Материалдар / Үлкен болған кезімде сыйлы болам өзімде
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Үлкен болған кезімде сыйлы болам өзімде

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қазан 2020
494
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Page 1


Мектеп:
Күні:
Пəні: ​Əдебиеттік оқу
Мұғалім:Қабдрашит Аружан

Сыныбы: 2 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:​ Үлкен болған кезімде сыйлы болам өзімде.
Сабақ негізделген
оқу мақсаты. 2.1.1.1-"Атасы мен немересі" мəтінін мəнерлеп оқу;
2.2.1.1-"Кім ойлап тапқан?" өлеңі бойынша басты сөздерді екі топқа бөліп жазу.
Отбасы мүшелеріне ең жылы сөздерді арнау;
2.3.3.1- Отбасы мүшелерін үш тілде айту;
Сабақтың
мақсаттары

Оқулықта берілген жəне қосымша тапсырмаларды орындайды. Дəптермен
жұмыс жасайды.
Жеке ,жұптық жұмыстарды орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа
жауап береді. Оқулықта берілген нақыл сөздің мағынасын айта алады;
Отбасы мүшелерін үш тілде айта алады. "Кім ойлап тапқан?" өлеңі бойынша
басты сөздерді екі топқа бөліп жаза алады.
Бағалау
критерийлері
Үй жұмысына байланысты қойылған сұрақтарға жауап береді. Нақыл сөздің
мағынасын түсіндіріп бере алады. Мəтінді мəнерлеп оқи алады. Өлеңдегі
сөздерді екі топқа бөліп жаза алады. Отбасындағы үлкендерге ең жылы сөздерін
арнайы алады. Отбасы мүшелерін үш тілде айта алады.
Тілдік мақсаттар:

Оқушылар: ​ Оқушылар өз ойын еркін айта алады.


Талқылауға арналған сұрақтар ​:
"Атаңа не қылсаң алдыңа сол келер " деген
нақылдың мағынасын аш.

Жазылым бойынша: ​ Дəптермен жұмыс.

Қолданылатын
əдіс-тəсілдер:
"Ыстық алақан" əдісі, "Ашық микрофон" əдісі, "Иық,тізе,аяқ" сергіту сəті, "Алма
ағашы" əдісі.
Пəнаралық
байланыс:
қазақ тілі
Алдыңғы білім: 1- сынытағы білім көзі
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар
Сабақтың басы
Ұйымдастыру
5минут

Ұйымдастыру кезеңі
-Амандасу.
-Түгендеу.
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
"Ыстық алақан"
əдісі.


Page 2

"Ыстық алақан" ​əдісі арқылы . Оқушылар қол ұстасып
тұрып, бір-біріне жақсы лебіз білдіреді.

Сабақтың ортасы
Жаңа білім
30 минут
Үй тапсырмасын сұрау:
«Ашық микрофон» əдісі (Айтылым)
Оқушылар қолдарына микрофон ұстап, өткен сабаққа
байланысты немесе үй жұмысына байланысты сұрақ қояды,
екінші оқушы жауап береді.


1-Тапсырма.
Нақыл сөздің мағынасын түсіндіріп көр.
Атаңа не қылсаң,алдыңа сол келер.
Дескриптор​: Нақыл сөздің мағынасын түсіндіре алады.
Бағалау: ​Шапалақ əдісі арқылы.

2-Тапсырма. ​(Тыңдалым)
Спандияр Көбеев 1878 жылы туып, 1956 жылы 78 жасқа
қараған шағында өмірден өткен. Ол Қостанай облысында
туған. Балаларға арналған «Үлгілі бала» атты кітабы бар.

Оқулықтағы негізгі мəтінмен танысады.Мəтінді түсініп оқы
(Оқылым).
​Атасы мен немересі .
Ата қартайып ,күші кеміді: нашар көретін ,нашар еститін
болды, ішкен тамағын алдына төгетін болды. Не үшін
десеңіз,оның аяқ-қолы кəріліктен қалтыраушы еді.
Шалдың бұл ісі баласы мен келініне ұнамады. Олар шалдың
алдына жаман дастархан жайып тамақты жаман ыдысқа
құйып ,более беретін болды. Немересі өзінің əкесіне "Атамды
бөлек отырғызба " деуге бата алмайды.
Бір күні ол ағаш жонып отырады. Əкесі көріп : "Шырағым
не ғып жатырсың?" -дейді. Сонда баласы : "Аяқ істеп


































Page 3

жатырмын . Шешем екеуің атама ұқсап қартайғанда ,сендерге
тамақты осы аяққа құйып беремін" , -дейді.
Бұл сөзді естіп ,шалдың баласы ұялып , əкесін бөлек
отырғызып тамақ беруді қояды.

Аяқ- ​үлкендеу жайпақ тостаған,тостақ.

Дескриптор: ​Мəтінді түсініп оқи алады.

3-Тапсырма ​ (Оқылым).
Мəтінен əкесі мен баласының сөзін тауып оқы.
​Дескриптор: ​Мəтінен əкесі мен баласының сөзін таба
алады.

4-Тапсырма (Айтылым).
Баласының неге осылай айтқанын түсіндір.
Дескриптор: ​Баласының неге осылай айтқанын түсіндіре
алады.

Саралау.
Сұраққа жауап бер. Əңгімеден үлкенді сыйламауды қандай
əрекеттерден білуге болады?
Мысалы: -Алдына жаман дастархан жайды.
-Бөлек отырғызатын болды.

5-Тапсырма.
Өлеңді тыңдап , жаттап ал (Тыңдалым).
​Кім ойлап тапқан?


​Қайрат Жұмағалиев.

Сергіту сəті: "Иық ,тізе ,аяқ" ​əуеніне қимыл-қозғалыс
жасайды.

6-Тапсырма (Жазылым).
Өлеңдегі ақын атаған аяулы сөздерді екі топқа
бөліп,дəптеріңе теріп жаз.

Дескриптор: ​ Өлеңдегі аяулы сөздерді екі топқа бөліп жаза
алады.
Бағалау: ​Дəптерлеріне смайликтер қою арқылы.



































Сергіту сəті:

https://youtu.be/b
y8NcRAsRAE













Page 4


7-Тапсырма.
Отбасыңдағы үлкендерге ең жылы сөздеріңді арна.
​Мысалы: ​ Ардақты анам
Ең сүйікті…
Аса қадірлі…
Ең қымбатты…
​Дескриптор:​ Өз отбасындағы үлкендерге жылы сөздерін
арнайы алады.

8-Тапсырма(Айтылым).
Оқушылар отбасы мүшелерін үш тілде айтады.

Дескриптор: ​Үш тілде сөйлеуге үйренеді
Ойлау қабілеті дамиды.

9-Тапсырма (Айтылым).
Оқушылар жұптасып бір-бірлеріне аналарының қалай
еркелететін айтып береді.
Дескриптор: ​Жұптасып жұмыс жасай алады, бір -бірлеріне
аналарының қалай еркелететін жайында айтып бере алады.

























Сабақтың соңы
5минут
Рефлексия: «Алма ағашы» ​əдісі .
Оқушылар сабақтан алған əсерлерін стикерге жазып, алма
ағашына жапсырады.

Бағалау: "Смайликтер" ​ арқылы.
Үйге тапсырма: "Кім ойлап тапқан?" ​өлеңін жаттау.




"Смайлик
тер".




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!