23
|
География
|
11 сынып
|
Сабақ тақырыбы:
|
Ұлыбритания. Мемлекеттің
құрамы мен құрлымы.Халқы .
|
Сабақтың мақсаты:
|
Оқушыларды жаңа тақырыптың сипаттамасы туралы
түсінік бере отырып, өнеркәсіп жайлы малғұматтармен таныстыру,
топпен талқылау арқылы пәнге деген қызығушылықтарын
арттыру
|
Сілтеме:
|
-
Мұғалімдерге арналған нұсқаулық
беттер
-
«География». Жалпы білім
беретін мектептің 11-сыныбына арналған оқулық -
беттер
|
Оқушылар үшін оқу
нәтижесі:
|
Тақырыптарды тапсырмалар арқылы еркін меңгереді
оны пайдаланып практикалық жұмыстар жүргізеді
|
Негізгі идеялар:
|
Тақырыпты түсінігін оқи білуге баулу. Тілін,
сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын
арттыру
|
Сабақта қолданылатын
материалдар:
|
Үлестірмелі материалдар
Карта
|
Оқыту әдістері:
|
СТО, диалогтік оқыту
Жоғалған әріп
Ассоциация құру
|
-
Сұрақ-жауап
-
Топтық жұмыс
-
Шығармашылық жұмыс
|
Дерек көздері:
|
«Өнеркәсіп туралы» тақырыбына берілген
материалдар:
http://ru.wikipedia.org
http://referaty.kz/
http://www.islamdini.ru/
|
Тапсырмалар:
|
І. Үй тапсырмасын сұрау.
ІІ. Ой қозғау.
ІІІ. Мағынаны тану.
ІV. Топтық жұмыс.
V.
Шығармашылық тапсырма
|
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының
іс-әрекеті:
Оқушыларға психологиялық
ахуал туғызу (1
мин)
Сыныпты топқа
бөлу (ауызша)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Жаңа тақырыпқа байланысты сыныпты санау арқылы
екі топқа бөлу
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз
жұптарын тауып, топ болып құралу
|
I. Үй тапсырмасын
сұрау (4 мин) Миға
шабуыл
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында
оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға
жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу
|
II.Ой
қозғау (7 мин)
«Пікірталас
сұрақтарымен жұмыс Ассоциация
құру
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Оқушыларға пікірталас кезеңін өткізу, тақырыптағы
негізгі мәселер төңірегіндгі сипаттама бойынша өзара ой
бөлісу
|
Сұраққа сыни тұрғыдан ойлана отырып жауап
береді.
Тақырыпқа сипаттама береді
Тақырып туралы өз ойларын жазады. Өз ойларын
айтады.
|
Ассоциация құру
1-топ Ұлыбританя саясаты
2-топ Халқы туралы
3-топ Мемлекеттің ара
қатынасы
III.Мағынаны
ашу: «Жоғалған әріпті тап»
(10 мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Әр топтан бір бала шығып
әріптерді табады.Бүгінгі сабағымыз осы мәтін туралы екенін
біледі. Оқушылар топпен бірлесе отырып
, әңгіме- дебат жүргізді және өз ойларын , жаңа тақырып туралы не
білгендерін бірі- біріне үйретті
|
Осыған қарап оқушы тек білім аып қана қоймай
,сабақта өз ойларын айқын білдіруге мүмкіндіктері туады және де
қарым –қатынаста сұақтарға дұрыс жауап беруге дағдылана
бастайды
|
IV.Топпен
жұмыс (6 мин) Әр
топқа деңгейлік тапсырмаларды тест түрінде
беріледі
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Топ
жетекшілеріне топ мүшелерін бағалау үшін критерийлер беріледі. Олар
тестің жауабын бағалайды
|
Оқушылар тест шешіп, критерий арқылы топ
жетекшісі топ мүшелерін бағалайды, топ жетекшісін топ мүшелерінің
бірі бағалайды.
|
III. Шығармашылық
тапсырма
«Жаңа тақырып туралы
ойым» (пікірталас, карта және
кітаппен жұмыс, талдау, бағалау) (10
мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты кітап
қағаздарын таратады
|
Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын
сурет арқылы жеткізу
|
VI.Жеке
жұмыс «Ұлыбритания туралы не
білемін» эссе хат жазу (2
мин)
VII.Қорытындылау:
|
(сұрақ-жауап) (4 мин)
-
Ұлыбритания қандай
мемлекет?
-
Халқы
қандай?
-
Саясаты қандай?
|
VIII.Рефлексия:
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге
жазып, тақтаға іледі (2 мин)
ББҮ кестесі
Екі
жұлдыз бір тілек
|
IX.Бағалау:
|
Өзін-өзі бағалау (3 мин)
Бағалау парақшалары
Бағалау шкаласы
|
X.Үй тапсырмасы:
|
«Ұлыбритания» оқу, беттер
|