|
Бөлім: Қазақтың Қанышы |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 ЖМБ |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлытау жотасында |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.5.1 ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру; 10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы орындай алады: ұлттық құндылықтардың маңыздылығын түсінеді , автор бейнесін анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіреді, автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. ІІ. Қызығушылықты ояту. «Ол кім?» 1.Қазақтың тұңғыш академигі 2.1923 жылы қазақ даласында тұңғыш рет «Алгебра» оқулығын жазды 3.Қазақ фольклоры мен этнографиясын зерттеушілердің бірі 4.Қазақ 1923 жылы қазақ даласында тұңғыш рет «Алгебра» оқулығын жазды геология ғылымының негізін тұңғыш салушы 5.Қазақ Ұлттық ғылым академиясының құрушысы 6.Қазақ ұлттық Ғылым академиясының тұңғыш академигі 7.Оның құрметіне аспан әлемінде жұлдыз есімі берілген. (Оқушылар тұлғаның кім екендігін анықтайды. Дәлелдер келтіреді). Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықталады. ІІІ. Мағынаны тану. 1-әрекет (Үш қатарға мәтінді бөлініп беріледі. мәтін мазмұнын кесте бойынша таныстырады ) Медеу Сәрсеке 1-топ . «Халкоммен сұхбат» 2-топ. «ХІV ғасырдан хат» 3-топ. «Орнайды қала әйгілі» Сюжеттік кесте. Оқушылар сюжеттік кесте толтырады.. Әр топ өз үзіндісіндегі сюжеттің тезисін жазып, кестеге толтырады, топтағы бір оқушы айтып кетеді. Осылайша көлемді мәтіннің мазмұнын жылдам түсінуге мүмкіндік жасалады. Сюжетті кесте толтыру
Дескрипторлар
ҚБ 2-тапсырма. Роман-эссенің «Халкоммен сұхбат» , «ХІV ғасырдан хат», «Орнайды қала әйгілі» бөліміндегі Қаныш бейнесіне тән ұлттық құндылықтарды анықтаңыз. Ұлттық құндылықтардың кейіпкерді тұлға ретінде қалыптастырудағы маңызына талдау жасаңыз.
Дескрипторлар
ҚБ 3-тапсырма (Фрайер моделі) Роман-эссенің бөліміндегі басты оқиғаға немесе тұлғаға анықтама беріп,ерекшелігіне тоқталып, шығармадағы негізгі оқиғаларды анықтаңыз. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Оқушылар «Ол кім?» әдісімен берілген деректердің кімге қатысты екенін анықтайды, өз ойларын дәлелдейді.
Үш қатарға мәтінді бөлініп беріледі. мәтін мазмұнын кесте бойынша таныстырады.
графикалық органайзер
Роман-эссенің «Халкоммен сұхбат» , «ХІV ғасырдан хат», «Орнайды қала әйгілі» бөліміндегі Қаныш бейнесіне тән ұлттық құндылықтарды анықтаңыз. Ұлттық құндылықтардың кейіпкерді тұлға ретінде қалыптастырудағы маңызына талдау жасаңыз.
|
ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай
ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай
Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай
|
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия 3-2-1 стратегиясы бойынша Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 жағдай Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша тапсырма |
F /Дерек/ – шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау; I /Пікір/– кейіпкер туралы өзінің ой- пікірі; L /Сұрақ/– кейіпкер тұлғасын ашатын сұрақтар; A /Іс-әрекет/– автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілі . 2.Шығармадағы басты кейіпкерге талдау . 3.Екі жақты күнделік |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлытау жотасында
Ұлытау жотасында
|
Бөлім: Қазақтың Қанышы |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 ЖМБ |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлытау жотасында |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.5.1 ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру; 10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы орындай алады: ұлттық құндылықтардың маңыздылығын түсінеді , автор бейнесін анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіреді, автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. ІІ. Қызығушылықты ояту. «Ол кім?» 1.Қазақтың тұңғыш академигі 2.1923 жылы қазақ даласында тұңғыш рет «Алгебра» оқулығын жазды 3.Қазақ фольклоры мен этнографиясын зерттеушілердің бірі 4.Қазақ 1923 жылы қазақ даласында тұңғыш рет «Алгебра» оқулығын жазды геология ғылымының негізін тұңғыш салушы 5.Қазақ Ұлттық ғылым академиясының құрушысы 6.Қазақ ұлттық Ғылым академиясының тұңғыш академигі 7.Оның құрметіне аспан әлемінде жұлдыз есімі берілген. (Оқушылар тұлғаның кім екендігін анықтайды. Дәлелдер келтіреді). Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықталады. ІІІ. Мағынаны тану. 1-әрекет (Үш қатарға мәтінді бөлініп беріледі. мәтін мазмұнын кесте бойынша таныстырады ) Медеу Сәрсеке 1-топ . «Халкоммен сұхбат» 2-топ. «ХІV ғасырдан хат» 3-топ. «Орнайды қала әйгілі» Сюжеттік кесте. Оқушылар сюжеттік кесте толтырады.. Әр топ өз үзіндісіндегі сюжеттің тезисін жазып, кестеге толтырады, топтағы бір оқушы айтып кетеді. Осылайша көлемді мәтіннің мазмұнын жылдам түсінуге мүмкіндік жасалады. Сюжетті кесте толтыру
Дескрипторлар
ҚБ 2-тапсырма. Роман-эссенің «Халкоммен сұхбат» , «ХІV ғасырдан хат», «Орнайды қала әйгілі» бөліміндегі Қаныш бейнесіне тән ұлттық құндылықтарды анықтаңыз. Ұлттық құндылықтардың кейіпкерді тұлға ретінде қалыптастырудағы маңызына талдау жасаңыз.
Дескрипторлар
ҚБ 3-тапсырма (Фрайер моделі) Роман-эссенің бөліміндегі басты оқиғаға немесе тұлғаға анықтама беріп,ерекшелігіне тоқталып, шығармадағы негізгі оқиғаларды анықтаңыз. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Оқушылар «Ол кім?» әдісімен берілген деректердің кімге қатысты екенін анықтайды, өз ойларын дәлелдейді.
Үш қатарға мәтінді бөлініп беріледі. мәтін мазмұнын кесте бойынша таныстырады.
графикалық органайзер
Роман-эссенің «Халкоммен сұхбат» , «ХІV ғасырдан хат», «Орнайды қала әйгілі» бөліміндегі Қаныш бейнесіне тән ұлттық құндылықтарды анықтаңыз. Ұлттық құндылықтардың кейіпкерді тұлға ретінде қалыптастырудағы маңызына талдау жасаңыз.
|
ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай
ҚБ «Нысана» Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай
Оқушы лар стикер жапсыру арқылы бағалай
|
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия 3-2-1 стратегиясы бойынша Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 жағдай Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша тапсырма |
F /Дерек/ – шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау; I /Пікір/– кейіпкер туралы өзінің ой- пікірі; L /Сұрақ/– кейіпкер тұлғасын ашатын сұрақтар; A /Іс-әрекет/– автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілі . 2.Шығармадағы басты кейіпкерге талдау . 3.Екі жақты күнделік |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














