|
Мектеп: |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Ермекова Гулназира Кенжесовна |
|
|
Күні:10.04.2023 ж. |
Пәні: қазақ тілі |
|
|
Сынып: 8 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлттық мәдениет |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпараттан астарлы ойды анықтау 8.4.4.4 жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Театр туралы білімдерін кеңейте отырып, театрға деген сүйіспеншілігін қалыптастыру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу Оқушылардың назарын сабаққа аудару Оқу мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын сұрайды ОЙТҮРТКІ
|
Мұғаліммен амандасады Назарын сабаққа аударады Оқу мақсатымен танысады Үй тапсырмасын айтады |
Жарайсың! Тамаша! Керемет! 1 балл |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма Мәтінді мұқият тыңдап, ақпаратты ретімен орналастырыңыз.
Дескриптор: -ақпараттарды ретімен орналастырады.
2-тапсырма. Мәтіндегі ақпараттың дұрыс-бұрысын анықтаңыз.
Дексриптор: -дұрыс ақпараттарды табады; -бұрыс ақпараттарды табады.
3-тапсырма. Автордың тілдік қолданысы арқылы астарлы ойды анықтаңыз
Дескриптор: -астарлы ойды анықтайды. 4-тапсырма. Жай сөйлемнің құрылымдық түрлеріне ажырат.
Дескриптор: -жай сөйлемнің түрлерін ажыратады. Жақты/жақсыз Жалаң/жайылма Толымды/толымсыз 5-тапсырма. Сөйлемдерді атаулы сөйлемдерге айналдырып жазыңдар. 1.Мезгіл жаз еді.2.Ай жарқырап тұрған. 3.Күн ыстық еді. 4.Дала қатты аяз еді. 5.Күн ұясына батып барады. 6.Кеш болды. Дескриптор: -сөйлемдерді атаулы сөйлемдерге айналдырады. -жазу каллиграфиясын сақтайды. |
Ақпараттарды ретімен орналастырады
Дұрыс/бұрысын анықтайды.
Астарлы ойды анықтайды.
Жай сөйлем түрлерін ажыратады
Атаулы сөйлемге айналдырады
|
Дескрип-тор арқылы бағалау
1 балл
Дескриптор арқылы бағалау 2 балл
Дексриптор арқылы бағалау 1 балл
Дескриптор арқылы бағалау
3 балл
Дескриптор арқылы бағалау 2 балл
|
Тарат-па материалдары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
3 «Қ» Қызық Қиын Құнды Үйге тапсырма
|
Сабаққа кері байланыс береді
Үй тапсырмасын алады |
1-10 балл аралығында бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық мәдениет 8-сынып қазақ тілі
Ұлттық мәдениет 8-сынып қазақ тілі
|
Мектеп: |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Ермекова Гулназира Кенжесовна |
|
|
Күні:10.04.2023 ж. |
Пәні: қазақ тілі |
|
|
Сынып: 8 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлттық мәдениет |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпараттан астарлы ойды анықтау 8.4.4.4 жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Театр туралы білімдерін кеңейте отырып, театрға деген сүйіспеншілігін қалыптастыру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу Оқушылардың назарын сабаққа аудару Оқу мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын сұрайды ОЙТҮРТКІ
|
Мұғаліммен амандасады Назарын сабаққа аударады Оқу мақсатымен танысады Үй тапсырмасын айтады |
Жарайсың! Тамаша! Керемет! 1 балл |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма Мәтінді мұқият тыңдап, ақпаратты ретімен орналастырыңыз.
Дескриптор: -ақпараттарды ретімен орналастырады.
2-тапсырма. Мәтіндегі ақпараттың дұрыс-бұрысын анықтаңыз.
Дексриптор: -дұрыс ақпараттарды табады; -бұрыс ақпараттарды табады.
3-тапсырма. Автордың тілдік қолданысы арқылы астарлы ойды анықтаңыз
Дескриптор: -астарлы ойды анықтайды. 4-тапсырма. Жай сөйлемнің құрылымдық түрлеріне ажырат.
Дескриптор: -жай сөйлемнің түрлерін ажыратады. Жақты/жақсыз Жалаң/жайылма Толымды/толымсыз 5-тапсырма. Сөйлемдерді атаулы сөйлемдерге айналдырып жазыңдар. 1.Мезгіл жаз еді.2.Ай жарқырап тұрған. 3.Күн ыстық еді. 4.Дала қатты аяз еді. 5.Күн ұясына батып барады. 6.Кеш болды. Дескриптор: -сөйлемдерді атаулы сөйлемдерге айналдырады. -жазу каллиграфиясын сақтайды. |
Ақпараттарды ретімен орналастырады
Дұрыс/бұрысын анықтайды.
Астарлы ойды анықтайды.
Жай сөйлем түрлерін ажыратады
Атаулы сөйлемге айналдырады
|
Дескрип-тор арқылы бағалау
1 балл
Дескриптор арқылы бағалау 2 балл
Дексриптор арқылы бағалау 1 балл
Дескриптор арқылы бағалау
3 балл
Дескриптор арқылы бағалау 2 балл
|
Тарат-па материалдары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
3 «Қ» Қызық Қиын Құнды Үйге тапсырма
|
Сабаққа кері байланыс береді
Үй тапсырмасын алады |
1-10 балл аралығында бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз













