Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Бекітемін: |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі: Ақзираш Диханова Нагашыбаевна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлы дала ағартушысы –Ыбырай Алтынсарин |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
О/ А 9.- көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолданады.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі:Оқушылар кітапшалар арқылы топқа бөлінеді. «Мадақтар бұрқасыны» тәсілі (топтар арасында орындалады) Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. |
||||||
|
Өткен білімді еске түсіру 7 мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Экранда көрсетілген суреттердің байланыстылығын анықтайды. Суреттер арқылы төменгі сыныпта (5 сынып)алған білімдерін еске түсіріп жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.
|
Экрандағы суреттер «Қазақ хрестоматиясы» кітабы, Ы.Алтынсарин суреті, мектеп үйі. Осы суреттердің бір –бірімен байланыстылығын табыңдар? Ы.Алтынсарин кім? Қай жерде дүниеге келді? Балаларға арнап қандай әңгімелер жазды? Әңгімелерінен қандай тәрбие алуға болады? |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Интерактивті тақта Слайд Видеоролик https://youtu.be/cVZyjjCCen4 |
|||
|
Жаңа білім 27 мин. |
Оқылым –айтылым 1-тапсырма Оқушыларға мәтін таратылады, сол мәтін бойынша топта жұмыс жасайды |
Ы.Алтынсариннің ағартушылық жолы туралы мәтін бөліктерін оқып, сыныптастарымен пікір алмасады, талқылайды,өз білімдерін толықтырады. |
«Жапон әдісі» арқылы бағалау |
Мәтін қиындылары |
|||
|
|
№2-тапсырма. Топпен жұмыс (Ізденіс жұмысы) І топ: «Хаттар сөйлейді»(Орыс достарына жазған хаттары) ІІ топ: «Пікірлер сөйлесін» (Зерттеушілердің пікірі) ІІІ топ «Ыбырай мектебі»(Ыбырай ашқан мектептің моделі жайында) |
Жазылым-айтылым: Берілген топтық тапсырманы интернет желісінен тауып талқылап параққа түсіреді |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Ізденеді -талқылайды -қорытындылайды |
Жұмыс дәптерлері. Планшет |
|||
|
Бекіту 5 мин
Кері байланыс 3 мин.
|
«Learninq Apps», «Wordwall.net» платформасында «Реттілігін тап», «Сәйкестендір» тапсырмасын орындау
«Тобықтай түйін» әдісі |
Жеке жұмыс: Берілген тапсырмаларды сілтеме арқылы «Learninq Apps», «Wordwall.net» платформасында орындайды
«Тобықтай түйін» Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсері, үйренгені туралы ойларын түйіндеп жазады.
|
Оқушылар бірін-бірі қол соғу арқылы бағалайды
Мұғалім оқушыларды Жарайсың! Жақсы! Талпын!
|
Интерактивті тақта Сілтеме арқылы орындайды
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлы дала ағартушысы –Ыбырай Алтынсарин
Ұлы дала ағартушысы –Ыбырай Алтынсарин
Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Бекітемін: |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі: Ақзираш Диханова Нагашыбаевна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлы дала ағартушысы –Ыбырай Алтынсарин |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
О/ А 9.- көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолданады.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі:Оқушылар кітапшалар арқылы топқа бөлінеді. «Мадақтар бұрқасыны» тәсілі (топтар арасында орындалады) Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. |
||||||
|
Өткен білімді еске түсіру 7 мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Экранда көрсетілген суреттердің байланыстылығын анықтайды. Суреттер арқылы төменгі сыныпта (5 сынып)алған білімдерін еске түсіріп жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.
|
Экрандағы суреттер «Қазақ хрестоматиясы» кітабы, Ы.Алтынсарин суреті, мектеп үйі. Осы суреттердің бір –бірімен байланыстылығын табыңдар? Ы.Алтынсарин кім? Қай жерде дүниеге келді? Балаларға арнап қандай әңгімелер жазды? Әңгімелерінен қандай тәрбие алуға болады? |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Интерактивті тақта Слайд Видеоролик https://youtu.be/cVZyjjCCen4 |
|||
|
Жаңа білім 27 мин. |
Оқылым –айтылым 1-тапсырма Оқушыларға мәтін таратылады, сол мәтін бойынша топта жұмыс жасайды |
Ы.Алтынсариннің ағартушылық жолы туралы мәтін бөліктерін оқып, сыныптастарымен пікір алмасады, талқылайды,өз білімдерін толықтырады. |
«Жапон әдісі» арқылы бағалау |
Мәтін қиындылары |
|||
|
|
№2-тапсырма. Топпен жұмыс (Ізденіс жұмысы) І топ: «Хаттар сөйлейді»(Орыс достарына жазған хаттары) ІІ топ: «Пікірлер сөйлесін» (Зерттеушілердің пікірі) ІІІ топ «Ыбырай мектебі»(Ыбырай ашқан мектептің моделі жайында) |
Жазылым-айтылым: Берілген топтық тапсырманы интернет желісінен тауып талқылап параққа түсіреді |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Ізденеді -талқылайды -қорытындылайды |
Жұмыс дәптерлері. Планшет |
|||
|
Бекіту 5 мин
Кері байланыс 3 мин.
|
«Learninq Apps», «Wordwall.net» платформасында «Реттілігін тап», «Сәйкестендір» тапсырмасын орындау
«Тобықтай түйін» әдісі |
Жеке жұмыс: Берілген тапсырмаларды сілтеме арқылы «Learninq Apps», «Wordwall.net» платформасында орындайды
«Тобықтай түйін» Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсері, үйренгені туралы ойларын түйіндеп жазады.
|
Оқушылар бірін-бірі қол соғу арқылы бағалайды
Мұғалім оқушыларды Жарайсың! Жақсы! Талпын!
|
Интерактивті тақта Сілтеме арқылы орындайды
|
|||
шағым қалдыра аласыз














