуньмо,кешенді малшылық-егіншілік кәсіп, суармалы егіншілік. Сабақта диалогке немесе жазу үшін қолданылатын тіл: Талқылауға берілетін сұрақтар: 1.Біз үйсіндер туралы түрлі деректерден не білеміз? 2.Қытай жылнамаларында үйсін мемлекеті қашан құрылған деп жазылған? 3.Үйсіндердің қоғамдық құрылымын сипаттаңдар.Үйсіндердің жоғарғы билеушісінің лауазымы қандай болды? |
||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 3-5 минут 3минут |
«Жылы лебіз» Құрметті оқушылар! Біз сендермен бірге бүгінгі сабағымызды көтеріңкі көңіл күймен бастамақпыз.Бүгінгі сабағымыз барлығымызға қуаныш әкелсін,бір-бірімізбен жақсы тіл табысып, жақсы нәтижелерге жетейік. Мен дәл сендердей алғыр, тапқыр, ізденімпаз оқушылармен кездесіп, жұмыс жасайтыныма қуанып тұрмын, сондықтан сендерде жаңа білімді меңгеруге, туған жердіміздің тарихын үйренуге құлшыныс танытасыңдар деп ойлаймын... Ары қарай оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Өтілген материалды қайталау: «Дұрыс-Бұрыс» әдісі 1.Тиграхауда сақтары Жетісу аймағын мекендеген + 2. «Мұртты қорғандар» жетісу жеріндегі қорғандардың қатарына жатады - 3.Есік қорғанынан жазуы бар күміс табақша табылды + 4.Үйсіндердің астанасы Битянь қаласы – 5.Үйсіндердің астанасы Ыстықкөлдің жағасында орналасқан + ФБ- мадақтау, ынталандыру |
Интерактивті тақта А4 қағазы, маркерлер |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 1 минут Тапсырма орындау 17 минут Топтардың жауабын тыңдау 10 минут 3-4 минут |
Мұғалімнің сөзі: Б.з.б. 1-мың жылдықтың соңында сақ тайпалары одағының орнына Қазақстан жерінде жаңа тайпалық одақтар келді.Б.з.б. ІІІ ғ.соңы –б.з.ІУ ғ. басында Жетісу жерінде үйсін мемлекеттік бірлестігі құрылды. Электронды оқулықтан үйсіндер жайлы үзінді көрсету Әңгіме жүргізу:
Топпен жұмыс
1.Оқулықта берілген мәтінді оқи отырып, үйсін мемлекетінің құрылуы туралы әңгімелеңдер 2.Кескін картадан үйсіндер мекендеген аймақты белгілеңдер және басқару жүйесін схема арқылы көрсетіңдер. 3.Қытай тарихшыларының еңбегінен берілген үзінділерді оқи отырып, үйсіндердің мемлекеттік құрылымы жайлы әңгімелеңдер 2-топқа тапсырма 1.Оқулықта берілген мәтінді оқи отырып, үйсіндер қоғамының әлеуметтік құрылымы жайлы әңгімелеңдер. 2.Үйсіндердің әлеуметтік топтарын схеме арқылы көрсетіңдер және әлеуметтік теңсіздіктің болғанын мысалдар келтіре отырып дәлелдеңдер. 3.Хань әулетінің елшілері келтірген мәліметтерді пайдалана отырып, үйсіндердің халқының және әскерлерінің санын айтыңдар. 3-топқа тапсырма 1.Оқулықта берілген мәтінді оқи отырып, үйсіндердің шаруашылық түрлері жайлы әңгімелеңдер. 2.Кескін картадан үйсіндер мекендеген аймақты белгілеңдер және «Үйсіндердің шаруашылығы» тақырыбына сызба құрастырыңдар. 3. «Үйсіндердің тарихы мен шаруашылығы» тақырыбына кесте құрастырыңдар. ФБ- «Бас бармақ» әдісі, смайликтер арқылы бағалау Жаңа сабақты бекіту. Оқулықта берілген материалдармен жұмыс Дәптерге таблица сызғызу
Таблицаның толтырылуын интерактивті тақта арқылы тексеру Сабақтың соңы Рефлексия .Сұрақтар қоя отырып өтілген сабақ бойынша алған білімдерін тексеру. БББ кестесі бойынша
Үйге тапсырма: §36-37 оқу, үйсіндер жайлы берілген қосымша материалдармен танысу. |
Электорнды оқулық Кескін карта
Түрлі-түсті стикерлер
А4қағазы, фломастер, стикерлер, смайликтер, кескін карта
Интерактивті тақта |
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үйсіндер тарихы
Үйсіндер тарихы
Тексерілді:
|
Сабақ тақырыбы |
Үйсіндер тарихы және олардың шаруашылығы |
||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
5.5.1-үйсіндер тарихын сипаттау 5.5.2- үйсіндердің қоғамдық құрылымы мен қандай кәсіппен айналысқандарын түсіндіру |
||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
- үйсіндердің қоныстанған аумақтарын картадан көрсете алады; -үйсіндердің тарихы бойынша негізгі мерзімдерін атай алады; - үйсіндердің кімдермен сауда қатынасы болғанын айта алады; |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі терминдер: гуньмо,кешенді малшылық-егіншілік кәсіп, суармалы егіншілік. Сабақта диалогке немесе жазу үшін қолданылатын тіл: Талқылауға берілетін сұрақтар: 1.Біз үйсіндер туралы түрлі деректерден не білеміз? 2.Қытай жылнамаларында үйсін мемлекеті қашан құрылған деп жазылған? 3.Үйсіндердің қоғамдық құрылымын сипаттаңдар.Үйсіндердің жоғарғы билеушісінің лауазымы қандай болды? |
||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 3-5 минут 3минут |
«Жылы лебіз» Құрметті оқушылар! Біз сендермен бірге бүгінгі сабағымызды көтеріңкі көңіл күймен бастамақпыз.Бүгінгі сабағымыз барлығымызға қуаныш әкелсін,бір-бірімізбен жақсы тіл табысып, жақсы нәтижелерге жетейік. Мен дәл сендердей алғыр, тапқыр, ізденімпаз оқушылармен кездесіп, жұмыс жасайтыныма қуанып тұрмын, сондықтан сендерде жаңа білімді меңгеруге, туған жердіміздің тарихын үйренуге құлшыныс танытасыңдар деп ойлаймын... Ары қарай оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Өтілген материалды қайталау: «Дұрыс-Бұрыс» әдісі 1.Тиграхауда сақтары Жетісу аймағын мекендеген + 2. «Мұртты қорғандар» жетісу жеріндегі қорғандардың қатарына жатады - 3.Есік қорғанынан жазуы бар күміс табақша табылды + 4.Үйсіндердің астанасы Битянь қаласы – 5.Үйсіндердің астанасы Ыстықкөлдің жағасында орналасқан + ФБ- мадақтау, ынталандыру |
Интерактивті тақта А4 қағазы, маркерлер |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 1 минут Тапсырма орындау 17 минут Топтардың жауабын тыңдау 10 минут 3-4 минут |
Мұғалімнің сөзі: Б.з.б. 1-мың жылдықтың соңында сақ тайпалары одағының орнына Қазақстан жерінде жаңа тайпалық одақтар келді.Б.з.б. ІІІ ғ.соңы –б.з.ІУ ғ. басында Жетісу жерінде үйсін мемлекеттік бірлестігі құрылды. Электронды оқулықтан үйсіндер жайлы үзінді көрсету Әңгіме жүргізу:
Топпен жұмыс
1.Оқулықта берілген мәтінді оқи отырып, үйсін мемлекетінің құрылуы туралы әңгімелеңдер 2.Кескін картадан үйсіндер мекендеген аймақты белгілеңдер және басқару жүйесін схема арқылы көрсетіңдер. 3.Қытай тарихшыларының еңбегінен берілген үзінділерді оқи отырып, үйсіндердің мемлекеттік құрылымы жайлы әңгімелеңдер 2-топқа тапсырма 1.Оқулықта берілген мәтінді оқи отырып, үйсіндер қоғамының әлеуметтік құрылымы жайлы әңгімелеңдер. 2.Үйсіндердің әлеуметтік топтарын схеме арқылы көрсетіңдер және әлеуметтік теңсіздіктің болғанын мысалдар келтіре отырып дәлелдеңдер. 3.Хань әулетінің елшілері келтірген мәліметтерді пайдалана отырып, үйсіндердің халқының және әскерлерінің санын айтыңдар. 3-топқа тапсырма 1.Оқулықта берілген мәтінді оқи отырып, үйсіндердің шаруашылық түрлері жайлы әңгімелеңдер. 2.Кескін картадан үйсіндер мекендеген аймақты белгілеңдер және «Үйсіндердің шаруашылығы» тақырыбына сызба құрастырыңдар. 3. «Үйсіндердің тарихы мен шаруашылығы» тақырыбына кесте құрастырыңдар. ФБ- «Бас бармақ» әдісі, смайликтер арқылы бағалау Жаңа сабақты бекіту. Оқулықта берілген материалдармен жұмыс Дәптерге таблица сызғызу
Таблицаның толтырылуын интерактивті тақта арқылы тексеру Сабақтың соңы Рефлексия .Сұрақтар қоя отырып өтілген сабақ бойынша алған білімдерін тексеру. БББ кестесі бойынша
Үйге тапсырма: §36-37 оқу, үйсіндер жайлы берілген қосымша материалдармен танысу. |
Электорнды оқулық Кескін карта
Түрлі-түсті стикерлер
А4қағазы, фломастер, стикерлер, смайликтер, кескін карта
Интерактивті тақта |
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз













