Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ІV Ұрпақ тәрбиесі | Мектеп: Құрманғазы атындағы ШЖЖОМ |
Күні: 25.04.2018 жыл | Мұғалімнің аты-жөні: Маханова Ақмарал |
Сынып: 7 | Қатысқан оқушылар саны: 7 | Қатыспағандар:- |
Сабақтың тақырыбы | 6.Т.Медетбектің «Тәуелсізбін» өлеңі |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 7.1.1.1әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау 7.1.4.1көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айту . |
Сабақтың мақсаттары | Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды: -Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашады; |
| Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды: -Шығармадан үзінділерді жатқа айтып, талдайды ; |
| Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды: -Әдеби шығарманың сюжеті бойынша талдайды;-Өлеңді сюжеттік дамуына қарай сипаттап, өз сөзімен тұжырым жасайды; |
Бағалау критерийлері | Өлеңді сюжеттік дамуына қарай талдайды;Шығармадан алынған үзінділерді талдайды; |
Тілдік мақсаттар | Тәуелсіздік;Егемен;Диалог құруға (шығарма жазуға) қатысты пайдалы тіркестер:«Менің ойымша, тәкаппарлық...», «Себебі, мен оны.......... түсіндіремін», «Мен оны мынадай дәлелдермен келтіре аламын.....», «Қорытындылай келе,...........». |
| Талқылауға арналған сұрақтар:1.Тәуелсіздік дегенді қалай түсінеміз?2.Ақын нені айтпақ болды?3.Тәуелсіз ел болу үшін қандай қиындықтар болды? |
Оқу дағдыларының деңгейі | Қолдану, талдау
|
Сабақта қамтылатын құндылықтар | Азаматтық жауапкершілікке, Қазақстандық патриотизм, ашықтық, өмір бойы білім алуға,елін ,жерін сүюге баулу. |
Пәнаралық байланыс | Тарих, қазақ тілі, өзін-өзі тану,география |
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта, таныстырылым. |
Осыған дейін меңгерілген білім | Махамбеттей ер қайда? |
Жоспар |
Жоспарла-натын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Ресурстар |
Сабақтың басы5 мин
2 мин
| Психологиялық жағымды ахуал туғызу мақсатында «Маған,саған» жаттығуын жасатуСуретті құрастыру арқылы сандар арқылы топқа бірігу.Қайталау мақсатындағы ширату жаттығулары. «Кім жылдам?» әдісі Махамбет өлеңдерінен тірек сөздер айту.
|
Тәуелсіздікке байланысты сурет қиындылары
|
Сабақтың ортасы3 мин
4 мин
5 мин
8 мин | Т.Медетбек «Жүздесу» БейнежазбаБейнежазба бойынша керібайланыс жасауҚБ.МадақтауТыңдалымАудиотаспадан өлеңнен үзінді тыңдау.1-тапсырмаШығармада кейіпкер бойынан асқақ рух пен өрлік аңғарыла ма? Автор тарих өткелдерін, қазақ халқының бейнесін қалай сипаттайды? Ойыңызды дәлелдер арқылы жеткізіңіз.Дескриптор:
ҚБ «Иық қағу» әдісі – оқушы өз иығын өзі қағу арқылы өзін-өзі бағалайды.2-тапсырмаШығарманың өзіңізге ұнаған бөлігін жатқа айтыңыз.Тыңдалым соңы4-тапсырма «Кезбе тілші» әдісіҚБ «Шапалақтау» әдісі – топтағы жақсы ой айтқан оқушыны марапаттау арқылы шапалақтау |
Бейнежазба
АКТ
Микрофон |
Сабақтың соңы5 мин
| Кері байланыс: «ПОПС» әдісі«Менің ойымша, тәкаппарлық...», «Себебі, мен оны.......... түсіндіремін», «Мен оны мынадай дәлелдермен келтіре аламын.....», «Қорытындылай келе,...........».
| А4 форматы |
Үйге тапсырма2 мин | Өлеңді ұнаған жерін жаттап келу. |
|