|
Бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. |
Мектеп: |
Сыныбы: 10 |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық мәдениеттің негізі – салт-дәстүрлер |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.2.1 мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі (интервью) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдау; 10.2.3.1 көпшілікке арналған интервьюдің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау; |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндермен танысу, мәтіндердегі терминдер мен ұғымдарды анықтау; Көпшілігі: мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі (пікірталас) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдау, көпшілікке арналған интервьюдің құрылымы мен рәсімделуін білу; Кейбір оқушылар: мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі (пікірталас) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдау және ғаламдық мәселелермен байланыстыру. |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||||||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Сабақтың ортасы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. «Менің аспандағы жұлдызым» Оқушыларға парақтарға жұлдызды салу ұсынылады. Жұлдыздың қырларына әрбір оқушы өз бойындағы жақсы қасиеттерді жазу керек. Жұлдыздың ортасына өз есімін жазады. Сосын парақтар шеңбер бойынша бір-біріне беріледі. Әрбір оқушы сыныптасының бойынан расында да сол қасиетті байқаса, астын сызады, байқамаса сызбайды. Егер ол сыныптасының бойында тағы да жазылмаған басқа қасиеттер байқаса, онда қосып жазып қояды. Ойын соңында парақ иесіне қайтып оралады.
Суреттермен танысып, «Салт-дәстүр» сөзіне түсінік беріңдер.
Оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
«Салт-дәстүрді білу – Отанды тану» мәтінін (07.mp3) тыңдап, сұрақтарға жауап берің дер. Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдаңдар.
1-тапсырма. Кестені толтырыңыз. Мәтіндегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдаңыз.
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Берілген салт-дәстүрлерді
мазмұнына қарай топтастырыңдар, оларға түсінік беріп, сұхбат
құрыңдар. Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Халқымыздың салт-дәстүрі туралы таныстырылым дайындап, топ алдында қорғаңдар.
|
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжау жасайды, сұрақтарға жауап береді.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтайды.
«Биші, педагог, балетмейстер Болат Аюханов» аудиомәтінін (05. mp3) тыңдап, Қазақстандағы балет өнерінің өркендеуі туралы ой бөлісіңдер. Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдаңдар.
Берілген салт-дәстүрлерді мазмұнына қарай топтастырыңдар, оларға түсінік беріп, сұхбат құрыңдар.
Халқымыздың салт-дәстүрі туралы таныстырылым дайындап, топ алдында қорғаңдар. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v=fXsOK6h65X8
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы:
|
Кері байланыс
7-тапсырма |
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық мәдениеттің негізі -салт -дәстүрлер.Қазақ тілі.ҚГБ 10-сынып
Ұлттық мәдениеттің негізі -салт -дәстүрлер.Қазақ тілі.ҚГБ 10-сынып
|
Бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. |
Мектеп: |
Сыныбы: 10 |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық мәдениеттің негізі – салт-дәстүрлер |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.2.1 мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі (интервью) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдау; 10.2.3.1 көпшілікке арналған интервьюдің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау; |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндермен танысу, мәтіндердегі терминдер мен ұғымдарды анықтау; Көпшілігі: мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі (пікірталас) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдау, көпшілікке арналған интервьюдің құрылымы мен рәсімделуін білу; Кейбір оқушылар: мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі (пікірталас) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдау және ғаламдық мәселелермен байланыстыру. |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||||||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Сабақтың ортасы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. «Менің аспандағы жұлдызым» Оқушыларға парақтарға жұлдызды салу ұсынылады. Жұлдыздың қырларына әрбір оқушы өз бойындағы жақсы қасиеттерді жазу керек. Жұлдыздың ортасына өз есімін жазады. Сосын парақтар шеңбер бойынша бір-біріне беріледі. Әрбір оқушы сыныптасының бойынан расында да сол қасиетті байқаса, астын сызады, байқамаса сызбайды. Егер ол сыныптасының бойында тағы да жазылмаған басқа қасиеттер байқаса, онда қосып жазып қояды. Ойын соңында парақ иесіне қайтып оралады.
Суреттермен танысып, «Салт-дәстүр» сөзіне түсінік беріңдер.
Оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
«Салт-дәстүрді білу – Отанды тану» мәтінін (07.mp3) тыңдап, сұрақтарға жауап берің дер. Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдаңдар.
1-тапсырма. Кестені толтырыңыз. Мәтіндегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдаңыз.
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Берілген салт-дәстүрлерді
мазмұнына қарай топтастырыңдар, оларға түсінік беріп, сұхбат
құрыңдар. Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Халқымыздың салт-дәстүрі туралы таныстырылым дайындап, топ алдында қорғаңдар.
|
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжау жасайды, сұрақтарға жауап береді.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтайды.
«Биші, педагог, балетмейстер Болат Аюханов» аудиомәтінін (05. mp3) тыңдап, Қазақстандағы балет өнерінің өркендеуі туралы ой бөлісіңдер. Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдаңдар.
Берілген салт-дәстүрлерді мазмұнына қарай топтастырыңдар, оларға түсінік беріп, сұхбат құрыңдар.
Халқымыздың салт-дәстүрі туралы таныстырылым дайындап, топ алдында қорғаңдар. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v=fXsOK6h65X8
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы:
|
Кері байланыс
7-тапсырма |
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















