Тексерілді:________________________
|
Мектеп: |
|||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Эрешова М |
||
|
Пән: геометрия |
Сынып: 8 сынып |
||
|
Күні: 22.02.24 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үшбұрыштардың аудандары |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.12 үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
үшбұрыштың ауданының
формулаларын қорытып шығарады және қолданады
( |
||
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Оқушылармен амандасу Жағымды психологиялық ахуал тудыру Үй тапсырмасын тексеру: «STOP KADR» әдісі арқылы үйге берілген есепті тексеру. «Құрбақа» әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтау сұрақтары қойылады 1)Үшбұрыштың ауданын табу туралы 1-теорема ? 2) Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табу туралы салдар? 3) Үшбұрыштың ауданын табу туралы 2-теорема ? 4) Пифагор теоремасы ? 5) Герон формуласы? Топқа бөлу |
Оқушылар амандасады Оқушылар бір-біріне алақандарын жайып жылу аламасады Үй тапсырмасына берілген есепті тақтаға аты айтылған оқушы шығарады. Келесі әдіс арқылы 5сұраққа жауап береді Топқа бөліну. Жарық шам әдісі арқылы екі төпқа бөлінеді 1 топ: Үшбұрыш 2 топ: Төртбұрыш |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. «Мадақтау сөздер» |
Интерактивті тақта https://www.educaplay.com/learning-resources/17934915-learning_resource.html |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Негізгі бөлім |
«Маған жауапты көрсет» әдісі . Жұптық жұмыс
|
Оқушылар таратылып берген тапсырмаларды орындайды. Тапсырмалар орындалып болғаннан кейін оң жақтағы оқушыға алмасу арқылы тексертеді |
Оқушылардың белсенділіген байланысты әр дұрыс жауапқа бір баллдан беріледі Дескриптор: (1-5 балл)бағаланады.
|
Қима қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
20 минут
|
Бекіту тапсырмасы |
Топпен шығармашылық жұмыс. Осы теоремалар мен формулаларды қолданып есеп шығарамыз. Бұл жерде оқушылардың қолына мынадай заттар беріледі. Сол заттардың өлшемдерін алып есеп шығарады. 1 топ: Құрақ көрпе 2 топ: Құрақ көрпе
Жеке жұмыс. Банкомат әдісі арқылы деңгейлік тапсырмаларды орындайды. Әр бір деңгейлікке үш есептен жасырылған А тобы
В тобы
|
Әр топ өзіне берілген тапсырманы жылдам орындайды.
Оқушылар өз деңгейіне байланысты ақша таңдап, тапсырмалар орындайды |
Дескриптор: — сызбаны құрастырады 1 балл — үшбұрыш ауданының формуласын қолданады 1балл — дұрыс есептейді 1 алл Дескриптор: А тобының әр есебіне 3 балл Сызба 1 балл Формула 1 балл Есептелуі 1 балл В тобының әр есебіне 4 балл Сызба 1 балл Формула 2 балл Есептелуі 1 балл
|
Макет Киім ілгіш Құрақ көрпе
Интернет ресурстары
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Топтық жұмыс |
Логикалық тапсырмалар.
1 топ. 9 шырпы таяқшасынан 5 үшбұрыш құрастыр. 2 топ: 12 шырпы таяқшасынан 6 үшбұрыш құрастыр. |
О
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Шырпы таяқшалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут
|
|
«Формулалар сөйлейді» әдісі. Сергіту сәті «LEARNINGAPPS.ORG» бағдарламасы арқылы оқушылар берілген формуланың атауын көрсетеді. Рефлексия: Бүгін мен ................ білдім Маған ........ қызықты болды Маған ..................... қиын болды Мен ......... тапсырманы орындадым Мен .................................... түсіндім Енді мен .......................................... Үйге тапсырма Бағалау |
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Оқушылар тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді.
|
Кері Байланыс
Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Оқулық
Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» https://learningapps.org/watch?v=peavfxip524 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үшбұрыштардың аудандары
Үшбұрыштардың аудандары
Тексерілді:________________________
|
Мектеп: |
|||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Эрешова М |
||
|
Пән: геометрия |
Сынып: 8 сынып |
||
|
Күні: 22.02.24 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үшбұрыштардың аудандары |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.12 үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
үшбұрыштың ауданының
формулаларын қорытып шығарады және қолданады
( |
||
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Оқушылармен амандасу Жағымды психологиялық ахуал тудыру Үй тапсырмасын тексеру: «STOP KADR» әдісі арқылы үйге берілген есепті тексеру. «Құрбақа» әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтау сұрақтары қойылады 1)Үшбұрыштың ауданын табу туралы 1-теорема ? 2) Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табу туралы салдар? 3) Үшбұрыштың ауданын табу туралы 2-теорема ? 4) Пифагор теоремасы ? 5) Герон формуласы? Топқа бөлу |
Оқушылар амандасады Оқушылар бір-біріне алақандарын жайып жылу аламасады Үй тапсырмасына берілген есепті тақтаға аты айтылған оқушы шығарады. Келесі әдіс арқылы 5сұраққа жауап береді Топқа бөліну. Жарық шам әдісі арқылы екі төпқа бөлінеді 1 топ: Үшбұрыш 2 топ: Төртбұрыш |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. «Мадақтау сөздер» |
Интерактивті тақта https://www.educaplay.com/learning-resources/17934915-learning_resource.html |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Негізгі бөлім |
«Маған жауапты көрсет» әдісі . Жұптық жұмыс
|
Оқушылар таратылып берген тапсырмаларды орындайды. Тапсырмалар орындалып болғаннан кейін оң жақтағы оқушыға алмасу арқылы тексертеді |
Оқушылардың белсенділіген байланысты әр дұрыс жауапқа бір баллдан беріледі Дескриптор: (1-5 балл)бағаланады.
|
Қима қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
20 минут
|
Бекіту тапсырмасы |
Топпен шығармашылық жұмыс. Осы теоремалар мен формулаларды қолданып есеп шығарамыз. Бұл жерде оқушылардың қолына мынадай заттар беріледі. Сол заттардың өлшемдерін алып есеп шығарады. 1 топ: Құрақ көрпе 2 топ: Құрақ көрпе
Жеке жұмыс. Банкомат әдісі арқылы деңгейлік тапсырмаларды орындайды. Әр бір деңгейлікке үш есептен жасырылған А тобы
В тобы
|
Әр топ өзіне берілген тапсырманы жылдам орындайды.
Оқушылар өз деңгейіне байланысты ақша таңдап, тапсырмалар орындайды |
Дескриптор: — сызбаны құрастырады 1 балл — үшбұрыш ауданының формуласын қолданады 1балл — дұрыс есептейді 1 алл Дескриптор: А тобының әр есебіне 3 балл Сызба 1 балл Формула 1 балл Есептелуі 1 балл В тобының әр есебіне 4 балл Сызба 1 балл Формула 2 балл Есептелуі 1 балл
|
Макет Киім ілгіш Құрақ көрпе
Интернет ресурстары
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Топтық жұмыс |
Логикалық тапсырмалар.
1 топ. 9 шырпы таяқшасынан 5 үшбұрыш құрастыр. 2 топ: 12 шырпы таяқшасынан 6 үшбұрыш құрастыр. |
О
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Шырпы таяқшалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут
|
|
«Формулалар сөйлейді» әдісі. Сергіту сәті «LEARNINGAPPS.ORG» бағдарламасы арқылы оқушылар берілген формуланың атауын көрсетеді. Рефлексия: Бүгін мен ................ білдім Маған ........ қызықты болды Маған ..................... қиын болды Мен ......... тапсырманы орындадым Мен .................................... түсіндім Енді мен .......................................... Үйге тапсырма Бағалау |
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Оқушылар тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді.
|
Кері Байланыс
Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Оқулық
Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» https://learningapps.org/watch?v=peavfxip524 |
шағым қалдыра аласыз



қушылар тапсырманы жылдам топпен
орындайды














