Мектептің миссиясы: Оқыту мен тәрбиелеу үдерісінде оқушылардың ерекше қабілеттерін айқындап, үздіксіз дамыту арқылы функционалды жауапты және адами құндылықтарды бойына сіңірген, өзін-өзі ұдайы жетілдіріп отыратын ақпараттық технологияларды меңгерген жаһандық тұлға қалыптастыру
|
Бөлім: Фонетика. Адамзаттық құндылық және әлем мәдениеті. |
Мектеп:
|
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||||||||
|
Күні: |
10.2021 ж. |
|||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ұлттық құндылықтардың тілдегі көріністері. |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.4.1 Мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау. 8.4.2.1 Сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар мәтіндегі көтерілген мәселені талдайды. Көпшілік оқушылар мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Кейбір оқушылар сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады. |
|||||||||||
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ойтүрткі 1-тапсырма. Мұстафа Шоқайдың ойын тарқатыңдар, өз ойларыңды дәлелдеңдер. «Ұлттық құндылықтардың ең бастысы – анатілі, сол арқылы өз тілін сүйеді, төл әдебиеті мұраларын сүйіп оқиды, өз халқының тарихын,өткені мен бүгінгісін ойлайды, тарихы жайлы толғанады». |
Ойтүрткі 1-тапсырма. Мұстафа Шоқайдың ойын тарқатаотырып, өз ойларын дәлелдейді. |
Ауызша мадақтау түрінде жүргізіледі. |
«Қазақ тілі» оқулығы
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут Сабақ соңы 5 минут |
3-тапсырма. «Тілі жоғалған ұлттың өзі жоғалады» деген тақырыпта эссе жазыңдар. 4-тапсырма. Оқулықтан Ғабит Мүсірепов пен Бауыржан Момышұлының пікірін оқи отырып, біреуін таңдап, тақырыпқа сай материал жинаңдар. Тезистік жоспар құрыңдар. «БББ кестесі» әдісі Бұрын меңгерілген білім мен сабақ барысында, алдағы уақыттағы білім туралы ойын жазады.
|
3-тапсырма. «Тілі жоғалған ұлттың өзі жоғалады» деген тақырыпта эссе жазады.
4-тапсырма. Оқулықтан Ғабит Мүсірепов пен Бауыржан Момышұлының пікірін оқи отырып, біреуін таңдап, тақырыпқа сай материал жинайды. Тезистік жоспар құрады.
«БББ кестесі» әдісі Бұрын меңгерілген білім мен сабақ барысында, алдағы уақыттағы білім туралы ойын жазады. |
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Оқулық, 33-35 беттер |
||||||||
Қысқа мерзімді жоспар
Бекітілген: ________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ұлттық құндылықтардың тілдегі көрінісі", 8-сынып
Мектептің миссиясы: Оқыту мен тәрбиелеу үдерісінде оқушылардың ерекше қабілеттерін айқындап, үздіксіз дамыту арқылы функционалды жауапты және адами құндылықтарды бойына сіңірген, өзін-өзі ұдайы жетілдіріп отыратын ақпараттық технологияларды меңгерген жаһандық тұлға қалыптастыру
|
Бөлім: Фонетика. Адамзаттық құндылық және әлем мәдениеті. |
Мектеп:
|
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||||||||
|
Күні: |
10.2021 ж. |
|||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ұлттық құндылықтардың тілдегі көріністері. |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.4.1 Мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау. 8.4.2.1 Сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар мәтіндегі көтерілген мәселені талдайды. Көпшілік оқушылар мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Кейбір оқушылар сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады. |
|||||||||||
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ойтүрткі 1-тапсырма. Мұстафа Шоқайдың ойын тарқатыңдар, өз ойларыңды дәлелдеңдер. «Ұлттық құндылықтардың ең бастысы – анатілі, сол арқылы өз тілін сүйеді, төл әдебиеті мұраларын сүйіп оқиды, өз халқының тарихын,өткені мен бүгінгісін ойлайды, тарихы жайлы толғанады». |
Ойтүрткі 1-тапсырма. Мұстафа Шоқайдың ойын тарқатаотырып, өз ойларын дәлелдейді. |
Ауызша мадақтау түрінде жүргізіледі. |
«Қазақ тілі» оқулығы
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут Сабақ соңы 5 минут |
3-тапсырма. «Тілі жоғалған ұлттың өзі жоғалады» деген тақырыпта эссе жазыңдар. 4-тапсырма. Оқулықтан Ғабит Мүсірепов пен Бауыржан Момышұлының пікірін оқи отырып, біреуін таңдап, тақырыпқа сай материал жинаңдар. Тезистік жоспар құрыңдар. «БББ кестесі» әдісі Бұрын меңгерілген білім мен сабақ барысында, алдағы уақыттағы білім туралы ойын жазады.
|
3-тапсырма. «Тілі жоғалған ұлттың өзі жоғалады» деген тақырыпта эссе жазады.
4-тапсырма. Оқулықтан Ғабит Мүсірепов пен Бауыржан Момышұлының пікірін оқи отырып, біреуін таңдап, тақырыпқа сай материал жинайды. Тезистік жоспар құрады.
«БББ кестесі» әдісі Бұрын меңгерілген білім мен сабақ барысында, алдағы уақыттағы білім туралы ойын жазады. |
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Оқулық, 33-35 беттер |
||||||||
Қысқа мерзімді жоспар
Бекітілген: ________________
шағым қалдыра аласыз


