Бекітемін:
|
Бөлімі: |
9.2А Жазықтықтағы түрлендірулер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұқсас фигуралар және олардың қасиеттері. Үшбұрыштар ұқсастығының белгілері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.1.4.14 үшбұрыштар ұқсастығы белгілерін білу және қолдану; 9.1.4.15 тікбұрышты үшбұрыштардың ұқсастығын білу және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тікбұрышты үшбұрыштардың ұқсастығын тұжырымдайды. Үшбұрыштар ұқсастығы мен қасиетін есептер шығаруда қолданады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 8 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру мақсатында оқушыларды топқа бөлу үшін «Тобыңды тап» ойынымен топқа бөлемін. Үй тапсырмасы Үй тапсырмасын "Көршіңді тексер" әдісімен тақтаға дайын жауаптарды беру арқылы тексеремін және қате шығарылған есепті талдатамын. Өткен тақырыпты қайталау мақсатында мысалдар қарастырамын.
|
Амандасады, сабаққа дайындалады. Оқушылар топтың атаулары жазылған парақшалар арқылы үш топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын "Көршіңді тексер" әдісімен тақтадағы дайын жауап арқылы тексереді және қате шығарылған есепті талдайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Дескриптор: -Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды. |
Тақта ДК экран есептер |
|
Негізгі бөлім 18 минут Оқушылар дың функционал ды сауаттылығын дамыту тапсырмасы Топтық жұмыс |
Берілген сурет бойынша:
|
Оқушылар берілген сурет бойынша макетін жасайды. Ағаштың биіктігін табудың өз жаспарларымен таныстырады. Тапсырманы орындау барысында үшбұрыштардың қасиеттері мен ұқсастық белгілерін пайдалана отырып орындайды. |
Дескриптор: - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды. |
Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер , фигураны жасауға кесінділер беріледі. |
|
Жұптық жұмыс 7 мин. |
Саралау тапсырмалары беріледі.
Топта отырған оқушыларға жұптап тапсырмаларды таратамын. А деңгейлі балалар 1 сұраққа, Б деңгейлі балалар 2 сұраққа, С деңгейлі 3 сұраққа жауап жазады. |
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларға оқушылар жауап жазады. |
Дескриптор: -Тапсырмаларды орындайды. |
Слайд Кеспе қағаздар Дәптер |
|
Сабақтың соңы. 8 мин Синтез «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) 4 мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы |
«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) Тест тапсырмасын жеке орындайды. Socrative платформасы арқылы алынады. «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы: 82 бет №8,9,10 |
Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды. Нәтижесі бойынша бағаланады. |
Дескриптор -Дәптерге жазады. Жалпы балл-10 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Дк экран Смайликтер Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұқсас фигуралар және олардың қасиеттері
Ұқсас фигуралар және олардың қасиеттері
Бекітемін:
|
Бөлімі: |
9.2А Жазықтықтағы түрлендірулер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұқсас фигуралар және олардың қасиеттері. Үшбұрыштар ұқсастығының белгілері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.1.4.14 үшбұрыштар ұқсастығы белгілерін білу және қолдану; 9.1.4.15 тікбұрышты үшбұрыштардың ұқсастығын білу және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тікбұрышты үшбұрыштардың ұқсастығын тұжырымдайды. Үшбұрыштар ұқсастығы мен қасиетін есептер шығаруда қолданады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 8 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру мақсатында оқушыларды топқа бөлу үшін «Тобыңды тап» ойынымен топқа бөлемін. Үй тапсырмасы Үй тапсырмасын "Көршіңді тексер" әдісімен тақтаға дайын жауаптарды беру арқылы тексеремін және қате шығарылған есепті талдатамын. Өткен тақырыпты қайталау мақсатында мысалдар қарастырамын.
|
Амандасады, сабаққа дайындалады. Оқушылар топтың атаулары жазылған парақшалар арқылы үш топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын "Көршіңді тексер" әдісімен тақтадағы дайын жауап арқылы тексереді және қате шығарылған есепті талдайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Дескриптор: -Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды. |
Тақта ДК экран есептер |
|
Негізгі бөлім 18 минут Оқушылар дың функционал ды сауаттылығын дамыту тапсырмасы Топтық жұмыс |
Берілген сурет бойынша:
|
Оқушылар берілген сурет бойынша макетін жасайды. Ағаштың биіктігін табудың өз жаспарларымен таныстырады. Тапсырманы орындау барысында үшбұрыштардың қасиеттері мен ұқсастық белгілерін пайдалана отырып орындайды. |
Дескриптор: - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды. |
Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер , фигураны жасауға кесінділер беріледі. |
|
Жұптық жұмыс 7 мин. |
Саралау тапсырмалары беріледі.
Топта отырған оқушыларға жұптап тапсырмаларды таратамын. А деңгейлі балалар 1 сұраққа, Б деңгейлі балалар 2 сұраққа, С деңгейлі 3 сұраққа жауап жазады. |
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларға оқушылар жауап жазады. |
Дескриптор: -Тапсырмаларды орындайды. |
Слайд Кеспе қағаздар Дәптер |
|
Сабақтың соңы. 8 мин Синтез «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) 4 мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы |
«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) Тест тапсырмасын жеке орындайды. Socrative платформасы арқылы алынады. «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы: 82 бет №8,9,10 |
Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды. Нәтижесі бойынша бағаланады. |
Дескриптор -Дәптерге жазады. Жалпы балл-10 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Дк экран Смайликтер Оқулық |
шағым қалдыра аласыз
















