Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп: |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып:8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлт зиялылары- алаш қозғалысының тірегі |
|
Сабақтың мақсаты |
ХХ ғ бас кезіндегі Алаш қозғалысы ұлт зиялыларының атқарған қызметі жайлы түсіндіре отырып, оқушылардың танымдық қабілетін арттыру |
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақстанның оңтайлы имиджін қалыптастыруға үлес қосу;Ар-ұят: Адал еңбекті құрметтеу;Талап: Жеке және командамен жұмыс істей білу; |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс - әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Ресурстар |
||||
|
Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске түсіру |
Ой салу
1.Суреттерде не көріп
отырсыздар? Болжамдарын негіздейді Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
Тақырыптық суреттер |
||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім |
Мәтінмен жұмыс Әлихан Нұрмұхамедұлы Бөкейханов (1866–1937) қоғам және мемлекет қайраткері, бұрынғы Семей облысы Қарқаралы уезі Тоқырауын болысының 7-ауылында дүниеге келген. Ұлт-азаттық қозғалыс жетекшісі, публицист ғалым, аудармашы. Міржақып Дулатов (1885–1935) қазіргі Қостанай облысы Жангелдин ауданында дүниеге келген. Көрнекті қазақ ақыны, жазушы, педагог, қоғам қайраткері. 20-жылдардың бас кезіндегі қазақ мәдениеті мен әдебиетінің ірі өкілі. Ахмет Байтұрсынов (1873–1938) қазіргі Қостанай облысы Жангелдин ауданы Сарытүбек ауылында дүниеге келген. Ұлт-азаттық қозғалыс жетекшісі, мемлекет қайраткері, ақын, публицист, лингвист, қазақ әдебиетінің негізін қалаушылардың бірі, ғалым, ұлттық жазудың реформаторы, ағартушы. Тапсырма Төменде берілген сөздердің авторын анықтап, мағынасын ашу 1.«Қазақ халқының өмір сүруінің өзі проблемаға айналды» 2. «Қазақстан Ресей отары болды, болып қала береді» 3. «Жұрт сеңдей соғылды, түнде ұйқыдан күндіз күлкіден айырылды» 4. «Тыңдаңыздар, қан төкпеңіздер» Жеке жұмыс Алаш қайраткерлерінің саяси қызметіне талдау жасап, Алаш қозғалысының тарихи маңызын жазыңыз
|
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды
Оқушылар өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушылар бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады.
Оқушылар сөздердің авторын анықтап, мағынасын анықтайды.
-Алаш қозғалысының тарихи маңызын жазады |
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте
Карта
ҚБ парағы |
||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс Бүгінгі сабақтан мен не білдім? Сабақ барысында қандай қиындыққа кездестің? Сабақ барысында қандай сұрақ туындады?
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
А4, конспект |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлт зиялылары - алаш қозғалысының тірегі
Ұлт зиялылары - алаш қозғалысының тірегі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп: |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып:8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлт зиялылары- алаш қозғалысының тірегі |
|
Сабақтың мақсаты |
ХХ ғ бас кезіндегі Алаш қозғалысы ұлт зиялыларының атқарған қызметі жайлы түсіндіре отырып, оқушылардың танымдық қабілетін арттыру |
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақстанның оңтайлы имиджін қалыптастыруға үлес қосу;Ар-ұят: Адал еңбекті құрметтеу;Талап: Жеке және командамен жұмыс істей білу; |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс - әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Ресурстар |
||||
|
Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске түсіру |
Ой салу
1.Суреттерде не көріп
отырсыздар? Болжамдарын негіздейді Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
Тақырыптық суреттер |
||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім |
Мәтінмен жұмыс Әлихан Нұрмұхамедұлы Бөкейханов (1866–1937) қоғам және мемлекет қайраткері, бұрынғы Семей облысы Қарқаралы уезі Тоқырауын болысының 7-ауылында дүниеге келген. Ұлт-азаттық қозғалыс жетекшісі, публицист ғалым, аудармашы. Міржақып Дулатов (1885–1935) қазіргі Қостанай облысы Жангелдин ауданында дүниеге келген. Көрнекті қазақ ақыны, жазушы, педагог, қоғам қайраткері. 20-жылдардың бас кезіндегі қазақ мәдениеті мен әдебиетінің ірі өкілі. Ахмет Байтұрсынов (1873–1938) қазіргі Қостанай облысы Жангелдин ауданы Сарытүбек ауылында дүниеге келген. Ұлт-азаттық қозғалыс жетекшісі, мемлекет қайраткері, ақын, публицист, лингвист, қазақ әдебиетінің негізін қалаушылардың бірі, ғалым, ұлттық жазудың реформаторы, ағартушы. Тапсырма Төменде берілген сөздердің авторын анықтап, мағынасын ашу 1.«Қазақ халқының өмір сүруінің өзі проблемаға айналды» 2. «Қазақстан Ресей отары болды, болып қала береді» 3. «Жұрт сеңдей соғылды, түнде ұйқыдан күндіз күлкіден айырылды» 4. «Тыңдаңыздар, қан төкпеңіздер» Жеке жұмыс Алаш қайраткерлерінің саяси қызметіне талдау жасап, Алаш қозғалысының тарихи маңызын жазыңыз
|
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды
Оқушылар өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушылар бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады.
Оқушылар сөздердің авторын анықтап, мағынасын анықтайды.
-Алаш қозғалысының тарихи маңызын жазады |
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте
Карта
ҚБ парағы |
||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс Бүгінгі сабақтан мен не білдім? Сабақ барысында қандай қиындыққа кездестің? Сабақ барысында қандай сұрақ туындады?
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
А4, конспект |
шағым қалдыра аласыз














