|
Педагогтің аты-жөні: |
Аденова В.К. |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлы дала елінің жыршысы – Жамбыл Жабаев |
||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Білім алушыларды Жамбыл аталарының өмірімен, балаларға арналған шығармаларымен таныстыру, ақынның туған халқына, оның әдебиетіне сіңірген еңбегін танып білу, қайырымдылыққа тәрбиелеу, ақын өмірін үлгі ету. |
||||||
|
Сабақтың түрі: |
Сынып сағаты |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әркеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы: 1 минут
Негізгі бөлім: 8 минут
Ортасы: 15минут
Соңы: 15 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сынып оқушыларымен сәлемдесу. Қызығушылықты ояту.
Сәлеметсіңдер ме, балалар! Бүгінгі сынып сағатымыздың тақырыбы: Ұлы дала елінің жыршысы – Жамбыл Жабаев Тақырыппен таныстыру. Биыл қазақ поэзиясының әйгілі тұлғасы, өлең сөздің дүлділі,жырау, жыршы - Жамбыл Жабаевтың туғанына 175 жыл толып отыр. Халық ақындарының iшiнде Жамбылдың шығармашылығы әр қырлы. Ол – өз заманының әлеуметтiк мәселелерiн көтеруден бастап, жауынгерлiк һәм қаһармандық сипатты өлеңнiң өрiсiн тапқан ақын. Жамбылдың артықшылығы – өлеңдерiнiң көпке мәлiм шындыққа, нақты деректерге негiзделуiнде.
Қорытынды: Сиынып аруағына бабамыздың, Киесін ұққандаймыз даламыздың. Жырлары-шежіресі еліміздің, Сырлары, сағынышы санамыздың. Жүз жасаған, қазақтың Гомері атанған ақын шығармашылығын дәріптеп, ұрпақтан ұрпаққа ұлы мұра ғып қалдыру парызымыз.
Осымен Жыр алыбы- Жамбылдың 172 жылдығ |
ХХ ғасыр әдебиетінің көрнекті өкілдерін білеміз бе? Оқушыларды топқа топтастыру арқылы ынтымақтастық атмосферасын орнату. Бір-біріне жылы лебіз айтады.
1-тапсырма: «Ой қозғау» әдісі
Дескриптор: - ақын туралы мәлімет алады; - өмірі, шығармашылығы жайында ой қозғайды;
2-тапсырма: «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. 1.Жамбылдың өмірі. 2. Ақын жырлаған тақырыптар. 3.Жамбыл айтыстары 4. Жамбыл өлеңдерін жатқа айту.
Дескриптор: - өлеңдерін жатқа айтады; - айтыстарын қарастырады; 3-тапсырма: Шығармашылық жұмыс «Мен-саған-сен маған» әдісі. Жамбыл өлеңдеріне ұйқас айту Дескриптор: - өлеңдерді жалғастырады; - ұйқас айтады; |
Ауыз екі бағалау. Жарайсың! Азаматсың!
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалау
«Жапондық» бағалау әдісі
|
Слайд, сурет
|
|||
|
Сабақтың соңы: |
Сабақты қорытындылау. 1. Ақын өлеңдерінің өміршеңдігі неде? 2. Жас буынға берер үлгісі қандай? Әр оқушы өз пікірін білдіреді. |
||||||
|
Кері байланыс: |
«БББ» әдісі арқылы кері байланыс ұсынады. |
||||||
Анықтама
Ә.Хасенов атындағы №11 ЖОББ мектебінде 16 қыркүйек күні жыршы, жырау Жамбыл Жабаевтың туғанына 175 жыл толуына орай
6 «А» сыныбында «Ұлы дала елінің жыршысы – Жамбыл Жабаев» тақырыбында сынып сағаты өткізілді.
Мақсаты: Білім алушыларды Жамбыл аталарының өмірімен, балаларға арналған шығармаларымен таныстыру, ақынның туған халқына, оның әдебиетіне сіңірген еңбегін танып білу, қайырымдылыққа тәрбиелеу, ақын өмірін үлгі ету.
Сынып сағатына барлығы 24 білім алушы қатысты.
Сынып сағатында: Білім алушылар «Ой қозғау» әдісі арқылы ақын туралы мәлімет алды. өмірі, шығармашылығы жайында ой қозғады. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы ақын өмірі, жырлаған тақырыптары, айтыстары жайында ой бөлісіп, өлеңдерін жатқа айтты. «Мен-саған-сен маған» шығармашылық әдісі арқылы ақын өлеңдерін жалғап, ұйқас айтты.
Сынып жетекшісі: Аденова В.К.


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлы дала елінің жыршысы – Жамбыл Жабаев
Ұлы дала елінің жыршысы – Жамбыл Жабаев
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аденова В.К. |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлы дала елінің жыршысы – Жамбыл Жабаев |
||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Білім алушыларды Жамбыл аталарының өмірімен, балаларға арналған шығармаларымен таныстыру, ақынның туған халқына, оның әдебиетіне сіңірген еңбегін танып білу, қайырымдылыққа тәрбиелеу, ақын өмірін үлгі ету. |
||||||
|
Сабақтың түрі: |
Сынып сағаты |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әркеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы: 1 минут
Негізгі бөлім: 8 минут
Ортасы: 15минут
Соңы: 15 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сынып оқушыларымен сәлемдесу. Қызығушылықты ояту.
Сәлеметсіңдер ме, балалар! Бүгінгі сынып сағатымыздың тақырыбы: Ұлы дала елінің жыршысы – Жамбыл Жабаев Тақырыппен таныстыру. Биыл қазақ поэзиясының әйгілі тұлғасы, өлең сөздің дүлділі,жырау, жыршы - Жамбыл Жабаевтың туғанына 175 жыл толып отыр. Халық ақындарының iшiнде Жамбылдың шығармашылығы әр қырлы. Ол – өз заманының әлеуметтiк мәселелерiн көтеруден бастап, жауынгерлiк һәм қаһармандық сипатты өлеңнiң өрiсiн тапқан ақын. Жамбылдың артықшылығы – өлеңдерiнiң көпке мәлiм шындыққа, нақты деректерге негiзделуiнде.
Қорытынды: Сиынып аруағына бабамыздың, Киесін ұққандаймыз даламыздың. Жырлары-шежіресі еліміздің, Сырлары, сағынышы санамыздың. Жүз жасаған, қазақтың Гомері атанған ақын шығармашылығын дәріптеп, ұрпақтан ұрпаққа ұлы мұра ғып қалдыру парызымыз.
Осымен Жыр алыбы- Жамбылдың 172 жылдығ |
ХХ ғасыр әдебиетінің көрнекті өкілдерін білеміз бе? Оқушыларды топқа топтастыру арқылы ынтымақтастық атмосферасын орнату. Бір-біріне жылы лебіз айтады.
1-тапсырма: «Ой қозғау» әдісі
Дескриптор: - ақын туралы мәлімет алады; - өмірі, шығармашылығы жайында ой қозғайды;
2-тапсырма: «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. 1.Жамбылдың өмірі. 2. Ақын жырлаған тақырыптар. 3.Жамбыл айтыстары 4. Жамбыл өлеңдерін жатқа айту.
Дескриптор: - өлеңдерін жатқа айтады; - айтыстарын қарастырады; 3-тапсырма: Шығармашылық жұмыс «Мен-саған-сен маған» әдісі. Жамбыл өлеңдеріне ұйқас айту Дескриптор: - өлеңдерді жалғастырады; - ұйқас айтады; |
Ауыз екі бағалау. Жарайсың! Азаматсың!
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалау
«Жапондық» бағалау әдісі
|
Слайд, сурет
|
|||
|
Сабақтың соңы: |
Сабақты қорытындылау. 1. Ақын өлеңдерінің өміршеңдігі неде? 2. Жас буынға берер үлгісі қандай? Әр оқушы өз пікірін білдіреді. |
||||||
|
Кері байланыс: |
«БББ» әдісі арқылы кері байланыс ұсынады. |
||||||
Анықтама
Ә.Хасенов атындағы №11 ЖОББ мектебінде 16 қыркүйек күні жыршы, жырау Жамбыл Жабаевтың туғанына 175 жыл толуына орай
6 «А» сыныбында «Ұлы дала елінің жыршысы – Жамбыл Жабаев» тақырыбында сынып сағаты өткізілді.
Мақсаты: Білім алушыларды Жамбыл аталарының өмірімен, балаларға арналған шығармаларымен таныстыру, ақынның туған халқына, оның әдебиетіне сіңірген еңбегін танып білу, қайырымдылыққа тәрбиелеу, ақын өмірін үлгі ету.
Сынып сағатына барлығы 24 білім алушы қатысты.
Сынып сағатында: Білім алушылар «Ой қозғау» әдісі арқылы ақын туралы мәлімет алды. өмірі, шығармашылығы жайында ой қозғады. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы ақын өмірі, жырлаған тақырыптары, айтыстары жайында ой бөлісіп, өлеңдерін жатқа айтты. «Мен-саған-сен маған» шығармашылық әдісі арқылы ақын өлеңдерін жалғап, ұйқас айтты.
Сынып жетекшісі: Аденова В.К.


шағым қалдыра аласыз















