|
Пән: Сауат ашу Сынып:1 Бөлім:Тыңдалым және айтылым Оқылым және жазылым Сабақтың тақырыбы:Ұлттық тағамдар.Мәтін |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім(не)туралы айтылғанын анықтау. 1.3.7.1 Мұғалімнің көмегімен сөз,сөйлем мәтінді тексеру және қателерін түзету. 1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау. 1.1.5.1 Түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін қолдану. 1.3.6.1 Мұғалімнің көмегімен әр түрлі жанр бойынша шағын мәтін құрап жазу. |
|
|
Сабақ мақсаттары |
1.Оқыған мәтіннің мазмұнын түсінеді. 2.Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. 3.Мәтіннің құрылымдық бөліктерін(басы,негізгі бөлім,соңы)сақтайды. |
|
|
Бағалау критерийлері |
-Тыңдалған мәтіннің кім не туралы екенін анықтайды, мәтіннің мазмұнын сұраққа жауап беру арқылы түсінеді. -Жазуды каллиграфиялық талапқа сай жазады. Берілген сурет бойынша әңгіме құрастырып айтады. |
|
|
Сөздік қор |
Мәтін,түйе,ұлт |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлттық құндылықтар арқылы Отанын сүйетін,өз бойында патриоттық сезімі қалыптасқан тұлға қалыптастыру. |
|
|
|
|
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану-сурет бойынша әңгіме құрау арқылы түйенің шөлге шыдамды,үй жануары екенін түсінеді. Жаратылыстану-төрт түліктен алынатын өнімдермен танысады. |
|
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Интербелсенді тақта |
|
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Мәтіннің не екенін біледі.Мәтінді оқиды.Әліпбидегі әріптер орнын анықтай алады.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Мотивация кезеңі Шаттық шеңберін құру. (МК) Топқа бөліну Ет,сүт ұн атаулары арқылы топқа бөлінеді. Ширату жаттығулары «Ыстық орындық»әдісі арқылы «Ыстық орындықта»отырған оқушыға әр топ оқушылары өтілген материалдар бойынша сұрақтар қояды. |
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин
Дескриптор
Дескриптор Дескриптор
Дескриптор
2 мин
Дескриптор |
Топтық жұмыс Топтастыру стратегиясы 1-топ: «Ет тағамдары» 2-топ «Сүт тағамдары» 3-топ «Ұн тағамдары» тақырыбында постер қорғайды.Әр топ өз аттарына сәйкес ұлттық тағам атауларын жазады.
-Ет,сүт,ұннан жасалатын тағамдарды біледі -Ет, сүт, ұннан жасалатын тағамдарды ажырата алады. ҚБ Смайликтер арқыл (МК) Интербелсенді тақтадан шұбат (пайдасы,емдік қасиеті) туралы бейнежазба көрсетіледі. Оқулықпен жұмыс (Т)1-топ 1-жаттығу Мәтінді түсініп оқы.Сұрақтарға жауап бер.Мәтіннің мазмұны бойынша бір сұрақ құрастырып жаз. -Мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. -Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақ құрастырып жазады. 2-топ 2-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз Артикуляциялық ережеге сай айтыңыз -Жаңылтпашты жатқа айтады -Артикуляциялық ережелерді сақтайды
3-топ 3-жаттығу Ребусты шеш.Шешуіндегі сөзге сөйлем құра -Ребусты шеше алады. -Сөйлемдер құрай алады ҚБ Бас бармақ арқылы «Азық-түлік дүкенінде»мнемоника әдісі Бұл тәсілде оқушылар дүкеннен өздері сатып алған тағамды атайды.Келесі оқушы көршісі сатып алған тағамды және өзі сатып алған тағамды атайды.Ойын осылай жалғаса береді . (ЖЖ) «Суреттер сөйлейді»әдісі Сурет бойынша әңгіме құрау. -Шағын әңгіме құрайды -Мәтіннің құрылымдық бөліктерін анықтайды |
Сюжетті суреттер |
|
Сабақтың соңы 8 мин |
«Қызықты текше»сұрақтарды таңдау арқылы бүгінгі сабақтан алған білімдерін ортаға салады. Кері байланыс: 1.Егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлығын сәтті орындаған болсаң,желкенді жасыл түске боя. 2.Егер сен сабақта белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, желкенді сары түске боя 3.Егерсаған сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып,мұғалімнің көмегі қажет болса,желкенді қызыл түске боя |
Текшелер |
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық тағам 1 сынып
|
Пән: Сауат ашу Сынып:1 Бөлім:Тыңдалым және айтылым Оқылым және жазылым Сабақтың тақырыбы:Ұлттық тағамдар.Мәтін |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім(не)туралы айтылғанын анықтау. 1.3.7.1 Мұғалімнің көмегімен сөз,сөйлем мәтінді тексеру және қателерін түзету. 1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау. 1.1.5.1 Түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін қолдану. 1.3.6.1 Мұғалімнің көмегімен әр түрлі жанр бойынша шағын мәтін құрап жазу. |
|
|
Сабақ мақсаттары |
1.Оқыған мәтіннің мазмұнын түсінеді. 2.Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. 3.Мәтіннің құрылымдық бөліктерін(басы,негізгі бөлім,соңы)сақтайды. |
|
|
Бағалау критерийлері |
-Тыңдалған мәтіннің кім не туралы екенін анықтайды, мәтіннің мазмұнын сұраққа жауап беру арқылы түсінеді. -Жазуды каллиграфиялық талапқа сай жазады. Берілген сурет бойынша әңгіме құрастырып айтады. |
|
|
Сөздік қор |
Мәтін,түйе,ұлт |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлттық құндылықтар арқылы Отанын сүйетін,өз бойында патриоттық сезімі қалыптасқан тұлға қалыптастыру. |
|
|
|
|
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану-сурет бойынша әңгіме құрау арқылы түйенің шөлге шыдамды,үй жануары екенін түсінеді. Жаратылыстану-төрт түліктен алынатын өнімдермен танысады. |
|
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Интербелсенді тақта |
|
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Мәтіннің не екенін біледі.Мәтінді оқиды.Әліпбидегі әріптер орнын анықтай алады.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Мотивация кезеңі Шаттық шеңберін құру. (МК) Топқа бөліну Ет,сүт ұн атаулары арқылы топқа бөлінеді. Ширату жаттығулары «Ыстық орындық»әдісі арқылы «Ыстық орындықта»отырған оқушыға әр топ оқушылары өтілген материалдар бойынша сұрақтар қояды. |
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин
Дескриптор
Дескриптор Дескриптор
Дескриптор
2 мин
Дескриптор |
Топтық жұмыс Топтастыру стратегиясы 1-топ: «Ет тағамдары» 2-топ «Сүт тағамдары» 3-топ «Ұн тағамдары» тақырыбында постер қорғайды.Әр топ өз аттарына сәйкес ұлттық тағам атауларын жазады.
-Ет,сүт,ұннан жасалатын тағамдарды біледі -Ет, сүт, ұннан жасалатын тағамдарды ажырата алады. ҚБ Смайликтер арқыл (МК) Интербелсенді тақтадан шұбат (пайдасы,емдік қасиеті) туралы бейнежазба көрсетіледі. Оқулықпен жұмыс (Т)1-топ 1-жаттығу Мәтінді түсініп оқы.Сұрақтарға жауап бер.Мәтіннің мазмұны бойынша бір сұрақ құрастырып жаз. -Мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. -Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақ құрастырып жазады. 2-топ 2-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз Артикуляциялық ережеге сай айтыңыз -Жаңылтпашты жатқа айтады -Артикуляциялық ережелерді сақтайды
3-топ 3-жаттығу Ребусты шеш.Шешуіндегі сөзге сөйлем құра -Ребусты шеше алады. -Сөйлемдер құрай алады ҚБ Бас бармақ арқылы «Азық-түлік дүкенінде»мнемоника әдісі Бұл тәсілде оқушылар дүкеннен өздері сатып алған тағамды атайды.Келесі оқушы көршісі сатып алған тағамды және өзі сатып алған тағамды атайды.Ойын осылай жалғаса береді . (ЖЖ) «Суреттер сөйлейді»әдісі Сурет бойынша әңгіме құрау. -Шағын әңгіме құрайды -Мәтіннің құрылымдық бөліктерін анықтайды |
Сюжетті суреттер |
|
Сабақтың соңы 8 мин |
«Қызықты текше»сұрақтарды таңдау арқылы бүгінгі сабақтан алған білімдерін ортаға салады. Кері байланыс: 1.Егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлығын сәтті орындаған болсаң,желкенді жасыл түске боя. 2.Егер сен сабақта белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, желкенді сары түске боя 3.Егерсаған сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып,мұғалімнің көмегі қажет болса,желкенді қызыл түске боя |
Текшелер |
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
шағым қалдыра аласыз



