Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Еркінқала орта мектебі
Бекітемін:
|
Бөлім: |
«Адам жанының құпиясы» бөлімі |
|
Педагогтің тегі |
Муканова Г. |
|
Күні: |
23.02.2023 |
|
Сынып: |
9 а |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Ұлпан» романындағы заман көрінісі, жаңашылдығы, қазақ қыздарының тағдыры |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
9.3.3.1 шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 15 минут 15 минут |
Үй тапсырмасын пысықтау Берілген үзіндіні талдау: Бауыржан Момышұлы атамыздан бір кісі сұрапты: - Бауке, айтыңызшы, өзі жер бетінде ең батыр адам кім? - депті. Сонда батыр атамыз ойланбастан: -Жер бетіндегі ең батыр адам ..... ол – қыз, -депті. Оның мәнісін сұрағанда былай деп жауап беріпті: -Мен қанша батыр болсам да, бөтен, танымайтын елге бір сағат та тұрғым келмей қашамын. Ал, қыз болса, барған жерінде жалғыз өзі өмірінде көрмеген, танымайтын адамдармен тіл табысып, сол елді біріктіріп ел де қыла алады, сыйлата да алады, алыса да алады, қаймықпастан ұрпағын да көбейтіп, сол елді жеңіп, мәңгі билейді, - деген екен.
1-тапсырма « Топтық тергеу» әдісі. Ғ.Мүсірепов «Ұлпан» романын талдау. 1.Суреттеңдер. Романға сюжеттік жоспар жасайды. 2.Салыстырыңдар. Есеней – қазақ әдебиетіндегі кесек тұлға. Есеней көзқарасына Ұлпанның әсерін, басқа өздеріңіз оқыған шығарма кейіпкерімен салыстырыңыз. 3.Зерттеңдер. Ұлпан образы мен бүгінігі күннің әйелдерінің арасындағы қандай байланыс пен ұқсастығы бар? 4.Қолданыңдар. Романның үзінді алып,рөлдік ойын, көрініс даярланыз. 5.Елестетіңдер. Бүгінгі күні Ұлпан біздің арамызда болса кім болған болар еді. 6.Қарсы шығыңдар. Романда автормен келіспейтін оқиғаларға қарсы шығып,өз пікірлеріңді қорғаңдар. 2-тапсырма Романның қазақ әйелдерінің бойындағы парасаттылық пен көрегендікті, мейірімділік пен шыдамдылықты, жарына, еліне деген сүйіспеншілікті, ұрпақ тәрбиесін бекем ұстанған асыл аналарды дәріптеу идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу |
Үзіндіні талдап, ойларымен бөліседі Романды талдайды Әдеби эссе жазады |
Қолпаштау
4 балл
Ғаламдық тұрғыдан талдайды; 3 балл Әдеби эссе жазады. 3 балл
|
9-сынып оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «3-2-1» • Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат • Қиындық тудырған 2 аспект • Сабақ барысында туындаған 1 сұрақ. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ұлпан" романы 5-сабақ
"Ұлпан" романы 5-сабақ
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Еркінқала орта мектебі
Бекітемін:
|
Бөлім: |
«Адам жанының құпиясы» бөлімі |
|
Педагогтің тегі |
Муканова Г. |
|
Күні: |
23.02.2023 |
|
Сынып: |
9 а |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Ұлпан» романындағы заман көрінісі, жаңашылдығы, қазақ қыздарының тағдыры |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
9.3.3.1 шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 15 минут 15 минут |
Үй тапсырмасын пысықтау Берілген үзіндіні талдау: Бауыржан Момышұлы атамыздан бір кісі сұрапты: - Бауке, айтыңызшы, өзі жер бетінде ең батыр адам кім? - депті. Сонда батыр атамыз ойланбастан: -Жер бетіндегі ең батыр адам ..... ол – қыз, -депті. Оның мәнісін сұрағанда былай деп жауап беріпті: -Мен қанша батыр болсам да, бөтен, танымайтын елге бір сағат та тұрғым келмей қашамын. Ал, қыз болса, барған жерінде жалғыз өзі өмірінде көрмеген, танымайтын адамдармен тіл табысып, сол елді біріктіріп ел де қыла алады, сыйлата да алады, алыса да алады, қаймықпастан ұрпағын да көбейтіп, сол елді жеңіп, мәңгі билейді, - деген екен.
1-тапсырма « Топтық тергеу» әдісі. Ғ.Мүсірепов «Ұлпан» романын талдау. 1.Суреттеңдер. Романға сюжеттік жоспар жасайды. 2.Салыстырыңдар. Есеней – қазақ әдебиетіндегі кесек тұлға. Есеней көзқарасына Ұлпанның әсерін, басқа өздеріңіз оқыған шығарма кейіпкерімен салыстырыңыз. 3.Зерттеңдер. Ұлпан образы мен бүгінігі күннің әйелдерінің арасындағы қандай байланыс пен ұқсастығы бар? 4.Қолданыңдар. Романның үзінді алып,рөлдік ойын, көрініс даярланыз. 5.Елестетіңдер. Бүгінгі күні Ұлпан біздің арамызда болса кім болған болар еді. 6.Қарсы шығыңдар. Романда автормен келіспейтін оқиғаларға қарсы шығып,өз пікірлеріңді қорғаңдар. 2-тапсырма Романның қазақ әйелдерінің бойындағы парасаттылық пен көрегендікті, мейірімділік пен шыдамдылықты, жарына, еліне деген сүйіспеншілікті, ұрпақ тәрбиесін бекем ұстанған асыл аналарды дәріптеу идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу |
Үзіндіні талдап, ойларымен бөліседі Романды талдайды Әдеби эссе жазады |
Қолпаштау
4 балл
Ғаламдық тұрғыдан талдайды; 3 балл Әдеби эссе жазады. 3 балл
|
9-сынып оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «3-2-1» • Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат • Қиындық тудырған 2 аспект • Сабақ барысында туындаған 1 сұрақ. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













